99/3/20 - 21:18 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 337241
اگر به دنبال یک سایت معتبر در زمینه قصه کودکانه هستید، پس بدون شک دوست دارید در کنار مشغله های کاری روزانه برای زمان کوتاهی در کنار فرزند خود باشید و برای او داستان کودکانه تعریف کنید.

 متاسفانه امروزه کمتر کسی هست که با وجود مشکلات فراوان روزمره، یادش باشد که حداقل شب‌ها برای کودک خود قصه بخواند. قصه خواندن شبانه برای کودکان بسیار لذت بخش است. همانطور که ما در کودکی تمایل داشتیم با شنیدن یک قصه کودکانه جذاب و دنیایی از خیالات بچگانه به خواب برویم. در حقیقت با تعریف داستان کودکانه به آن ها می فهمانید که دوستشان دارید و برای آنها وقت می گذارید و در کنار دغدغه های روزانه حتما به فکر آنها هستید.

چرا باید برای بچه ها داستان کودکانه بخوانیم؟

 

شنیدن قصه کودکانه علاوه بر سرگرم کردن کودکان و ایجاد رابطه صمیمانه، می تواند در شکل گیری شخصیت آنها نیز اثرگذارباشد. داستان ها تاثیر فوق العاده ای بر جوانب مختلف شخصیت کودکان به جا می گذارند که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها می پردازیم:

  • با همراهی شبانه به کودک خود حس اطمینان می دهید.

شما با قصه خوانی و یا پخش یک داستان کودکانه صوتی، برای تجربه یک خواب خوش به فرزندتان کمک می کنید. کودک شما علاوه بر دریافت پیام های آموزشی از داستان، در ذهن به این فکر می کند که "من برای خانواده ام ارزشمند هستم و آنها برای همیشه همراهم می مانند."

  • تقویت تخیل کودک با گفتن قصه های شبانه

زمانی که شما هر شب برای کودک خود داستان کودکانه تعریف می کنید به او کمک می کنید تا قوه تخیلش را فعال نگه دارد. در واقع کودک با شنیدن داستان در ذهن خود تصویر سازی کرده و آنچه که در داستان می گذرد برای خود مجسم می کند. این کار در افزایش توانایی  و رشد ذهنی کودک  بسیار موثر است.

  • داستان کودکانه راه حلی ساده برای پرورش اخلاقی فرزندتان

معمولاً  محتوای یک قصه کودکانه هدفی به دنبال دارد و به پرورش اخلاقی کودکتان کمک می کند. در واقع شما می توانید در خلال تعریف قصه کودکانه به صورت غیرمستقیم و در باب داستان با او صحبت کنید و آموزش هایی که قصد دارید به او ارائه کنید را به صورت داستان برایش شرح دهید. این کار بهترین راه حل برای آموزش بعضی از اصول اخلاقی به بچه ها است.

داستان کودکانه

  • بچه ها با شنیدن داستان های جدید، لغات جدید یاد می گیرند.

قصه کودکانه بهترین راه حل برای کودکان است که بتوانند دایره لغات خود را گسترش داده، به خوبی صحبت کنند و کلمات را به زیبایی تمام به زبان بیاورند. اگر از خردسالی برای بچه ها کتاب بخوانید و قصه های متنوع تعریف کنید، هم زبان گفتار و هم زبان نوشتار آنها تقویت خواهد شد. بعد از گذشت مدتی مشاهده می کنید که در سنین کم  به خوبی می توانند صحبت کنند و طرز صحبت کردن آنها با دیگر بچه ها کاملا متفاوت است.

  • هیچ انسانی یک شبه کتاب خوان نشده است!

کتاب خواندن مانند هر کاری باید برای فرزندانتان یک عادت محسوب شود. اگر از همان کودکی برای آنها کتاب بخوانید و آنها را با کتاب خواندن آشنا کنید، علاقه مند به کتاب می شوند، به طوری که عادت می کنند هرگز کتاب را رها نکنند و برای یادگیری هر چیزی به سراغ کتاب بروند.

پس قصه گفتن را فراموش نکنید!

 هرچند که در ضرورت قصه خوانی برای کودکان هزارو یک دلیل وجود دارد، اما به بیان این پنج دلیل اکتفا می کنیم. بنابرآنچه بیان شد خواندن یا پخش قصه کودکانه به پرورش و رشد اخلاقی کودکان کمک شایانی میکند. پس اگر می خواهید به کودک خود کمک کنید تا یک شنونده خوب باشد و با اصول اخلاقی آشنا شود، قصه گفتن شبانه را در برنامه های خود جای دهید.

یک پیشنهاد جذاب برای پدر و مادرهای پرمشغله: سایت وولک

اگر شما هم مانند هزاران پدرومادر پرمشغله امروزی وقت نمی کنید برای فرزند خود قصه کودکانه تعریف کنید یک راه حل خوب برای شما داریم. شما می توانید از قصه های صوتی کودکانه وولک استفاده کنید. woolak.ir یک وبسایت فعال در زمینه قصه کودکانه است که هرهفته داستان های کودکانه متنوعی را در قالب متن و صوت منتشر می کند. این سایت یک راه حل ویژه برای پدر و مادرهای پرمشغله و مربیان کودک مهیا کرده است تا کودکانشان به راحتی بتوانند قصه صوتی گوش کنند. فایل های صوتی موجود در وولک در زمینه های متفاوت و با هدف رشد و پرورش فکری کودکان تهیه و منتشر شده است. با مراجعه به این سایت می توانید به راحتی و به صورت آنلاین قصه کودکانه مورد نظر خود را دانلود کنید.

قصه صوتی کودکانه

پدر و مادرهای عزیز غیر از قصه شنگول و منگول قصه کودکانه دیگری هم بلد هستید یا نه!

بیشتر پدر و مادرها برای تعریف قصه های شبانه از قصه معروف شنگول و منگول شروع می کنند اما کودکان دوست دارند، هر شب قصه جدیدی بشنوند تا برایشان سرگرم کننده باشد. البته این دسته از خانواده ها نیز به راحتی می توانند برای یاد گرفتن قصه های جدید به سایت ولک مراجعه کنند و از بانک قصه های کودکانه موجود در این پایگاه کمک بگیرند. این سایت هر هفته قصه های جدیدی برای کودکان آماده می کند تا برای همیشه سر گرم باشند.

قصه کودکانه صوتی، سرگرمی همیشگی بچه ها

با دانلود قصه های کودکانه صوتی از سایت وولک این امکان را به کودک خود می دهید که در هر زمانی که بخواهد و حتی بدون حضور شما بتواند قصه صوتی چه بسا با صدایی دلنشین تر از صدای شما گوش کند. قصه کودکانه صوتی علاوه بر اینکه یک سرگرمی جذاب و همیشگی است به تقویت مهارت شنیداری کودک کمک بزرگی می کند. فرزندان شما با شنیدن قصه صوتی کودکانه می توانند هر چیزی که دلشان بخواهد در ذهن خود بسازند. لذت هایی در ذهن خود ایجاد می کنند که در دنیای واقعی ما بزرگ ترها هیچگاه وجود ندارد. در واقع خیال هایی که کودکان با شنیدن قصه صوتی کودکانه می توانند برای خود بپرورانند، برای آنها بسیار هیجان انگیز بوده و در دنیای واقعی هیچ کدام ما وجود نخواهد داشت. بنابراین همپای رویاهای کودکانه فرزندتان باشید و با ورود به دنیای قصه وولک لذت قصه خوانی را برای او دوچندان کنید.