99/3/21 - 05:45 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 337245
مدیرعامل بانک ملت با اشاره به عملکرد خوب بانکها در سال گذشته، گفت: در حالی که اکثریت قریب به اتفاق بانک ها در سال های ۹۶ و ۹۷ زیانده بودند، این امر در سال ۹۸ به سودآوری تبدیل شد که اثر مثبتی در بازار سرمایه کشور خواهد داشت.
محمد بیگدلی در گفت و گو با سنا، با تاکید بر این نکته که هم اکنون صنعت بانکداری در بازار سرمایه کشور پیشتاز است، اظهار کرد: چشم انداز خوبی برای بانک ها در بازار سرمایه وجود دارد.
 
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت هم اکنون شرایط خوبی دارد به خروج این بانک از زیان دهی در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: سال ۹۸ نیز سال بسیار خوبی برای بانک ملت بود و پیش بینی سود بانک محقق شد.
 
مدیرعامل بانک ملت از انجام افزایش سرمایه بانک ملت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در آینده ای نزدیک با مجوز سازمان بورس خبر داد و ادامه داد: پس از انجام این افزایش سرمایه، در پی اخذ مجوز از بانک مرکزی، بورس و مجمع برای افزایش سرمایه از محل سود تسعیر سال ۹۷ خواهیم بود.
 
بیگدلی به انجام حدود ۹۰ درصد تامین مالی بنگاه های اقتصادی کشور از محل بانک ها اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع در یک اقتصاد پیشرو، عملکرد خوبی محسوب نمی شود و باید در این زمینه از بازار پول به بازار سرمایه سوق پیدا کنیم.
 
وی با بیان این نکته که بانک های کشور هم اکنون تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش و اعطای تسهیلات کوتاه مدت و بلندمدت را برعهده دارند، تاکید کرد: این در حالی است که اعطای تسهیلات بلندمدت و تامین سرمایه ثابت باید از محل بازار سرمایه و اعطای تسهیلات کوتاه مدت و تامین سرمایه در گردش از طریق بانک ها انجام شود.