هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 19:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 30 خرداد 1399 ساعت 20:17
جمعه 30 خرداد 1399 20:06 ساعت
2020-6-19 20:17:07
شناسه خبر : 337366
شرکت هواپیمایی ماهان، ادعا‌های مطرح شده علیه این شرکت و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را رد کرد.
در پی انتشار خبری در فضای مجازی

تکذیب اخبار منتشر شده در مورد هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان، ادعا‌های مطرح شده علیه این شرکت و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را رد کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: روابط عمومی ماهان در اطلاعیه ای، خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها را تکذیب کرد.

 

به گزارش رجانیوز، متن کامل اطلاعیه شرکت هواپیمایی ماهان به این شرح است:

 

به نام خدا

 

در پی انتشار خبری در فضای مجازی که به تازگی دست مایه رسانه‌های خبری بیگانه شده است تا بدین وسیله هواپیمایی ماهان و خدمات این شرکت را مورد حمله و تاخت و تاز قرار دهند؛ شرکت هواپیمایی ماهان ضمن تکذیب آن و به جهت تنویر افکار عمومی توجه مخاطبان محترم را به موارد ذیل جلب می‌نماید:

 

۱_شرکت هواپیمایی ماهان شرکتی خصوصی است و هیچ سهمی از درآمد عمومی یا منابع دولتی و... ندارد و از این رو تمام سعی و توانش بر این استوار است که با سخت کوشی، علاوه بر تامین معیشت حدود ۱۰ هزار نفر پرسنل شاغل مستقیم و غیرمستقیم خود، سایر هزینه‌های سنگین صنعت گران قیمت هوایی را نیز تهیه و تامین نماید؛ از این رو نه تنها کلیه پروتکل‌ها و قوانین صنعت هوایی داخلی مطابق تأیید سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت می‌کند، بلکه تحت عالی‌ترین استاندارد‌های ICAO و IATA و IOSA عمل می‌نماید. این شرکت هواپیمایی از معدود شرکت‌های داخلی است که می‌تواند بسیاری از خدمات حمل و نقل هوایی را در بهترین شکل ممکن انجام دهد و از این رو همواره مورد جدی‌ترین تهدیدهاو تحریم‌های ظالمانه دشمنان داخلی و خارجی کشورمان قرار گرفته است. اقبال همیشگی ملت شریف ایران به این شرکت هواپیمایی گواه همه خدمات صادقانه‌ی این شرکت در طول حدود سه دهه فعالیت آن می‌باشد.

 

۲_ این شرکت از سال ۲۰۱۱ میلادی، یعنی از ۹ سال قبل، تحت شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرارگرفته است و تمام حرکات و رفتار‌های آن تحت نظر سرویس‌های امنیتی دشمنان ایران عزیز قرار دارد. بدیهی است در این جنگ رو در رو اگر می‌توانستند کوچکترین بهانه‌ای برای ضربه زدن و زمین گیر نمودن این شرکت هواپیمایی به دست آورند هرگز این فرصت را از دست نمی‌دادند و بهترین بهره را از آن می‌بردند. تا امروز حتی یک مورد تخلف بر علیه هواپیمایی ماهان در هیچ نقطه‌ای از جهان ثبت و اعلام نشده است بلکه با کلی گویی و انتساب اتهامات واهی سعی بر تحریم و تخریب نموده اند.

 

۳. اکنون که پرسنل خدوم، مؤمن و میهن دوست شرکت هواپیمایی ماهان راه‌های جدیدی را برای کم اثر نمودن فشار تحریم‌ها و حتی در برخی موارد خنثی نمودن آن کشف کرده اند و دشمنان از این امر به ستوه آمده اند و غرورشان جریحه دار شده است، در پی از ناکارآمدی تحریم‌ها در زمین گیر کردن این شرکت، وارد فاز جدیدی شده اند که آن وضع تحریم‌های جدید و تخریب اعتماد عمومی است تابا ایجاد جوسازی رسانه‌ای و تبلیغات منفی به خیال خود بتوانند این شرکت را در رسیدن به اهداف بلندخود متوقف نماید.

 

۴. امروز که سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرین خود رسیده است، بعید نیست که عده‌ای بخواهند با جعل حکایت و طرح داستان‌های خیالی برای خود شهرتی دست و پاکنند و آن شهید عزیز را مدیون جانفشانی خود قلمداد کنند؛ غافل از این که دروغ نمی‌تواند برای کسی عزت آفرین باشد، زیرا رسوایی برملاشدنش نه تنها عزت را از بین می‌برد بلکه مختصر آبروی گذشته را نیز به باد خواهد داد. این قرائت خوش بینانه از نقل چنین حکایت‌های کذبی است؛ وا اسفا اگر در هم راستایی و هم داستانی با دشمنان کشور و به منظور مستند سازی تخلف شرکت هواپیمایی ماهان باشد تا برای تحریم‌های جدید مورد بهره برداری قرارگیرد یا ماهان را شرکتی نظامی معرفی نماید و اعتماد عمومی را خدشه دار کند.

 

۵. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از ارکان مستحکم نظامی ایران همراه ارتش سرافراز جمهوری اسلامی و سایر قوای مسلح و نیرو‌های امنیتی و نظامی، رسالت پاسداری و صیانت از ایران عزیز اسلامی را عهده دار است. بنابر آنچه در سال‌های گذشته در عملکرد این نیرو‌های نظامی و در عمق استراتژیک دشمن مشاهده شده است، به قدر کافی از توان عملیاتی و لجستیکی مناسب برخوردار بوده است تا آنجا که طومار داعش را در عراق و سوریه پیچیده، در خلیج فارس مقتدرانه حضور داشته، آسمان ایران را برای سیستم هوایی امریکا ناامن و پرخطر کرده و موجب سرافکندگی ارتش امریکا در پایگاه‌های نظامی خودش شده و به زانو درآورده است. چنین نیرو‌های پرتوان و قدرتمندی با چنین اهداف بلند و متعالی هیچگاه نیازمند کمک یک شرکت هواپیمایی خصوصی برای رسیدن به اهداف خود نیستند. بدیهی است طرح اینگونه مسائل ناشی از عدم شناخت کافی قدرت نظامی جمهوری اسلامی و در راستای کوچک شمردن اقدامات بزرگ نیرو‌های نظامی و امنیتی برای حفظ و گسترش امنیت در منطقه به حساب می‌آید.

 

۶. هواپیمایی ماهان همانگونه که در عمل اثبات نموده است، به عنوان عضوی کوچک، همه‌ی توان و پتانسیل خود را برای جانفشانی در مسیراهداف بلند جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد بست و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

 

۷. شرکت ماهان اعلام آمادگی می‌نماید تا چنانچه هر یک از رسانه‌های معاند، سند یا مدرکی دال بر ادعای مطرح شده در مورد این پرواز اعم از تاریخ پرواز، شماره پرواز یا هر ادعای دیگری دارند با ذکر جزئیات آن بیان نمایند تا مورد بررسی قرار دهد. خاطرنشان می‌سازد به طور معمول در چنین پروازی حدود دوازده نفر پرسنل پروازی اعم از مهمانداران، مهندس پرواز، کمک خلبان حضور دارند و با توجه به عدم گزارش چنین موردی یا حتی مواردی مشابه، بدون تردید نقل چنین داستانی وهم آلود زائیده‌ی ذهنی خلاق و داستان پرداز است و نمی‌تواند به هیچ روی دستاویزی برای دشمنی‌های آتی معاندین گردد.

 

۸. شرکت هواپیمایی ماهان مجدداً ضمن تکذیب ادعای مطرح شده و پیگیری موضوع از طریق محاکم قضايی و با تاکید بر رسالت ذاتی خود مبنی بر ارائه خدمات ایمن مسافرت هوایی و رعایت دقیق قوانین و مقررات کشوری و بین المللی، خود را متعهد به انجام رسالت خویش در شایسته‌ترین شکل خود می‌داند و در طی سالیان گذشته نیز این مهم را در عمل به اثبات رسانده است. بدیهی است در صورت تکرار و نشر و بسط این خبر از سوی رسانه‌های مختلف، حق پیگیری قضایی آن برای این شرکت هواپیمایی محفوظ است.