هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 11:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 15 خرداد 1399 ساعت 19:26
پنجشنبه 15 خرداد 1399 19:23 ساعت
2020-6-4 19:26:51
شناسه خبر : 337074
بازی دوسربُرد برای ایران تازه شروع شده است: دنیا چاره‌ای جز پذیرش ابرقدرت جدیدی بنام ایران ندارد. دیپلماسی مقاومت پیروز شده است و کسانی که چشم به میوه‌های برجام و دستان آمریکا دوخته‌اند باید فهمیده باشند که مسیر آن‌ها کاملا اشتباه بوده است.
بازی دوسربُرد برای ایران تازه شروع شده است: دنیا چاره‌ای جز پذیرش ابرقدرت جدیدی بنام ایران ندارد. دیپلماسی مقاومت پیروز شده است و کسانی که چشم به میوه‌های برجام و دستان آمریکا دوخته‌اند باید فهمیده باشند که مسیر آن‌ها کاملا اشتباه بوده است.

 گروه سیاسی-رجانیوز: سید محمود نبویان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست سه شنبه 13 خردادماه صحن علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص تقابل دو نگاه غرب گرای دولت و نگاه مقاومت از دید مقام معظم رهبری صحبت کرد. وی با بررسی ریشه‌های فکری حسن روحانی و نوع نگاه او به تعامل به دنیا به تبیین خسارت های ناشی از این نگاه پرداخت. متن زیر نطق کامل حجت الاسلام نبویان در مجلس است:

 

بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

و صلی‌الله علی محمد و آله الطاهرین

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت عزیز ایران در ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر.

امید است به برکت دعاهای خالصانه ملت بزرگ ایران، مشکلات عدیده آن‌ها به ویژه مریضی کرونا برطرف گردد.

از ملت بزرگ ایران به‌سبب شرکت در انتخابات مجلس به‌ویژه از مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس سپاس فراوان داریم که به نوکران خویش برای خدمت بیشتر اعتماد کرده‌اند.

وجود مشکلات فراوان موجود در کشورکه ملت عزیز و بزرگ ایران گرفتار آن هستند، برکسی پوشیده نیست. اما باید به این نکته مهم توجه کرد که سبب اصلی آن چیست؟ چرا این مشکلات پدید آمده است؟

 

عده‌ای در مقام پاسخ، به سراغ تحریم رفته و مدعی هستند که تمام مشکلات کشور، ناشی از تحریم آمریکا و کشورهای غربی است. این‌سخن، اگرچه بهره‌اندکی از حقیقت دارد، اما همه نخبگان و مردم فهمیده‌اند، که سهم تحریم‌ها کمتر از یک‌-پنجم بوده و ارائه چنین پاسخی جهت فرار از فهم درست علت اصلی مشکلات کشور می‌باشد. بدون هیچ‌مقدمه‌ای به ذکر علت اصلی مشکلات کشور می‌پردازم.

 

امروزه دوتفکر در کشور ما در مقابل هم قرار گرفته‌اند: تفکری که به اسم تعامل با دنیا، به دنبال سازش و تسلیم در برابر دشمنان ملت ایران است و تفکر دیگری که به دنبال ایستادگی و مقاومت و دفاع از منافع ملت بزرگ ایران می‌باشد.

 

اما از صاحبان تفکر اول که امروزه بالاترین مقام اجرایی کشور مدعی آن است، می‌توان پرسید که مراد شما از تعامل با دنیا چیست، آیا مراد شما برقراری ارتباط با کشورهای دنیا است؟ اگر این‌طور است چرا شما با کشورهای دنیا ارتباط برقرار نمی‌کنید؟ مگر دنیا منحصر به چند کشور یعنی آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلستان است؟ ارتباط شما با نزدیک به ۱۲۰کشور غیرمتعهد چگونه است؟ چرا دور برویم، ایران در کجای بازار چندصدملیونی منطقه قرار دارد؟ علی‌رغم اصرار کشورهای دوست برای مشارکت در سازندگی آن کشورها- که طبیعتا موجب اشتغال صدها شغل فقط در زمینه مسکن خواهد شد- دولت آقای روحانی که به دنبال تعامل با دنیا است، چرا اقدامی انجام نمی‌داده است؟ از شروع این دولت، به آن‌ها توصیه می‌شد که شما ارتباطتان را با تمام دنیا حفظ کنید، اما دولت آقای روحانی‌، منحصرا رابطه را با چند کشوری که علنا دشمن ملت ایران هستند، خلاصه کرده بود زیرا معتقد بوده است، که کشورهای منطقه، روسیه و تمام ۱۲۰کشور غیر‌متعهد، مانند دوچرخه می‌باشند اما آمریکا مانند بنز است، و رابطه با آمریکا می‌تواند ما را سریع‌تر و مطمئن‌تر به هدف برساند(ر.ک: حسن روحانی، امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای، چاپ پنجم، ص۱۰۸۳-۱۰۸۴ و ۲۵۵) . بنابراین، تعامل به معنای رابطه با کشورهای دنیا نیست. در‌نتیجه، سوال این است که مراد دولت‌مردان آقای روحانی که مسبب تقریبا اغلب مشکلات مردم عزیز ایران می‌باشند از تعامل چیست. به سراغ برخی از مشاورین ایشان می‌رویم تا مسئله روشن‌تر شود. یکی از مشاورین ایشان به صراحت در کتاب «ایران و جهانی‌شدن: چالش‌ها و راه‌حل‌ها» که توسط مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آقای حسن‌روحانی و زیر نظراو در مرداد سال 1384 منتشر شده است، آورده است:

 

۱- تنها راه پیشرفت ملت ایران، پذیرش جهانی‌شدن است؛

 

۲- جهانی‌شدن قوانینی دارد که هرچه ایران آن‌ها را بیش‌تر بپذیرد، پیشرفت بیشتری می‌کند و هرچه در مقابل آن، بایستد پسرفت خواهد کرد؛

 

۳- قوانین جهانی‌شدن باید توسط کشورهایی تنظیم شود که قدرت بیشتری در اقتصاد در جهان دارند، یعنی حق طبیعی آمریکا و برخی از کشورهای غربی است که قوانین جهانی‌شدن را برای دنیا تنظیم کنند؛

 

۴- بنابراین، هرمقدار ایران، خود را بیشتر منطبق با قوانینی که آمریکا برای دنیا تنظیم کرده است، کند، پیشرفت او بیشتر خواهد بود و هر مقدار در برابر دشمنی‌های آمریکا، بایستد از پیشرفت باز خواهد ماند؛

 

۵- قوانین بیان‌شده منحصر به مسایل علمی و تکنولوژیکی نیست بلکه شامل مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیز می‌شود، و پذیرش قواعد سیاسی و فرهنگی تنظیم‌شده از سوی آمریکا و برخی از کشورهای غربی، موجب پیشرفت همه‌جانبه ایران خواهد شد؛

 

۶- درست است که پذیرش قوانین تنظیمی کشورهایی مانند آمریکا، با استقلال ملت ایران، با قانون اساسی ملت ایران، و با فرهنگ اسلامی ملت ایران سازگار نیست، اما اگر ملت ایران بخواهد پیشرفت کند، از همه موارد فوق باید عقب‌نشینی کند، یعنی باید از استقلال، قانون‌اساسی، و فرهنگ اسلامی خود در هر موردی که با قواعد تنظیمی دنیا سازگاری ندارد، دست‌بردارد.

 

بنابراین، تنها راه پیشرفت ملت ایران، تعامل با آمریکا و برخی از کشورهای دیگر یعنی پذیرش کامل قواعد تنظیمی آن‌کشورها برای دنیا است، برای نمونه، اگر آمریکا در منطقه غرب آسیا، اسرائیل را به‌وجود آورده است، راه پیشرفت ملت ایران آن است که موجودیت اسرائیل را بپذیرد و دست از مبارزه با آن بردارد. نیز چرا ایران به دنبال ترویج عدالت در کشور و مدعی عدالت در دنیا است؟-آرمانی که امام زمان علیه‌السلام- به دنبال آن است.

 

آنچه که بیان شده است، تصریحات کتابی است که با مسئولیت آقای روحانی و با مقدمه تمجیدی ایشان از نویسنده به نگارش درآمده است.

 

با بیان فوق مراد دولت‌مردان آقای روحانی از تعامل با دنیا روشن می‌شود. تعامل با دنیا یعنی برقراری ارتباط صرفا با آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه و برخی محدود کشور دیگر، و نیز پذیرش همه‌جانبه درخواست‌های آنها. با عنایت به همین نکته روشن می‌شود که اولا: چرا این دولت، تقریبا بیش از همه دولت‌های قبل، با آمریکا و آلمان، فرانسه و انگلستان توافق امضا کرده است، و هر آن‌چه که آن کشورها خواسته‌اند، تامین کرده است، برجام، بیست‌سی، سی‌.‌اف.تی، اف.ای.تی.اف نمونه‌هایی از توافق‌های آشکار و پنهان خسارت‌باری است که آقای روحانی و مسئولین دیپلماسی این دولت با کشورهای فوق امضا کرده‌اند.

 

ثانیا: روشن می‌شود که چرا مسئول دیپلماسی این دولت، علی‌رغم تحمیل خسارت‌های بسیار زیاد به ملت ایران، کمتر از بیست‌روز بعد از شهادت سردار سلیمانی، آمادگی خود را برای مذاکره با قاتلین سردار سلیمانی اعلام می‌کند. ثالثا: این دولت و در رأس آن، آقای حسن روحانی، راه پیشرفت و حل مشکلات کشور را اعتماد به آمریکا و کشورهای غربی می‌داند و در کتاب خود تصریح می‌کند، که یکی از مشکلات کشور این است که برخی در ایران، به کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی اعتماد نداشته و نسبت به آن‌ها بدبین‌ می‌باشند. (ر.ک: حسن روحانی، امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای، چاپ پنجم، ص۵۸)

 

رابعا: به همین‌علت است که علی‌رغم تمام خسارت‌های برجام، از طرف ریاست‌جمهوری –یعنی آقای حسن روحانی- و وزیرخارجه ایران- آقای ظریف- دوفرش ایرانی گرانبها به سرتیم مذاکرات آمریکا –خانم شرمن- که مسبب همه این خسارت‌ها بوده است، بعد از بیش از یک‌سال از اجرای برجام و در انتهای دوره مسئولیت دولتی شرمن و یک‌هفته قبل از بازنشسته‌شدن ایشان، هدیه داده می‌شود.

 

ملت عزیز ایران، باید بدانند ریشه اصلی تمام مشکلات کشور، در تفکری است که این دولت کاملا از آن دفاع می‌کند و معتقد است که راه‌حل مشکلات کشور در بیرون این کشور و به دست دشمنان این ملت و پذیرش خواسته‌های آن‌ها است و مردم و  متخصصین و نخبگان عزیز کشور نمی‌توانند به هیچ‌وجه مشکلات خود را حل کنند، تنها کاری که از ملت ایران ساخته است، پختن آب‌گوشت بُزپاش است.

 

اما آیا واقعا همین‌طور است؟ آیا ملت ایران توانایی انجام هیچ‌کاری را ندارد؟ آیا علی‌رغم اصرار و تحریم شدید دشمنان در ابعاد نظامی، ملت عزیز ایران و جوانان نخبه مومن و انقلابی، پیشرفت نداشته‌اند؟ تولید موشک‌های ایران، حاصل نوکری کشورهای غرب است یا حاصل استقلال در برابر آن‌ها؟ آیا در زمینه هسته‌ای، ما به چرخه کامل سوخت نرسیده‌ایم؟ آیا در زمینه پزشکی رشد و پیشرفت نداشته‌ایم؟ آیا فرستادن ماهواره به فضا، به برکت پذیرش بی‌چون‌وچرای دستورات آمریکا بوده است؟ و ...

 

سوال جدی این است که شما که ۷سال اعتماد به آمریکا کرده‌اید و امضای جان‌کری را تضمین می‌دانسته‌اید، چه دستاوردی داشته‌اید؟ نابودی صنعت هسته‌ای، بُتن‌ریزی رآکتور اراک، تعطیلی کارخانه‌های تولید سانترفیوژ، نابودی مواد غنی‌شده ۲۰درصد، اخراج متخصصین هسته‌ای، گرانی‌های لحظه‌ای و سرسام‌آور، کاهش و بلکه نابودی ارزش پول ملی، رؤیا‌شدن خرید خانه و اخیرا خرید خودرو برای خانواده‌های ایرانی، چندبرابرشدن تحریم‌ها، افزایش دشمنی آمریکا و کشورهای مستکبر غربی، تعطیلی تقریبا کامل عمران و آبادی در کشور، تعطیلی گسترده کارخانه‌های تولیدی کشور، افزایش همه‌جانبه بیکاری، مشکل و بلکه دست‌نیافتنی‌شدن ازدواج برای جوانان، گسترش فقر در جامعه، ایجاد رکورد فساد، حقوق‌های نجومی، اختلاس‌ها، آیا گوشه‌ای از نتایج تدبیر و سیاست این دولت نیست؟ قرآن چه زیبا فرموده است: «مثل الذین اتخذوا من دون الله أولیاء کمثل العنکبوت اتخذت بیتا و إن أوهن البیوت لبیت العنکبوت لوکانوا یعلمون، عنکبوت/41: حکایت کسانی که غیر از خدا برای خود، سرپرستان دیگری گرفتند همچون حکایت عنکبوت است که خانه ای بساخت ولی اگر (آگاه بودند) می دانستند که سُست‌ترین خانه‌ها همانا خانه عنکبوت است.»

 

اما درمقابل، تفکر دیگری که موجب عزت ملت ایران شده است، تفکر سردار عزیز ما حاج‌قاسم سلیمانی–که شاگردی از امام‌خمینی ره و مقام معظم رهبری است- می‌باشد یعنی تفکر مقاومت و دفاع از منافع ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های کشورهای مستکبر. چنین تفکری که از سوی مردم و جوانان مومن انقلابی نمایندگی می‌شود موجب عزت و سربلندی ملت ایران شده است. این تفکر، معادلات جهان را عوض کرده است، به پایگاه اصلی آمریکا در منطقه حمله می‌شود و چشم شیر آن‌ها کور می‌شود. اکنون جمهوری‌اسلامی‌ایران براساس تفکر مقاومت و نه مذاکره، به‌حدی از اقتدار رسیده است که نفتکش‌های بدون اسکورت نظامی با نصب پرچم پرافتخارترین ملت جهان یعنی ملت بزرگ ایران، مرزهای تحریم را شکسته و از مرزهای اقتدار عبور می‌کند، و صادرات را انجام داده و برای ملت ایران طلا می‌آورد. کسی فکرش را نمی‌کرد که حمله ایران به عین‌الاسد، گره کور دیپلماسی انرژی را در اوج تحریم‌های ظالمانه دشمن باز کند، دنیای امروز دنیای گفتمان نیست، بلکه دنیای اقتدار و موشک است، امروزه همه شیرفهم شده‌اند که آمریکا تنها با موشک شیرفهم می‌شود نه با قدم‌زدن‌ها و لبخند‌های برجامی. امروز صادرات بنزین و کمک به اقتصاد ملت ایران، به موشک گره‌خورده است. خط تزانزیت صادرات بنزین ایرانی تحت بیمه موشک‌های خرمشهر و ذوالفقار و زلزال و فداکاری‌های شهیدتهرانی مقدم و سلیمانی‌ها است. مهم نیست که بُرد موشک‌ها به دریای کارائیب می‌رسد یا نه، مهم آن است به آن‌جایی که باید برسد، می‌رسد. پرچم مقدس ایران قبل از نفتکش‌ها بر موشک‌های تولید ایران به اهتزار درآمده است، خط‌ونشان آن پاسدار ایرانی برای شناورهای آمریکایی در خلیج‌فارس، اثر خود را در جایی نزدیک خلیج خوک‌ها گذاشته است.

 

زبان بدن آن پاسدار به ما آموخت که می‌توان به‌جای چندسال مذاکره بی‌حاصل، ظرف چند هفته به معامله رسید. غلط اضافه آمریکا در این ماجرا، خاطره ضربات مغزی ملایم را در ذهن سربازان آمریکایی در خلیج‌فارس و غرب‌آسیا زنده خواهد کرد. موازنه قدرت یعنی در ذهن دشمنت جابینداز که توقیف نفتکش مساوی است با توقیف ناوجنگی. معامله بُرد-بُرد را فراموش کنید، بازی دوسربُرد برای ایران تازه شروع شده است: دنیا چاره‌ای جز پذیرش ابرقدرت جدیدی بنام ایران ندارد. دیپلماسی مقاومت پیروز شده است و کسانی که چشم به میوه‌های برجام و دستان آمریکا دوخته‌اند باید فهمیده باشند که مسیر آن‌ها کاملا اشتباه و موجب تحمیل‌ خسارت‌های گسترده به ملت ایران است. بر همگان روشن شده است که مدیران پیر و ناکارآمد و خسته برجامی گرهی از مشکلات کشور نخواهند گشود. حل مشکلات کشور، با اعتماد به مردم عزیز و متخصصان و نخبگان داخلی و سپردن امور به مدیران جوان انقلابی و مومن و با اعتماد به خداوند –و نه کدخدا- میسر خواهد بود، که فرموده است اگر خداوند را یاری کنید، خداوند شما را یاری خواهد کرد و اگر خداوند شما را یاری کند، هیچ قدرتی نمی‌تواند شما را شکست دهد و شما بر همه قدرت‌های دنیوی پیروز خواهید شد. «و إن ینصرکم‌الله فلاغالب لکم.» (آل‌عمران/۱۶۰) انشا‌الله.  به امید پیروزی ملت ایران بر دشمنانش و حل شدن مشکلات آن‌ها. والسلام علیکم و رحمه‌الله (دوشنبه ۱۲/۳/۱۳۹۹)

 دیدگاه کاربران

احسن اقای نبویان لذت بردم از این نطق سراسر مقتدرانه و افشاگرانه شما .انشالله این دولت فشل بیحال یه ذره غیرت بخرج دهد تا دیر نشده ( اگرچه دیر شده) یه کاری بکند تا بعدا ملعون تاریخ ایران نشود .بازهم تشکر بارک الله.البته به غیر از این هم چیزی دیگر از شمای بزرگوار انتظار نبود رحمت الهی الهی شامل شما و همه نمایندگان همفکر شما .

جون مادرتون ترو خدا صوت نبویان را بزارید.

کی حال داره این همه بخونه

نبردنامتقارن در داستان جالوت و طالوت

روحانی می‌گوید آمریکا بنز است و ...

حرف های مصدق و نتیجه هم همان !

بسیارعالی
واقعا لذت بردم
خدا به ایشون سلامتی بده

این اقا خیانت کرده عادلانه محاکمه شود.

احسنت.انشااله این تفکر انقلابی و اسلامی بزودی در سراسر کشور جاری و ساری شده و به یک فرهنگ ارزشی تبدیل شود

احسنت.حرف دل اکثریت مردم ایران را گفتی.خدا به شما جزای خیر وخدمت خالصانه به این ملت را عنایت کند.

بنز الگانس در نیروی انتظامی یادگار کسی است که امروزه به کمک ایشان و دیگر دوستان رئیس مجلس شده

آفرین به سید بزرگوار حقیقت محض همین است.درود بر شرفت

حرف دل بیشتر مردم ایران را زدی .... تف به هرچی غرب پرست و ترسو و خائنه

این دولتمردان ایرانی جوری رفتار میکنند که انگار حافظ منافع آمریکا و چند کشور اروپایی در ایران هستند نه مسول و خادم ملت ایران!

به حول و قوه ی الهی
این تفکر حاکم بر قوه ی مجریه در حال جراحی است و این غده ی سرطانی تسلیم در برابر قدرتها در حال خارج شدن از پیکره ی نظام جمهوری اسلامی است .
و تفکری که نماینده آن هاشمی و روحانی و... بودند بعد از چهل سال به نزدیکترین نقطه ی اضمحلال قرار گرفته است.
ان شاءالله تفکر قرآنی بر همه ی ارکان نظام حاکم گردد تا دنیای آماده ی قیام بر علیه ظلم و جور و تبدیل آن به قسط و عدل گردد.
ان شاءالله

احسنت نماینده باید اقتدار داشته باشدو نترسد