هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 مهر 1401
ساعت 06:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 ارديبهشت 1399 ساعت 14:39
يكشنبه 7 ارديبهشت 1399 14:33 ساعت
2020-4-26 14:39:11
شناسه خبر : 336428
شرکت آریا سازه ارتفاع البرز مجری کلیه خدمات کار در ارتفاع با روش نوین دسترسی با طناب و بدون استفاده از داربست می باشد.روش کار با طناب زیر نظر اتحادیه ایراتا می باشد.
شرکت آریا سازه ارتفاع البرز مجری کلیه خدمات کار در ارتفاع با روش نوین دسترسی با طناب و بدون استفاده از داربست می باشد.روش کار با طناب زیر نظر اتحادیه ایراتا می باشد.

از جمله خدمات شرکت آریا سازه می توان به پیچ و رولپلاک سنگ نما، شستشوی نمای ساختمان، رنگ آمیزی نما، اجرای توری مرغی پاسیو، خدمات صنعتی در ارتفاع، پوشاندن درز انقطاع بین دو ساختمان، نصب تابلو و بنر اشاره کرد.نیروهای شرکت دارای مدرک بین المللی ایراتا وسابقه کاری می باشند و به طور کلی شرکت آریا سازه داری تیمی قدرتمند می باشند که می توانند پروژه ی شما را با بالاترین کیفیت کاری و قیمت کاملا منصفانه به اتمام برسانند.در این پست قصد داریم برای شما خلاصه ای از مهم ترین نکات مربوط به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را توضیح دهیم.

 

 

خدمات پیچ و رولپلاک نما و اهمیت پیچ کردن سنگ های نما

آریا سازه ارتفاع البرز مجری پیچ و رولپلاک نما دارای تیمی قدرتمند برای اجرای پروژه شما می باشد.در اینجا قصد داریم از اهمیت پیچ و رولپلاک نما برای شما پرده برداریم.

 

خیلی از ساختمان هایی که دارای نمای سنگی هستند معمولا بعد از گذشت چند سال و حتی بعد از گذشت چند ماه از اجرای سنگ کاری نمای ساختمان دچار ریزش سنگ و سقوط ناگهانی سنگ نما می شوند.خوب مسلما این سقوط سنگ ناشی از نحوه سنگ کاری نمای ساختمان و مجری سنگ کاری می باشد.در ادامه درباره جزئیات سنگ کاری نیز صحبت خواهیم کرد.اما با کابوس سقوط سنگ چه کنیم؟با کابوس سقوط سنگ بر روی مردم، وسایل نقلیه و ... چکار کنیم؟در حال حاضر بهترین راه حل این مشکل پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد.حال با داربست یا با روش طناب که اینجا روش کار با طناب مورد بحث ماست.پس به عبارتی به غیر از خطرات مالی که سقوط سنگ به همراه دارد تمرکز ما باید بحث جان مردم باشد و حتی یک لحظه از آن غافل نشویم.

 

جزئیات نکات اجرائی سنگ کاری نما

در این پست قصد داریم برای شما خدمات پیچ و رولپلاک نما را برسی کنیم.اما قبل از این برسی درباره علل سقوط سنگ با شما سخن می گوییم.خدمات پیچ و رولپلاک نما در کرج و تهران را به ما بسپارید.

 

 

در اینجا قصد داریم تا درباره نکات مهم اجرایی در سنگ کاری نما صحبت کنیم که اگر این موارد رعایت شود در آینده نیازی به پیچ و رولپلاک نما نداریم و حتی اگر قرار باشد سنگی سقوط کند بعد از گذشت 10 تا 15 سال این اتفاق بیفتد.

 

حتما و حتما از سنگ تراورتن برای نمای ساختمان استفاده شود.این سنگ متخلخل بوده و همین ویژگی باعث چسبندگی بهتر سنگ روی نما می باشد.

حتما و حتما تمامی سنگ ها را اسکوپ کنیم.اسکوپ به سیمی گفته می شود که در پشت سنگ نصب می شود و زمانی که سنگ روی نما نصب می شود و دوغاب ریخته می شود این سیم در دوغاب گیر می کند و زمانی که سنگ اگر قرار باشد سقوط کند، سقوط نکرده و حالت لق دیده می شود که ما می توانیم قبل از سقوط آن را پیچ و رولپلاک کنیم و خطری پیش نیاید.

 

ساخت دوغاب مناسب و دوغاب ریزی مناسب.

به جای مخلوط دوغاب از نخاله برای پر کردن فضای پشت سنگ استفاده نشود.

برای ساخت مخلوط دوغاب از ماسه شسته استفاده شود.

برای سرعت بخشیدن به کار از سیمان خشک بر روی مخلوط دوغاب استفاده نشود.

از اجزای پروژه سنگ کاری نما در هوای سرد حتی المقدور خودداری شود.

 

نکات مهم اجرای پیچ و رولپلاک نما

آریا سازه ارتفاع البرز مجری کلیه خدمات کار در ارتفاع بدون داربست و با روش دسترسی با طناب می باشد.در اینجا قصد دارم مهم ترین نکات اجرایی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را برای شما بازگو کنیم.

برای سنگ های تا ضخامت دو سانت از پیچ 6 سانتی و برای سنگ های با ضخامت بیش از دو سانت از پیچ 8 سانتی استفاده می شود.

استفاده از دریل و مته مناسب و به ویژه مته 4 شیار دو الماسه برای استفاده پیچ های چهار سو.

بتونه کردن پیچ ها بعد از اتمام پیچ و رولپلاک باعث می شود پیچ ها مورد رطوبت و شرایط جوی کمتری قرار بگیرند.

از قسمت های ترک خورده، شیار دار و رگه دار شروع به پیچ کردن نشود.

برای سفت کردن پیچ ها از دریل باید استفاده شود نه از چکش.چکش فقط برای فرو بردن اولیه پیچ داخل سنگ به کار می رود.

با توجه به ضخامت سنگ، ابعاد در طول و عرض باید از تعداد پیچ متناسب استفاده کنیم.

نباید در اجرای کار عجله داشت و سرعتی کار کرد.همچنین نباید فشار بیش از اندازه به سنگ وارد کرد.

 

از چه پیچ هایی در پیچ و رولپلاک نما استفاده می شود؟

به طور کلی معمولا پیمانکاران و مجریان پیچ و رولپلاک نما از سه نوع پیچ  که بیش ترین کاربرد را دارند استفاده می کنند.معرفی این پیچ ها به صورت زیر است.

پیچ های استیل: این پیچ ها جز گرانترین پیچ ها برای استفاده در نمای ساختمان هستند.البته این قیمت بالا به خاطر کیفیت فوق العاده پیچ های استیل است.شرکت ها معمولا در صورتی که کارفرما خود هزینه این پیچ ها را تقبل کند از ابن پیچ ها استفاده می کنند.

 

پیچ ها فولادی: این پیچ ها دارای قیمت مناسب و رو به بالا می باشند.شرکت آریا سازه ارتفاع البرز از این پیچ ها برای پروژه های خود استفاده می کند.این پیچ ها دارای کیفیت خوبی می باشند و در مقابل  رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند.این پیچ ها از فولاد درجه یک ساخته می شوند.

 

پیچ های گالوانیزه طلایی رنگ: این پیچ ها دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به پیچ های دیگر هستند.بعضی از شرکت ها برای اینکه هزینه های خود را پایین بیاورند از این پیچ ها استفاده می کنند.این پیچ ها بعد از مدت چند سال زنگ میزنند و کیفیت خوبی ندارند.

 

آریا سازه ارتفاع البرز