هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 مهر 1401
ساعت 09:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 ارديبهشت 1399 ساعت 01:08
جمعه 12 ارديبهشت 1399 01:05 ساعت
2020-5-1 01:08:37
شناسه خبر : 336486
مشاغل فارغ از بزرگ یا کوچک بودن، سالانه مقدار زیادی از سرمایه خود را صرف تبلیغات می‌کنند. با این حال، گاهی از مزایای اقدامات تبلیغی خود بهره می‌گیرند و در برخی موارد نتیجه دلخواهشان میسر نمی‌شود. بد نیست بدانید در این میان راهی مطمئن وجود دارد تا با افزایش شانس موفقیت شما در تجارت، روند توسعه خود را سرعت بدهید. علاوه بر این ضمانت، در پی استفاده از این روش تبلیغات، دردسر عظیمی در انتظارتان نخواهد بود.

همه ما می‌دانیم که هر کسب‌وکاری در طی زمان باید خود را ارتقا بخشد. به عبارت دیگر یک قانون نانوشته تجارت است و همه این واقعیت ساده را می‌پذیرند. اگر تبلیغ نمی‌کنید، دیده نخواهید شد و گویی وجود ندارید. اما سوال این است چرا محصولات تبلیغاتی موثر هستند؟

 

 

هر مدیر و سهامدار می‌خواهد تجارت، محصولات یا خدمات خود را بهبود ببخشد. به همین دلیل است که هر شرکت مقدار زیادی از پول درآمد خالص خود را صرف تبلیغات و بازاریابی می‌کند. به همین دلیل این صنعت به طور مداوم رو به رشد و در حال تغییر بوده است. با به کارگیری دستگاه‌ها و تکنولوژی جدید در هر سال، صنعت تبلیغات نیز دستخوش این تغییرات می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد مردم متوجه یک نکته مهم در این میان نیستند. برای تبلیغ می‌توانید میلیون‌ها تومان هزینه کنید و بازخورد ضعیف و نتیجه بدی دریافت کنید. به عبارت دیگر، چیزی مهم‌تر از ارزش تبلیغاتی که انجام می‌دهید به کارتان نخواهد آمد.

شاید وقت آن رسیده باشد که با کمی تفاوت به هدایای تبلیغاتی بنگرید. شیوه‌ی با قدمتی که همواره دستخوش بروز رسانی بوده، مقرون به‌صرفه و فوق العاده کارآمد است. به عنوان راهی برای دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتر و نگرشی متفاوت از قبل، به جستجوی محصولات تبلیغاتی بپردازید.

وقتی صحبت از این تاکتیک بازاریابی است، همه چیز ساده و راحت است. از زمان شروع فروش محصولات و شروع خدمات توسط انسان، نوعی از هدایای تبلیغاتی وجود داشته است. مطمئناً رومیان باستان تی‌شرت‌هایی را با نام غرفه‌های خود چاپ نمی‌کردند. اما آنها به مردم اجازه می‌دادند که بهترین میوه خود را به صورت رایگان امتحان کنند و سپس آن را تهیه کنند. صد البته که محصولات تبلیغاتی نسبت به این گذشته دور بسیار تغییر کرده. اما، هنوز هم این تفکر مورد استفاده قرار می‌گیرد و این قدمت حکایت از یک فلسفه در این روش دارد.
این واقعیت که صنعت محصولات تبلیغاتی مدت‌ها است که استفاده می‌شود و امروزه بالغ بر 20 میلیارد دلار ارزش دارد، نشان می‌دهد که قطعاً ارزشمند است.

در ادامه پنج دلیل غیرقابل انکار را برایتان بازگو خواهیم کرد که نشان می‌دهد هدایای تبلیغاتی برای تجارت شما کارساز هستند.

افزایش به رسمیت شناختن نام تجاری

شناخت برند به این معنی است که مشتریان می‌توانند آنچه را که شرکت شما ارائه می‌دهد را در یک لحظه تشخیص دهند. فقط دیدن برند شما کافی است تا آن‌ها به خاطر بیاورند که چه کاری انجام می‌دهید و آنچه ارائه می‌دهید چه کیفیتی دارد. همه لوگوی اپل یا مایکروسافت را می‌شناسند و این نتیجه سالها تمرکز به روی شناخت برند است.

موارد تبلیغاتی که به مشتریان خود می‌دهید به آنها کمک می‌کند تا در دراز مدت کسب‌وکارتان را به خاطر بسپارند و آنچه انجام می‌دهید را تشخیص دهند. به نظر می‌رسد، این دلیل کافی است تا کالاهای تبلیغاتی را جدی‌تر بگیریم.

براساس آمار 89٪ مردم پس از دریافت محصول تبلیغاتی‌، تبلیغ کننده را به مدت دو سال به یاد می‌آورند. اگر محصول مناسب را انتخاب کنید، حس خوبی برای مدت طولانی در کنار آن‌ها خواهد ماند. همچنین این مدت طولانی شامل تمام لحظات در اتومبیل، دفاتر یا خانه‌های مشتریان خواهد بود.

به نظر می‌رسد این یک تبلیغ ثابت و منعطف است که مشتریان از شرکت شما دریافت می‌کنند. سپس، وقتی آن‌ها قصد خرید محصولات مشابه کالا‌های تولیدی شما را دارند یا به دنبال خدماتی از جنس فعالیت شما هستند، بردندتان را به یاد خواهند آورد. این نتیجه هدایایی است که مدتی پیش داده‌اید. به این ترتیب خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید به جای رقابت با سایر موارد مشابه در اولویت مشتریانتان خواهند بود.

بازاریابی کارآمد و کم هزینه

بخش عمده‌ای از کسب‌وکارهای یک جامعه را استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک تشکیل می‌دهند. وقتی صحبت از مشاغل کوچک است، هزینه کردن برای یک تبلیغات بزرگ رسانه‌ای، فقط می‌تواند یک رویا باشد. این مشاغل برای دستیابی به اهداف خود نیازی به چنین کاری ندارند. یک کمپین تبلیغاتی ارزان قیمت می‌تواند به یک استارت‌آپ کمک کند که برای اولین بار روی پاهای خود بایستد. اما چطور؟! بیشتر تولید کنندگان کالاهای تبلیغاتی هزینه تولید انبوه بسیار کمی دارند. تولید انبوه بدان معناست که هرچه بیشتر سفارش دهید، مبلغ کمتری نیز می‌پردازید. از طرفی این هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت تأثیر بسیار زیادی بر روی گیرندگان خواهد گذاشت. چه مقدار تأثیر دارد؟ طبق تحقیقات، 85٪ افرادی که کالای تبلیغاتی دریافت می‌کنند به سراغ خدمات و محصولات آن شرکت می‌روند. با یک حساب سر انگشتی بازده سرمایه گذاری بدی به نظر نمی‌رسد!!

 

 

در معرض دید قرارگرفتن

هنگامی که یک شرکت محصولات و خدمات خود را در رسانه‌های اجتماعی، تلویزیون یا بیلبوردهای تبلیغاتی نمایش می‌دهد، آن تبلیغ فقط برای چند ثانیه در جلوی چشم شما قرار می‌گیرد. از طرف دیگر، هدایای تبلیغاتی مفید بیشتر اوقات با شما همراه هستند. درست در جلوی چشمتان و در دسترس برای استفاده کردن.
اگر تی‌شرت تبلیغاتی مرسوم را با مد روز طراحی کنید، مشتریان شما مدت‌ها آن هدایا را می‌پوشند، با نام تجاری شما در شهر قدم می‌زنند و همه لوگوی شما را خواهند دید. اگر به آنها ماگ تبلیغاتی بدهید، هر روز در آن‌ها چای و قهوه می‌نوشند. فلش‌ مموری‌هایی که قابلیت جای‌گیری در دسته کلید را دارند باعث می‌شوند افراد هر بار که از کلیدهای خود یا فلش‌ مموری استفاده می‌کنند، با کسب‌وکارتان و برند شما مواجه شوند. طبق داده های PPAI (انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی) مردم تمایل دارند این محصولات را تا دو سال نگه دارند. این یک تجارت دو ساله است که هر روز افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند و دوستان، همکاران و خانواده هدیه‌گیرندگان را ترغیب خواهد کرد که با تجارت شما وارد معامله شود. از طرف دیگر بد نیست بدانید، از بین افرادی که یک هفته پیش تبلیغاتی در مجله دیدند، فقط 53.5٪ می‌توانند نام تبلیغ کننده را به خاطر بسپارند.

 

وفاداری مشتری

یکی از اهداف مهم در هر تجارت ایجاد پایگاه مشتری وفادار است. شما به افرادی احتیاج دارید که نه تنها نام تجاری شما را به خاطر بسپارند و به رسمیت بشناسند، بلکه برای رفع تمام نیازها که به حوزه کاری شما مربوط می‌شود، به شما مراجعه کنند. ایجاد پایگاه مناسب برای مشتریان وفادار همان کاری است که هر متخصص بازاریابی بیشتر وقت خود را صرف انجام آن می‌کند. همانطور که هر بازاریاب می‌داند، محصولات تبلیغاتی در ایجاد این تعامل با مشتریان بسیار موثر خواهد بود.

اما باید توجه داشته باشید که مردم خواستار وفاداری به برندهایی هستند که کالاهای تبلیغاتی با کیفیت بالا از آنها دریافت می‌کنند. وقتی یک کالای با کیفیت برتر را به مشتری ارائه می‌دهید، شما را به عنوان یک تجارت با کیفیت بالا به یاد می‌آورند.

عملکردی بهتر از کارت ویزیت

کارت ویزیت شما راهی است تا بتوانید خدمات و شرکت خود را به مصرف کنندگان بالقوه خود معرفی کنید. محصولات تبلیغاتی همین کار را با نتایج بسیار بهتر انجام می‌دهند.

وقتی محصولاتی را که مربوط به تجارتتان است را هدیه می‌دهید، به افراد کمک می‌کنید تا مجموعه شما را بهتر بشناسند.
این موارد باید همیشه اطلاعات مناسبی در ارتباط با کسب‌وکارتان به همراه داشته باشند. هدایای تبلیغاتی فقط در مجامع یا در هنگام رویدادهای خاص ارائه نمی‌شوند. آن‌ها می‌توانند بخشی از رقابت شما در رسانه های اجتماعی هم باشند. به طور مثال با استفاده از یک هشتگ و یک عبارت کوتاه، به سبکی مینیمال خودتان را معرفی کنید و باقی اطلاعات را به عهده‌ی شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام بگذارید. هدیه‌ی شما در این صورت جرقه‌ای ابتدایی برای ایجاد یک تعامل گسترده‌تر خواهد بود. علاوه بر این، کارت ویزیت محدودیت‌های بسیاری دارد، اما با استفاده از این شیوه معرفی به مشتریانتان اجازه خواهید داد که هر آنچه نیاز دارند را از شما بدانند.

اگر این پنج دلیل به شما اجازه نمی‌دهد که به محصولات تبلیغاتی اعتماد کنید، بهتر است به آمارهای زیر نیز توجه داشته باشید.

از بین افرادی که کالای تبلیغاتی شما را دریافت می‌کنند ، 79٪ درباره برند شما تحقیق می‌کنند.

به طور میانگین از میان افرادی که هدیه دریافت می‌کنند، 9 نفر از 10 نفر نام تجاری را به خاطر می‌آورند، 8 نفر از 10 نفر پیام شما را به خاطر می‌آورند و 7 نفر از 10 نفر یک تماس با شما حاصل می‌کنند.

محصولات تبلیغاتی در رده اول موثرترین روش تبلیغات برای واکنش سریع در همه سنین قرار دارند.

70 درصد از برندهای معتبر اذعان داشته‌اند که کالاهای تبلیغاتی تقریباً همیشه در دستیابی به اهداف بازاریابی آنها مؤثر است.

یک لحظه صبر کنید و به تجارت‌های بزرگ فکر کنید. درباره شرکت‌هایی که در صدر دسته‌بندی خود قرار دارند. آن‌ها بودجه بازاریابی عظیمی دارند و همه آنها مربوط به شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، بیلبوردها و ریپورتاژها هستند. اما وقتی همه چیز خراب می‌شود، آنها نیز به سمت محصولات تبلیغاتی روی می‌آورند. هنگامی که فروش آنها کاهش بیابد، یا وقتی محصول جدیدی را به بازار عرضه می‌کنند، می‌بینید که آنها نیز از کالاهای تبلیغاتی کمک می‌گیرند.

حتی کوکاکولا نیز وقتی نمونه‌ جدیدی از محصولش را تولید و رونمایی می‌کند نوشیدنی‌های رایگان را به مخاطبان هدیه می‌دهد. یا زمانی که می‌خواهند فروش را افزایش دهند، کیف‌ تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی و حتی هدایای تبلیغاتی نفیس را هدیه می‌دهند.

به عنوان مثالی دیگر، وقتی BMW می‌خواست آگاهی از برند را افزایش دهد، کاورهای پیش‌بند، تیشرت، انواع ساعت، جاسوئیچی و حتی کیکهایی تبلیغاتی مزین با لوگوی BMW را به هرکسی که جلوی نمایندگی خود بود عرضه می‌کرد.

کالاهای تبلیغاتی صریح و ارزان هستند. صریح به این معنی است که تأثیرات ماندگار را سریع به شما ارائه می‌دهد.  این موارد فقط تصورات ما نیستند بلکه همان چیزی است که تحقیقات و آمار نشان می‌دهند.
گزینه های بی‌شماری در مورد انتخاب محصولات تبلیغاتی در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طیف فوق‌العاده ما از کالاهای تبلیغاتی با مشاورین ما در حس هفتم در ارتباط باشید.