هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 00:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 خرداد 1399 ساعت 15:03
يكشنبه 11 خرداد 1399 15:01 ساعت
2020-5-31 15:03:15
شناسه خبر : 337037
عضو شورای شهر تهران با اشاره به تعدیل کارگران هتل شهر و مشکلات پیش آمده به دلیل این موضوع گفت: حناچی باید به این مشکل رسیدگی کند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: افشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران،‌در تذکری به شهردار، اظهار داشت: هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال 89 مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان‌شهر؛ معرفی شدند.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: مدیریت مجموعه هتل‌شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده است.
 
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: از پاییز سال گذشته میزان دریافتی پرسنل نسبت به 6 ماهه اول سال، کاهش محسوسی داشته و برخی از کارگران هتل شهر که سوابق حضورشان در این مجموعه5  تا 18 سال است به دلیل کاهش دریافتی با مشکلات مواجه شدند.
 
حبیب‌زاده گفت: کارگران ‌به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاتر شهر به عنوان بهره‌بردار هتل شهر، حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌کنند. که از آن زمان به مرور برخی از پرسنل تعدیل شده‌اند.
 
وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته، تعطیلی بسیاری از مشاغل به ویژه در حوزه گردشگری و هتل‌ها به وقوع پیوسته و در این شرایط موج جدیدی از تعدیل‌ها نیز صورت گرفته است.
 
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: هر چند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل‌شهر و زیان ده بودن این مجموعه را دلیل این تعدیل مطرح می‌کنند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در همین مدت افراد جدیدی در هتل مشغول فعالیت شده‌اند.