هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 11:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 فروردين 1399 ساعت 16:41
سه شنبه 26 فروردين 1399 16:35 ساعت
2020-4-14 16:41:28
شناسه خبر : 336168
آمریکا، به ویژه ایالت نیویورک، با ثبت ۲۳ هزار و ۶۴۰ فوتی همچنان از بابت شمار قربانیان کرونا صدرنشین کشورهای جهان است.
آمریکا، به ویژه ایالت نیویورک، با ثبت ۲۳ هزار و ۶۴۰ فوتی همچنان از بابت شمار قربانیان کرونا صدرنشین کشورهای جهان است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۲۳ هزار نفر گذشت و به ۲۳ هزار و ۶۴۰ نفر رسید، حال آنکه مقامات رسمی این کشور مدعی هستند این هفته با عبور از نقطه اوج بیماری، از شدت بحران کاسته خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، آمار قربانیانِ روز یکشنبه یک هزار و ۵۱۳ نفر گزارش شد که کمترین رقم طی یک هفته گذشته بوده است.
 
از زمان آغاز بحران در آمریکا، بیشترین قربانیان نیز که تعدادشان به بیش از ۱۰ هزار نفر می‌رسد مربوط به ایالت نیویورک و پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا یعنی نیویورک سیتی است.
 
این در حالی است که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، اولین روز از ماه می میلادی (۱۲ اردیبهشت) را به عنوان تاریخ احتمالی کاهش محدودیت‌های طرح فاصله‌گذاری اعلام کرده است.
 
ترامپ پیشتر با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود، به فرمانداران ایالتی هشدار داده بود که مدیریت زمان از سرگیری مجدد بخش‌های اقتصادی این کشور با او است و نه فرمانداران ایالتی.
 
پیش از این شماری از فرمانداران ایالات مختلف آمریکا با اعلام نگرانی از لغو زودهنگام برخی محدودیت‌ها برای کسب و کارهای اقتصادی، خواستار توجه دولت به احتمال ورود موج دوم بحران شیوع کرونا شده بودند.