هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 مهر 1401
ساعت 06:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 18:12
دوشنبه 26 خرداد 1399 18:10 ساعت
2020-6-15 18:12:12
شناسه خبر : 337309

سرور اختصاصی لینوکس

سرور اختصاصی می‌تواند برای سیستم عامل‌های مختلفی تهیه شود. از این رو قبل از اینکه اقدامی برای آن انجام گیرد، باید نوع سیستم عامل شبکه‌تان را مشخص کنید. همچنین استفاده از هر نوع سیستمی تنها به نیاز خود و پروژه‌تان بستگی دارد.سرور اختصاصی لینوکس پارس پک که برای نرم افزار های تحت لینوکس بهینه شده است؛ یکی از این موارد بوده که کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

ویژگی‌های سرور اختصاصی لینوکس

سرور اختصاصی لینوکس توانسته ویژگی‌های مختلفی را به خود اختصاص دهد، که بر اساس همان ویژگی‌ها استفاده از آن در اولویت قرار می‌گیرد. از این رو در ادامه به بررسی 8 مورد از مشخصه‌های این سرور اختصاصی خواهیم پرداخت.

سرور اختصاصی لینوکس؛ یک سرور قابل‌اعتماد برای سایت‌هایی که در بستر php توسعه‌یافته‌اند. با خرید سرور اختصاصی لینوکس می‌توانید از یک سرور لینوکسی با توزیع‌های: Ubuntu، CentOS و Debian در کشور آلمان یا ایران، به همراه: سخت‌افزار قدرتمند و بروز، پشتیبانی حرفه‌ای و قیمت اقتصادی استفاده کنید.

  • بهره وری بالا

یکی از ویژگی‌های سرور اختصاصی لینوکس به بهره وری آن مربوط می‌شود. به این صورت که وقتی از آن در شبکه‌ها و سرورهای مختلف استفاده می‌گردد، می‌تواند کارایی و عملکرد بالایی را از خود به نمایش بگذارد. این یک قابلیت بسیار ویژه به حساب می‌آید که می‌تواند حجم زیادی از کارها و اتصالات موازی را مدیریت و کنترل کند.

  • شبکه سازی

لینوکس می‌تواند تمام استثناها را برای شما برآورده کند که نمونه‌ای از آن‌ها شبکه سازی می‌باشد. سرور اختصاصی لینوکس علاوه بر امنیت بالایی که از خود به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند برای چند برنامه به صورت همزمان تنظیم شود.

  • انعطاف پذیری

 انعطاف پذیری را می‌توان یکی از مهم‌ترین مشخصه‌ها به حساب آورد که از قابلیت Open Source بودن بهره مند است. هر گونه نیازی که کاربران به این سرور دارند، قابل تنظیم شدن می‌باشد و می‌توانند بهره لازم را از آن ببرند. به خاطر این انعطاف پذیری این سیستم عامل قدرتمند، می‌تواند به راحتی در اختیار افراد متقاضی قرار بگیرد.

ویژگی سرور اختصاصی لینوکس

  • عدم خرابی

اگر قرار است تا سرور اختصاصی لینوکس خود را به روز رسانی کنید، هیچگونه نیازی به خروج از حساب کاربری و یا ریست کردن ندارید و بدون این موارد بر روی سرور اعمال می‌شوند. همچنین خیلی کم دیده شده است که اگر خطایی در اینگونه سرورها ایجاد شد و یا اگر نیازی به تکمیل به روز رسانی‌ها بود، راه اندازی مجدد برای آن‌ها صورت بگیرند. این بدان معناست که می‌توانید بدون تجربه هیچگونه خرابی و یا از کار افتادن سیستمتان به کار با آن ادامه دهید.

  • چند وظیفه‌ای بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های سرور اختصاصی لینوکس به چند وظیفه‌ای بودن آن بر می‌گردد. این بدان معناست که می‌توانید چند برنامه و یا کار را به صورت کاملا همزمان به انجام برسانید که تمامی آن‌ها با استفاده از لینوکس انجام می‌گیرند. یعنی یک سرور لینوکس از قابلیت Multitasking برخوردار است و در آن واحد می‌تواند وظیفه انجام چند کار را بر عهده بگیرد.

  • ثبات

سیستم عامل لینوکس از قابلیت‌های متنوعی برخوردار است. اگر بتوانید تنظیمات این سیستم را به خوبی به انجام برسانید، می‌تواند به طور خودکار و منظم به فعالیت‌های خود ادامه دهد. تنها زمانی شاهد عدم استفاده از آن خواهید بود که سخت افزار شما خراب شده و یا سیستم‌تان خاموش شود.

  • امنیت

یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های هر سروری را می‌توان امنیت آن به حساب آورد. امنیتی که این سیستم عامل برای شما فراهم می‌آورد، به صورت کاملا درجه یک است. فایروال‌های موجود در آن را می‌توان یکی کاربردی‌ترین مواردی دانست که این امنیت را با خود به همراه دارد. چرا که با عملکرد ویژه خود اجازه نمی‌دهد تا سیستم به تمامی پرونده‌ها دسترسی پیدا کند. از این رو اگر از سرور اختصاصی لینوکس بهره می‌برید، خیالتان از امنیت آن راحت باشد.

  • پشتیبانی فنی

مشاوران، توزیع کنندگان تجاری و مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان در این سرور در حال فعالیت هستند. از این رو می‌توان آن را یکی از برترین سیستم‌ها به حساب آورد که از یک پشتیبانی فنی قدرتمندی بهره می‌برد.

جمع بندی

سرور اختصاصی لینوکس را می‌توان بستری از اطلاعات به شمار آورد که نوآوری‌ها متعددی را در سرتاسر جهان تولید می‌کند. از این رو می‌توان از آن به عنوان بستری مناسب برای کارهای سازمانی بهره برد. سرور لینوکس با داشتن ایمنی بالا و عملکردی پایدار می‌تواند برنامه‌هایی که برای فعالیت‌های کاری مورد نیاز هستند را فراهم کند و به خوبی آن‌ها را مدیریت کند.