هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 آذر 1401
ساعت 22:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 4 ارديبهشت 1399 ساعت 12:55
پنجشنبه 4 ارديبهشت 1399 12:44 ساعت
2020-4-23 12:55:31
شناسه خبر : 336375
رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به پرتاب ماهواره نظامی ایران، بار دیگر فرصتی برای گزافه‌گویی علیه این کشور پیدا کرد.
در ادامه بازارگرمیِ انتخاباتی؛

ترامپ به پرتاب ماهواره «نور» واکنش نشان داد

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به پرتاب ماهواره نظامی ایران، بار دیگر فرصتی برای گزافه‌گویی علیه این کشور پیدا کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یکی دیگر از ادعاهای خود علیه ایران، به پرتاب ماهواره نظامی «نور» از سوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و مدعی شد: ایران را به دقت رصد می‌کنیم.
 
به گزارش رجانیوز، وی همچنین در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: ما بیشتر از خود ایرانی‌ها درباره آنها می‌دانیم. ما این اقدام (پرتاب موشکی) را نگاه کردیم و همه چیز را در این باره می‌دانیم.
 
گفتنی است ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.
 
ترامپ از روز گذشته دور تازه‌ای از حملات لفظی را علیه ایران آغاز کرده که البته با توجه به ناکامی وی در مهار کرونا و نزدیکی به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، بیشتر با هدف تحریف افکار عمومی انجام می‌شود.
 
وی روز گذشته در پیامی توئیتری مدعی شده بود: به نیروی دریایی آمریکا دستور داده‌ام هر شناور ایرانی که به کشتی‌های آمریکایی (در خلیج فارس) متعرض شوند را هدف قرار داده و نابود کنند!