هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 06:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 فروردين 1399 ساعت 15:03
يكشنبه 31 فروردين 1399 14:41 ساعت
2020-4-19 15:03:13
شناسه خبر : 336255
منتخب مردم تهران در مجلس گفت: واقعا خود آقای روحانی، وزرا و آقای نوبخت می‌توانند با یک میلیون و 800 هزار تومان زندگی کنند؟
منتخب مردم تهران در مجلس گفت: واقعا خود آقای روحانی، وزرا و آقای نوبخت می‌توانند با یک میلیون و 800 هزار تومان زندگی کنند؟

گروه سیاسی-رجانیوز: حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس،‌ درباره اقدام مصوبه شورای عالی کار درباره تعیین حقوق و دستمزد کارگران، اظهار داشت: متاسفانه این تصمیم با تورمی که با سیاست‌های بسیار غلط این دولت در این 7 سال اخیر اتفاق افتاد مطابقت ندارد.

*دولت روحانی بدون هیچ برنامه‌ای اقتصاد کشور را به نابودی کشیده است
وی افزود: دولت آقای روحانی بدون هیچ برنامه‌ای آمده و اقتصاد کشور را به نابودی کشیده است و فقط چشمش به دست دشمنان است که اگر توافق شود، اگر برجام شود شرایط مناسب خواهد شد؛ معنی این حرف یعنی خودمان نمی‌توانیم و با توافق، دیگری باید بیاید و مشکل ما را حل کند، در حقیقت متاسفانه برنامه‌ای برای کشور نداشتند.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: با این تورم سنگین، گرانی‌ها و بیکاری‌ها، هر روز قیمت اجناس بالاتر می‌رود؛ هر چند مصوبه مجلس هم یک علامت سوال دارد که چرا برای کارمندان در این شرایط 2 میلیون 800 هزارتومان تعیین شده؛ اما دولت در این فضا یک میلیون تومان از این مقدار کم کرده و برای کارگران ابلاغ می‌کند که این جای تعجب دارد.

*رئیس‌جمهور و وزرا می‌توانند با حقوق 1 میلیون 800 هزارتومانی زندگی کنند؟
نبویان بر همین اساس یادآور شد: سوال اینجاست، واقعا خود آقای روحانی، وزرا و آقای نوبخت می‌توانند چنین زندگی داشته باشند؟ اصلا با 1 میلیون و 800 هزار تومان می‌شود زندگی کرد؟ 

وی ادامه داد: توصیه من به دولتمردان، وزرا و شخص روحانی این است که یک ذره هم مانند مردم زندگی کنید و به فکر این مردم باشید.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: بسیار جای تعجب دارد که می‌گویند ما یک میلیون تومان به سرپرست خانوار اختصاص می‌دهیم؛ یک میلیون پولی است که شما آن را به عنوان وام در اختیار یارانه بگیران قرار دهید؟ قرار بود 12 درصد هم بالا بکشند یعنی همیشه می‌خواهند دستشان در جیب مردم باشد و به مردم فشار بیاورند. 

وی بر همین اساس اضافه کرد: اگر فشارهای مختلف از جمله نظر مراجع نبود که 12 درصد به همان مبلغ یک میلیون تومان سود تعلق می‌گرفت.

* وزیری که هزار میلیارد سرمایه دارد چگونه می‌خواهد به فکر مردم باشد؟
نبویان با ابراز تاسف از اینکه روحیه این دولت اشرافی‌گری است، گفت: اینکه همواره تاکید می‌شود که مسئولان مملکت نباید اشرافی باشند به خاطر همین است؛ ببینید زندگی آقای روحانی و وزرا کجاست. وزیری که هزار میلیارد سرمایه دارد چگونه می‌خواهد به فکر این مردم باشد؟ طبیعی است که نمی‌شود چون درد مردم را نکشیده‌اند نمی‌توانند به فکر مردم هم باشند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان باید هم درد و هم سطح مردم باشند، بیان کرد: آقای رئیس جمهور می‌گوید من حقوقدان هستم؛ اگر حقوقدان هستید،‌ مبنای حقوق قانون و رعایت آن است. مصوبه مجلس یک قانون است چگونه دولت شما آن را اجرا نمی‌کند؟

*روحانی بخاطر استنکاف از قانون باید در مجلس حضور یابد
وی همچنین عنوان کرد: اگر در بسیاری از موارد نگاه کنید می‌بینید آقای روحانی اصلا اعتنایی به قوانین مملکت نمی‌کند و آنها را انجام نمی‌دهد، در صورتیکه اصل 77 قانون اساسی می‌گوید  در صورت عدم اجرا باید برای پاسخگویی در مجلس حضور یابد.

نبویان در همین راستا اظهار داشت: در مواردی همچون CFT، FATF و سند 2030 و موارد گوناگونی که وجود دارد متاسفانه دولت اصلا توجهی به قانون در مملکت نکرد و اکنون هم تفریغ بودجه نشان داد چه وضعی شده و 4 میلیارد و 800 هزار میلیون تومان معلوم نیست کجا رفته؛ در وزارت نفت هم اینکار انجام شده است.

*دولتمردان اندکی به فکر مردم باشند و مردم را درک کنند
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: موارد مذکور یعنی ما دولتی داریم کاملا قانون گریز، لذا آقای روحانی، وزیران و نوبخت اندکی به فکر مردم باشند و مردم را درک کنند چرا که گرانی‌ها سرسام‌آور است و به مردم واقعا فشار می‌آید و حداقل آن این است که مصوبه مجلس را نسبت به مردمی که در قشر بسیار پایینی زندگی می‌کنند رعایت کنند.

وی خطاب به دولتمردان گفت: چه بخواهید و چه نخواهید باید تابع قانون در مملکت باشید چرا که قانون گریزی برای هیچکسی خوب نیست؛ قانون مملکت را رعایت کنید بازهم می‌گوییم مصوبه مجلس قانون است و شما موظف به اجرای آن هستید.

*کارگران می‌توانند شکایت خود را به کمیسیون اصل 90 ببرند
نبویان همچنین به وظیفه مجلس در صورت عدم اجرای قانون توسط دولت اشاره و تصریح کرد: یقینا نمایندگان مجلس در صورت استنکاف دولت از قانون می‌توانند دولت را مورد سوال قرار دهند، یعنی مجلس باید یک سوال از وزیر و شخص رئیس جمهور داشته باشد که چرا قانون را رعایت نمی‌کنید؛ البته اگر عده‌ای شکایتی به کمیسیون اصل 90 مجلس ببرند، کمیسیون اصل 90 نیز موظف به پیگیری این موارد است.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: به غیر از شکایت نمایندگان، قشر کارگران نیز می‌توانند نسبت به این اقدام خلاف قانون دولت، به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی شکایت کنند.