هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 05:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 16:48
چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:45 ساعت
2020-6-10 16:48:33
شناسه خبر : 337259
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: ۶ کیلومتر از پروژه چهارخطه (بهسازی) محور هراز روز پنجشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

 سعید محمد ضمن اعلام بهره‌برداری بخشی از پروژه چهار خطه کردن محور هراز اظهار داشت: طول کلی این پروژه ۴۸ کیلومتر و شامل سه قطعه است که در جاده آمل به تهران در استان مازندران واقع شده و پیشرفت فیزیکی آن ۷۳ درصد می‌باشد که تاکنون ۲۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی ضمن اشاره به همکاری خوب وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه گفت: عملیات اجرایی این ۶ کیلومتر در منطقه وانا و محدوده لاسم- پلور است که یک رشته تونل به طول ۱۷۴۰ متر و سه دستگاه پل به طول ۱۵۰ متر با ۳۸۰۰ متر دیواره‌سازی از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.

 

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در خصوص مشخصات کلی این پروژه افزود: ۱۷ رشته تونل به طول ۱۶.۱ کیلومتر و ۶ دستگاه پل خاص به طول ۳۷۸ متر در این پروژه تعریف شده است که این امر حکایت از توپوگرافی خاص منطقه و شرایط سخت در اغلب جبهه‌های کاری این پروژه دارد که تاکنون ۸ رشته به طول ۷.۷ کیلومتر و ۵ دستگاه پل به طول ۳۷۳ متر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

محمد با اشاره به برخی از مشکلات و سختی‌های این پروژه گفت: حجم بالای ترافیک در محور هراز، وجود معارضین دولتی و شخصی، ممنوعیت تردد ادوات سنگین راهسازی در روزهای تعطیل و پایان هفته و کمبود نقدینگی از مهمترین مشکلات اجرای این پروژه است که انجام کار را با سختی و وقفه روبه‌رو کرده است.