هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 مهر 1401
ساعت 19:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 تير 1399 ساعت 15:24
يكشنبه 8 تير 1399 15:22 ساعت
2020-6-28 15:24:32
شناسه خبر : 337489

کانادا ، بهترین پیشنهاد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

تب ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه های برتر بین المللی همیشه میان دانشجوهای نخبه و با استعداد وجود داشته است. خیلی از دانشجوهای متوسط هم بدشان نمی آید با ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی شانس پیدا کردن کار در اقتصادهای پیشرفته و اقامت در کشورهای خارجی را بدست بیاورند. برای هر دو دسته شاید کشور کانادا و دانشگاه های آن بهترین پیشنهاد باشد. شما با انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلیتان هم از شانس تحصیل در دانشگاه های با رنکینگ بالای جهانی برخوردار می شوید و هم می توانید شانس کار و زندگی در یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای دنیا را بدست بیاورید. در این مطلب برای شما توضیح می دهیم که چطور می توانید ویزای تحصیلی کانادا بدست بیاورید و چه مدارکی برای آن لازم دارید.

 

 

 

انواع ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا شما باید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید. ویزای تحصیلی کانادا دو نوع ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی دارد. بنابراین هم محصلان مقاطع متوسطه و هم دانشجویان با یکی از این دو نوع ویزای تحصیلی می توانند راهی دبستان ها و دبیرستان ها و یا دانشگاه های کانادا شوند. برای گرفتن مجوز تحصیلی شما باید از یکی از موسسات آموزشی مورد تایید دولت فدرال و یا دولت های استانی کانادا پذیرش بگیرید و سپس با ارائه آن به اداره مهاجرت کانادا برای دریافت ویزا اقدام کنید.

چطور ویزای دانش آموزی کانادا بگیریم؟

شرط اول داشتن تمکن مالی هست. به هر حال شما باید بتوانید از پس پرداخت شهریه مدرسه بر بیایید و چیزی در حدود 30 هزار دلار کانادا در سال برای شهریه بپردازید. در عین حال باید باید افسر اداره مهاجرت کانادا را قانع کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزمره در کانادا نخواهید داشت. پس با توجه به حساب بانکیتان تصمیم بگیرید!

وقتی از پر بودن حساب خودتان یا پدر و مادرتان مطمئن شدید، حالا می توانید کار را شروع کنید. خبر خوب اینکه برای گرفتن پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک زبان نیست. شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. اما معدل ۳ سال آخر کارنامه دانش آموز نباید کمتر از ۱۶ باشد.

این را هم فراموش نکنید که متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا که کمتر از ۱۸ سال سن دارند باید شخصی به عنوان قیم معرفی کنند. پیشنهاد ما این هست که برای انتخاب یک مدرسه مناسب و همچنین تهیه مدارک حتما از متخصصین این امر کمک بگیرید. شما می توانید با پر کردن فرم ارزیابی اسمارت اپلای ضمن آنکه از شرایط مدارس کانادا آشنا شوید از مشاوره متخصصین این موسسه در مورد تمامی شرایط و اقدامات لازم در پروسه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا بهره مند شوید.

 

 

 

چطور  ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟

برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هم شما باید ابتدا از یک موسسه آموزشی مورد تایید دولت کانادا، پذیرش تحصیلی بگیرید. همچنین بتوانید ثابت کنید تمکن مالی جهت هزینه تحصیل، هزینه زندگی و هزینه برگشت متقاضی و خانواده همراه خود از کانادا به کشورتان را دارید. داشتن سلامتی کامل و انجام آزمایشات پزشکی در صورت نیاز و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه هم لازم است.

آخر سر هم یک نکته حیاتی وجود دارد: قانع کردن افسر مهاجرت در خصوص ترک کشور کانادا و برگشت به کشور خود پس از اتمام دوره تحصیلی. اگر افسر در این مورد قانع نشود متاسفانه درخواست ویزای شما ریجکت می شود.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

برای اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا شما باید گواهی مالی معادل هزینه شهریه + هزینه یک سال زندگی در این کشور را ارائه کنید. میزان هزینه البته در مورد دانشگاه های مختلف متفاوت است اما روی چیزی در حدود 15 تا 20 هزار دلار کانادا حساب کنید.

فرد متقاضی

مبلغ تمکن

دانشجو/دانش آموز

شهریه + هزینه یک سال زندگی در کانادا معادل 10000 دلار کانادا

یک نفر همراه

هزینه یک سال زندگی در کانادا معادل ۴۰۰۰ دلار

همراه بیش از یک نفر

هزینه یک سال زندگی در کانادا معادل ۳۰۰۰ دلار برای هر فرزند

 

 

توجه داشته باشید که گواهی تمکن مالی در واقع نامه ای از سوی یک شعبه ارزی بانکی است که شما در آن حساب بانکی دارید و تایید می کند که معادل مبلغ یاد شده بر اساس نرخ دولتی در حساب شما وجود دارد.

 

فرم ویزای تحصیلی کانادا و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک زیر را در حساب کاربری خود در وب سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری کنید. برای دریافت فرم های ویزای تحصیلی کانادا هم می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • نامه ادمیشن یا همان پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی(اگر شما قصد دارید در یکی از سطوح آموزشی در کانادا (از قبیل :مدرسه ، کالج، دانشگاه) یا سایر موسسات آموزشی کانادا شرکت کنید، آن مجموعه آموزشی باید نامه پذیرش تحصیلی را تکمیل و برای شما ارسال کند.)
 • برنامه تحصیلی یا همان Study Plan
 • فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا (فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم schedule 1)
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت (بعلاوه صفحاتی که مهر ویزا خورده‌است)
 • اسکن صفحات پاسپورت های قبلی (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر یا ویزا خورده را اسکن کنید)
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه/  در صورت تاهل اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه برای همراهان در همین فایل باید بارگذاری شود
 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
 • سند و مدارک موربوط به دارایی‌های شخصی
 • نامه سابقه و بیمه کاری
 • فیش واریزی تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس، تافل یا ...
 • نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک

 هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا شما باید هزینه های ثابتی به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید که این هزینه ها غیر قابل عودت هستند:

 • ۱۵۰ دلار برای ویزای متقضای اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه
 • ۸۵ دلار برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال
 • ۱۱۰ دلار برای دریافت CAQ از استان کبک (برای متقاضیان کبک)

 ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا این پرسش مطرح است که آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟ پاسخ مثبت است اما به شرط آنکه سایر شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا را فراهم کرده باشید. اگر شما فاقد مدرک زبان هستید ضروری است که در ابتدا از یک موسسه دانشگاهی معتبر کانادایی پذیرش تحصیلی مشروط بگیرید.

پذیرش مشروط متوجه شرایطی است که کالج یا دانشگاه مربوطه به دانشجو پذیرش تحصیلی اعطا می کند وانگهی به این شرط که دانشجو بتواند با رسیدن به سطح و یا مدرک زبان مدنظر آن موسسه آموزشی وارد دوره اصلی شود. این مهم یا از طریق حضور در دوره های زبان پیش نیاز در همان موسسه آموزشی انجام می شود و یا اینکه دانشجو موظف به شرکت در دوره های موسسات زبان همکار با دانشگاه یا کالج خواهد بود.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد ؟

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما حدود سه ماه باید در انتظار باشید. این زمان البته با در نظر گرفتن زمان لازم برای بیومتریک یا همان انگشت نگاری است. آنچنانکه وب سایت رسمی سفارت کانادا اعلام کرده فرآیند صدور ویزای متقاضیان ایرانی حدود یازده هفته به طول می کشد و پس از آن مدت زمانی هم برای انگشت نگاری باید در نظر گرفته شود و در مجموع این زمان به سه ماه می رسد.

در عین حال این زمان تخمینی با این پیش فرض در نظر گرفته شده که شما کلیه مدارک لازم برای تهیه ویزا همچون نامه پذیرش تحصیلی کانادا را آماده کرده اید و پرونده بدون رفت و برگشت جهت تکمیل نقص مدارک به سرانجام خود برسد.

اهمیت کمک گرفتن از متخصصین برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

استفاده از کمک نیروهای متخصص و با تجربه برای انجام امور تحصیلی، ریسک کار شما را کم می کند و باعث جلوگیری از خسارت های مالی و هدر رفتن زمان برای شما می شود. گاه اشتباهات کوچک، آن هم به واسطه کم اطلاعی باعث ریجکتی دانشجویان می شود. نحوه بستن فایل ویزای دانشجویی کانادا نیازمند تجربه و اطلاعات فنی لازم است و متخصصین اعزام دانشجو در شرکت اسمارت اپلای تمامی خدمات لازم در این خصوص را به بهترین شکل ممکن در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

مشاورین تحصیلی اسمارت اپلای با تجربه بسیار در اعزام دانشجو به کانادا از ابتدای امر و انتخاب شهر و دانشگاه تا پایان راه و اعزام دانش آموز و دانشجو در کنار شما خواهند بود.