99/3/21 - 11:32 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 337253
اعتبارنامه «غلامرضا تاجگردون، منتخب گچساران» به کمیسیون تحقیق ارجاع شد تا ادامه رسیدگی در این کمیسیون صورت گیرد.

در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۱ خرداد) مجلس شورای اسلامی بر اساس ماده ۱۹۴ آیین نامه مجلس، اعتبارنامه «غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران» با ۱۵۹ رأی نمایندگان به کمیسیون تحقیق ارجاع شد تا ادامه رسیدگی در این کمیسیون صورت گیرد.

 

نمایندگان مجلس نهایتاً اخطار زاکانی را با ۱۵۹ رأی موافقت، ۷۰ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در جلسه وارد دانستند که بر این اساس ۹۲.۳ درصد از نمایندگان نسبت به وارد بودن اخطار زاکانی رأی مثبت دادند.

 

بر اساس این گزارش اخطار علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با استناد به اصول ۹۳، ۸۵، ۷۲ و ۷۳ قانون اساسی عنوان کرده بود: اصل ۸۵ قانون اساسی عنوان می‌کند که حق نمایندگی قائم به شخص است و این حق واگذاری به شعب واگذار نشده است، بنابراین ما نمی‌توانیم چیزی تصویب کنیم که خلاف مذهب و اصول قانون اساسی باشد.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۷ آیین نامه داخلی مجلس نیز در این خصوص اصلاح شده است و بنابراین باید اخطار بنده به رأی گذاشته شود.

 

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، اخطار زاکانی را وارد دانست و آن را به رأی گذاشت اکثریت نمایندگان با اخطار وی موافقت کردند.

 

بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی کمیسیون تحقیق اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس به مدت ۳ روز مهلت دارد تا اعتبارنامه منتخب گچساران را بررسی کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارسال کند.