هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 09:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 ارديبهشت 1399 ساعت 13:21
شنبه 6 ارديبهشت 1399 13:15 ساعت
2020-4-25 13:21:44
شناسه خبر : 336391
ایرج حریرچی  از کاهش بیش از ۵۰ درصدی موارد بستری و کاهش حدود ۷۰ درصدی مرگ ناشی از کرونا در کشور خبر داد.
ایرج حریرچی از کاهش بیش از ۵۰ درصدی موارد بستری و کاهش حدود ۷۰ درصدی مرگ ناشی از کرونا در کشور خبر داد.

گروه اجتماعی-رجانیوز: ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: نسبت به وضعیت اوج کرونا در کشور بیش از ۵۰ درصد موارد بستری و حدود ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور کاهش یافته است.

 

وی ادامه داد: در اکثر استان‌ها روند نزولی بیماری کرونا مشاهده می‌شود و این نتیجه اقدامات موثر مردم و دولت بوده است.

 

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه در اکثر استانها روند نزولی بیماری مشاهده می شود، گفت: تاکید می کنم در این شرایط  که فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند و تدریجی که انجام می‌گیرد هرگونه تخلف می تواند عوارض شدید و جبران ناپذیر داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا کشف واکسن و دارو در اکثر کشورهای جهان دو تا 3 طغیان در یکسال اخیر داشته باشیم  و مردم باید به شعار درخانه بمانیم و پرهیز از تردد غیر ضروری وفادار بمانند.

 

حریرچی با اشاره به اینکه قبل از وقوع کرونا در کشور، مردم به طور متوسط روزانه 2 میلیون و 350 هزار بار در روز به مراکز درمانی دولتی و خصوصی شامل مطب، داروخانه و آزمایشگاه مراجعه می کردند، افزود: در 2 ماه اخیر به طور قابل توجهی این مراجعه کاهش یافته است.

 

حریرچی یادآور شد: سالانه نزدیک به نزدیک به 15 میلیون بار واکسن به کودکان و افراد بالغ ارائه می شود، و هرگونه کاهش در واکسیناسیون می تواند عوارض جبران ناپذیر ی دارد و مثل بیماری های گزاز، دیفتری و فلج اطفال .

 

وی ادامه داد: سالانه یک میلیون و چند هزار بارداری در کشور داریم و سال گذشته یک میلیون و 200 هزار بارداری موفق داشتیم و مادران باردار نیاز به مراقبت های لازم دارند و حتما باید مراجعه کنند.

 

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ داروی اختصاصی برای کرونا کشف و ساخته نشده و داروهایی که مصرف می‌شوند اثر کم، متوسط یا بی اثر هستند و راهنمای بالینی که منتشر می شود مبتنی بر شواهد معتبر و روز دنیا هستند.

 

حریرچی متذکر شد: هشدار می‌دهم هر دارویی که خارج از بیمارستان  تهیه شود یا کاملا  قاچاق بوده یا اعتمادی به سالم بودن آن نیست.