هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 04:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 فروردين 1399 ساعت 12:51
پنجشنبه 28 فروردين 1399 12:47 ساعت
2020-4-16 12:51:23
شناسه خبر : 336211
بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی کشور‌های مختلف در سراسر جهان، تعداد بهبود یافتگان از بیماری کووید19 به نیم میلیون نفر رسید.
بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی کشور‌های مختلف در سراسر جهان، تعداد بهبود یافتگان از بیماری کووید19 به نیم میلیون نفر رسید.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: آمار‌ها نشان می‌دهد علی‌رغم شیوع سریع و گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان، افزایش تعداد بهبودیافتگان این بیماری نیز چشمگیر بوده و تاکنون براساس آخرین آمار ۵۱۰ هزار و ۶۹۰ نفر از میان ۲ میلیون و ۸۴ هزار و ۲۲ نفر موفق شدند این ویروس را شکست دهند.
 
به گزارش رجانیوز، چین در میان کشور‌های مبتلا به این ویروس بالاترین آمار بهبودیافتگان را با بیش از ۷۷ هزار نفر دارد. هرچند می‌توان این موضوع را به شروع زودهنگام این همه‌گیری در چین در مقایسه با سایر کشور‌ها مربوط دانست.
 
پس از چین، آلمان با بیش از ۷۲ هزار و اسپانیا با بیش از ۷۰ هزار بهبودیافته به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار دارند. ایران با آماری نزدیک به ۵۰ هزار بهبودیافته در رتبه سوم قرار دارد و پس از ایران آمریکا با بیش از ۴۸ هزار نفر بهبودیافته ایستاده است.
 
آمار بهبودیافتگان زمانی نحوه عملکرد سیستم سلامت کشور‌ها را بیشتر نمایان می‌سازد که این آمار با تعداد مبتلایان آن کشور مقایسه شود. از نظر تعداد ابتلا آمریکا با بیش از ۶۴۴ هزار نفر در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن اسپانیا، ایتالیا و فرانسه به ترتیب با بیش از ۱۸۰ هزار، ۱۶۵ هزار و ۱۴۷ هزار مبتلا در رده بعدی هستند. آلمان با بیش از ۱۳۴ هزار مبتلا رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است و انگلیس با بیش از ۹۸ هزار مبتلا پس از آلمان قرار دارد، هرچند لندن آماری از تعداد بهبودیافتگان خود اعلام نکرده است.
 
چین با بیش از ۸۲ هزار مبتلا در رتبه هفتم از نظر تعدا مبتلا در مقایسه با سایر کشور‌ها قرار دارد و پس از آن ایران با بیش از ۷۶ هزار مبتلا در رده هشتم ایستاده است.
 
مقایسه آمار مبتلایان کشور‌ها با تعداد بهبودیافتگان آن‌ها تا حدودی نشان می‌دهد سیاست‌های به کار گرفته شده و نحوه عملکرد نظام بهداشت و سلامت هر کشوری چقدر در درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ موثر بوده است.