هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 02:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 فروردين 1399 ساعت 09:30
يكشنبه 31 فروردين 1399 09:26 ساعت
2020-4-19 09:30:06
شناسه خبر : 336249
در این مطلب ما برای آشنایی شما کالی لینوکس مورد برسی قرار داده ایم ؛ در واقع در این مطلب با سیستم عامل کالی لینوکس و مسیر یادگیری حرفه ای ان اشنا خواهید شد.
در این مطلب ما برای آشنایی شما کالی لینوکس مورد برسی قرار داده ایم ؛ در واقع در این مطلب با سیستم عامل کالی لینوکس و مسیر یادگیری حرفه ای ان اشنا خواهید شد.

نحوه ی آشنایی با کالی لینوکس:

آشنایی با کالی لینوکس برای هر فردی لازم است زیرا این روز ها یادگیری کامپیوتر و آشنایی با آن و عملکرد آن یک نوع تخصص و دانش است. از این رو ما توصیه می کنیم که شما برای آشنایی با کالی لینوکس این مقاله را مطالعه بفرمایید. مهم ترین راه برای یادگیری کالی لینوکس این است که بدانیم کالی لینوکس چیست؟ باید بدانید که این سیستم عامل به طور خاص برای پاسخگویی به الزامات تست نفوذ حرفه ای و ممیزی امنیتی آماده شده است. در واقع یک توزیع لینوکس مبتنی بر دبیان است که هدف آن آزمایش پیشرفته نفوذ یا تست نفوذ و برسی امنیتی است.

کالی لینوکس شامل چند صد ابزار است که به کار های مختلف امنیتی همانند تست نفوذ، تحقیقات امنیتی، جرم شناسی یا فارنزیک، هم چنین کامپیوتر و مهندسی می پردازد و می توانید برای یادگیری ان ها اموزش کالی لینوکس را در پن تست کور مشاهده کنید. Kali Linux ، در سیزدهم مارس 2013 به عنوان یک بازسازی کامل و از بالا به پایین از سیستم عامل  Linux BackTrack کاملا مطابق با استاندارد های توسعه دبیان منتشر شد که دارای امکانات ویژه ای است که دقیق تر متوجه خواهید شد.

 

 

معرفی ابزار تست نفوذ کالی :

بیش از 600 ابزار تست نفوذ برای کالی لینوکس وجود دارد. در نسخه های جدید این سیستم عامل تعداد زیادی از این ابزار ها را حذف کرده اند ، چرا که بعضی از ان ها به سادگی کار نمی کردند و یا ابزار های دیگری بوده اند که عملکرد مشابه ای داشتند. جزئیات در این رابطه مربوط به آن چه درج شده است در سایتkali.org  قرار دارد. سیستم کالی لینوکس مانندBackTrack  همیشه رایگان و در دسترس است اما بسیار پیشرفته تر و بروز تر و شما برای دریافت آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

آشنایی با کالی لینوکس و سازگاری با FHS :

كالی به استاندارد hierarchy filesystem پایبند است . شما برای آشنایی با ان باید بدانید که به كاربران لینوكس این امکان را می دهد كه به راحتی باینری ها، پرونده ها، كتابخانه ها و غیره را پیدا كنند. پشتیبانی وسیع دستگاه بی سیم از برجسته ترین ویژگی های آن است. به گفته سازندگان این سیستم عامل : ما Kali Linux را ساخته ایم تا بتوانیم از بسیاری از دستگاه های بی سیم پشتیبانی کنیم و بتوانیم به طور صحیح بر روی طیف گسترده ای از سخت افزار ها کار کنیم و آن را با  USB و سایر دستگاه های بی سیم سازگار کنیم.

متخصصان امنیت اغلب به عنوان تست نفوذ کننده، نیاز به انجام ارزیابی های امنیتی با تکنیک های جدید دارند. بنابراین هسته ی این سیستم عامل دارای آخرین نسخه های قابل استفاده است. خود سیستم عامل کالی لینوکس، در یک محیط امن ایجاد شده است زیرا تیم Kali Linux از گروه کوچکی از افراد تشکیل شده است که تنها افراد مورد اعتماد برای انجام بسته ها و تعامل با مخازن هستند که همگی با استفاده از چندین پروتکل امن انجام می شوند. هر بسته در Kali Linux توسط هر توسعه دهنده شخصی که آن را ساخته و متعهد شده است، امضا می شود و متعاقباً بسته ها را نیز امضا می کنند ، به همین خاطر می توان با امنیت کامل از این سیستم عامل استفاده کرد.

 

 

 

پشتیبانی چند زبانه در کالی لینوکس :

یک نکته ی مهم برای آشنایی با کالی لینوکس این است که اگر چه ابزار های هک و تست نفوذ به زبان انگلیسی نوشته شده اند، اما برخی از ان ها شامل پشتیبانی چند زبانه است و به كاربران بیش تری اجازه می دهد تا به زبان مادری خود عمل كنند و ابزار های مورد نیاز خود را پیدا كنند اما با این حال با گذراندن دوره معرفی شده در بالا می توانید با زبان اصلی ابزار ها به صورت کامل کار کنید. کالی لینوکس به طور خاص متناسب با نیاز متخصصان تست نفوذ طراحی شده است، و در صورت نیاز می توانند ان را به اختیار خود برای کار توسعه دهند و امکانات ان را اضافه کنند.

آشنایی با امکانات سیستم عامل:

 در کالی لینوکس ، برخی از سرویس های شبکه به طور پیش فرض غیرفعال است و دارای ویژگی های سیستمی است که خدمات شبکه را به طور پیش فرض غیرفعال می کنند. مخازن Kali به ما این امکان را می دهند برنامه ها و ابزار های مختلفی را نصب کنیم، در حالی که اطمینان حاصل می کنیم که توزیع ما به صورت پیش فرض امن است مهم نیست که چه بسته هایی نصب شده باشند؛ خدمات اضافی مانند بلوتوث نیز به طور پیش فرض در لیست قرار نمی گیرند.

هسته لینوکس سفارشی سازی شده از یک هسته اصلی استفاده می کند که برای موارد مختلفی استفاده می شود. با توجه به اهداف Kali Linux ، حفظ تمامیت سیستم به طور کلی مهم است زیرا با در نظر گرفتن این هدف، مجموعه ای از منابع نرم افزاری کالی، که از آن استفاده می کند تا حد امکان نگه داشته می شود. بسیاری از کاربران جدید کالی وسوسه شده اند که مخازن دیگری را به فهرست مخازن خود اضافه کنند، اما با این کار خطر بسیار جدی برای ان ها وجود خواهد داشت.

آیا کالی لینوکس برای شما مناسب است :

سازندگان توزیع کالی لینوکس، ممکن است از ما انتظار داشته باشند که همه از Kali Linux استفاده کنیم. اما برای این که در راستای آشنایی با ان قدم برداشته باشید باید بگوییم که Kali یک توزیع لینوکس است که به طور خاص به هکر ها و متخصصان تست نفوذ حرفه ای اختصاص داده شده است. با توجه به ماهیت منحصر به فرد آن، اگر با لینوکس نا آشنا باشید و یا آشنایی با کالی لینوکس نداشته باشید می توانید از پایه شروع به یادگیری ان کنید و تا مباحث پیشرفته ادامه دهید و برای اینکار می توانید از دوره های اموزشی سایت زیر برای یادگیری ان و مباحث هک و امنیت دیگر استفاده کنید.

https://pentestcore.com

در این مقاله به آشنایی با کالی لینوکس پرداخته شده است و می توانید بعد از مطالعه کامل و شروع یادگیری از این سیستم عامل استفاده نمایید زیرا حال اطلاعات کافی در این زمینه برای یادگیری حرفه ای را دارید. حتی برای کاربران با تجربه، کالی لینوکس می تواند چالش هایی را ایجاد کند که با یادگیری بیشتر و عمیق تر ان می تواند جذابیت این سیستم عامل بیشتر شود.