هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 23:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 4 تير 1399 ساعت 15:20
چهارشنبه 4 تير 1399 15:18 ساعت
2020-6-24 15:20:04
شناسه خبر : 337442
چرا باید حسابداری شرکت خود را به یک موسسه متخصص در امور حسابداری و حسابرسی بسپاریم ؟

زمانی که به زندگی افراد موفق اطراف خود نگاه می کنیم ، می بینیم که یکی از دلایل موفقیت آن ها نظم کاریشان بوده و در این بین نظارتی ویژه روی دخل و خرج مالیشان به حصول این جایگاه کمک ویژه ای کرده است .

 به عنوان مثال ممکن است با وجود اینکه این فرد کارمندی معمولی بوده و در گذشته‌اش سطح درآمدی آنچنانی هم نداشته باشد ، به واسطه دانستن روش های صحیح پول خرج کردن ، نحوه صحیح پس انداز و صرف آن در موارد لازم (که به هیچ عنوان به معنای خساست یا محروم کردن خود از نعمات مادی نیست) از وضع مالی بهتری نسبت به هم قطاران خود برخوردار شده و با گذشت سالیان ، فاصله این برتری مالی را نیز افزایش داده باشد .

با توجه به این توضیحات می توان نحوه صحیح کنترل جریان پول و مزایای آن را به یک شرکت یا موسسه با فعالیت های اقتصادی نیز تعمیم داد . در مواردی ممکن است نوع و میزان فعالیت های دو مجموعه در یک صنف کاملاً مشابه یکدیگر باشد ، اما به واسطه نظارت صحیح و دقیق یک سیستم حسابداری و مشاوره مطلوبی که به رؤسای یکی از آن ها داده می شود ، این مجموعه از رقیب خود وضعیت مالی بهتری داشته باشد .

با عنایت به اینکه این برتری حاصل بهره گیری از خدمات یک حسابدار دانا و مجرب است ، اینک قصد داریم تا به 4 دلیل برای برون سپاری حسابداری شرکت های تازه تاسیس – به جای استخدام فردی دائمی یا عدم بهره مندی از یک سامانه یکپارچه رسیدگی به حساب ها – بپردازیم ؛ پس با ما همراه باشید :

 

 

  1. لزوم رسیدگی به حساب‌ها از بدو آغاز فعالیت

بسیاری از شخصیت های حقیقی در آستانه دایر شدن شرکتشان و تبدیل شدن به شخصیت های حقوقی همه تمرکز و توان خود را بر روی انتخاب رنگ سازمانی ، شعار تبلیغاتی ، دکوراسیون دفتر یا طراحی سربرگ های مجموعه می گذارند ! اگرچه این کارها به خودی خود اشتباه نبوده و در مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردارند ، اما چنانچه دارای بودجه محدودی هستید سعی کنید تا اولویت خود را روی نیازمندی های ضروری تری مانند بهره مندی از خدمات حسابداری

 بگذارید .

این شرکت به محض ثبت شدن در زمره مجموعه هایی که شرایط مالی و مالیاتیشان زیر ذره بین قرار می گیرند خواهد رفت، در نتیجه

  • رسیدگی به موجودی بانک ها از بدو شروع فعالیت
  • تهیه ترازنامه ها و صور سود و زیان ولو در صورت عدم داشتن فعالیت زیاد
  • تهیه گزارشات درون سازمانی و مستند برای تصمیم گیران ارشد مجموعه
  • مدیریت صحیح منابع در دسترس و تخصیص صحیح آن ها به اولویت ها و
  • نظارت بر روی معاملات جریان کالا و خدمات

از آن دست از اموراتیست که مستلزم رسیدگی مستمر و دقیق بوده که تنها از پس یک حسابدار با تجربه بر می آید. اگرچه این فرد می تواند مدیر عاملی با تجربه یا دارای مدارک حسابداری باشد ، اما سپردن آن به دیگری مجال بیشتری برای انجام امور تخصصی تر به این شخص می دهد .

 

  1. حسن نیت ثابت شده

معمولاً گفته می شود که حسابداران را از افراد نزدیک به خود یا آشنایانتان انتخاب کنید ، چرا که بدین ترتیب خیالتان از تسلط و آگاهی فرد دیگری به وضعیت مالی خود و شرکتتان راحت است ؛ اما با همین طرز فکر در موارد متعددی دیده شده است که ضرر و ضربه ای که این فرد آشنا به شما می زند ممکن است بسیار سهمگین تر از سوء اقدامات یک حسابدار نامطمئن باشد .

برون سپاری امور مالی خود و همکاری با یک شرکت حسابداری سبب می شود تا از یک سو فاصله ای که ای باید بین شما و کارگزارتان حفظ شود رعایت شده و در عین حال از انجام دقیق و اصولی عملیات مالی بدون شکاف اطلاعاتی در آن ها خاطر جمع باشید .

 

 

 

 

  1. لزوم استفاده از راهنمایی‌های کارشناسانه و بی‌غرض

شما حتی اگر در حوزه کاری خود نیز متخصص بوده و از شخصیت های برجسته آن باشید اما به مباحث مالی تسلطی نداشته باشید ، تضمینی برای موفقیتتان وجود ندارد ! به همین دلیل نیازمند فردی هستید که با تحلیل کامل از شرایط اقتصادی ایران و جهان ، تسلط به امور حسابداری ، تجربه انجام کارهایی مشابه و سود کردن با افزایش درآمد شما به ارائه راهکار یا بیان پیشنهاداتی منطقی و قابل اجرا بپردازد . شایان ذکر است سئو سایت فوق توسط شرکت سئو یاب انجام پذیرفته است.

حسابداری که دارای همه این ویژگی ها باشد یا همینک در شرکتی بزرگ پست مهمی دارد (بدین معنا که برای یک شرکت تازه تاسیس کار نمی کند) و یا با هزینه زیادی به این کار خواهد پرداخت (که برای بسیاری از شرکت های کم سن و سال تهیه بودجه مورد نظر مقدور نیست) ! در نتیجه اینکه سپردن این امر به یک موسسه حسابداری می تواند برخورداری از این مزایای در عین پرداخت هزینه ای حداقلی را ممکن سازد .

 

  1. محدودیت‌های همیشگی در استخدام یک حسابدار دائمی

شرکت های تازه تاسیس با توجه به فاکتورهای مختلفی تقسیم بندی می شوند اما طی یک دسته بندی تجربی برخی از آن ها شرکت هایی هستند که هریک از اعضای هیئت مدیره‌شان مویی در این راه سفید کرده و به عنوان چارچوبی برای انجام فعالیت های موازی یا تکمیلی شرکتی بزرگتر پدید آمده اند و بخشی از آن ها نیز شرکت هایی هستند که توسط چند شخصیت حقیقی ناوارد و بی تجربه با حداقل سرمایه اولیه به وجود می آیند.

در خصوص دسته اول پر واضح است که تجربه یا پشتوانه مالی قدرتمندشان سبب می شود تا مشکلی در استخدام یا گماردن حسابداران قدیمی خود بر سر این کار نداشته باشند ، این در حالیست که دسته دوم در مواردی حتی تا ماه ها هیچ بازدهی مالی مثبتی نداشته و عملاً از جیب خود برای این مجموعه خرج می کنند . در نتیجه بدیهیست که استخدام یک حسابدار که از اهمیت بالای همکاری با وی سخن گفتیم منطقی نمی باشد .

در چنین شرایطی انعقاد یک قرارداد همکاری با مجموعه های متخصصی مانند تراز ارقام آرین که بیش از یک دهه در رسیدگی به پرونده های حسابداری ، حسابرسی ، مشاوره مالی و دفاع مالیاتی از کارفرمایان خود مشغول است می تواند راه حل مثمر ثمری باشد .

فراموش نکنید که در این راه محاسبه مبلغ کلی قرارداد بر حسب تعداد فاکتورها ، عدم اشغال مکانی ثابت در شرکت (شرکتی که در مواردی حتی دفتری مشخص نیز نداشته و با آدرس محل زندگی یکی از شرکاء ثبت شده است) ، تهیه ، ثبت و پلمپ دفاتر قانونی ، ارسال مدارک تاسیس شرکت به حوزه مالیاتی مربوط به آن اعم از آگهی تاسیس و روزنامه رسمی ، برپایی سامانه حسابداری دیجیتالی یا انتخاب و نصب نرم افزار حسابداری ، گرد آوری اسناد و مدارک مالی مرتبط با سنوات ، برپایی مقدمات اخذ کد اقتصادی و شناسه ملی از اداره دارایی ، شناسایی منابع درآمدی ، هزینه یابی یا تقلیل این عوامل منفی از جمله مزایاییست که از آن ها منتفع خواهید شد .