هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 مهر 1400
ساعت 17:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 فروردين 1399 ساعت 14:30
سه شنبه 26 فروردين 1399 14:24 ساعت
2020-4-14 14:30:18
شناسه خبر : 336155
درباره نحوه پراکنده شدن ویروس کرونا توسط کودکان بیشتر بدانید.
درباره نحوه پراکنده شدن ویروس کرونا توسط کودکان بیشتر بدانید.
گروه اجتماعی-رجانیوز: افرادی که در معرض ویروس قرار نگرفته باید برای مدت نامحدودی فاصله اجتماعی را رعایت کنند و با هم اتاقی ها، گروه های کوچک و دوستان با حفط فاصله و مسایل بهداشتی در تماس باشند.
 
به گزارش رجانیوز، افرادی که در معرض ویروس قرار گرفته اند اما دارای هیچ علائمی نیستند حداقل به مدت ۱۴ روز باید در قرنطینه باشند و باید با فردی تماس مستقیم نداشته و اگر در خانه تنها زندگی می کنند در منزل بمانند و اگر در کنار افراد دیگر هستند باید در یک اتاق تنها باشند. این افراد می توانند اجناس را از خانواده یا پیک دریافت کنند اما نباید هیچ تماس یا صحبتی با طرف مقابل داشته باشند .
 
افرادی که در معرض ویروس قرارگرفته ولی دارای علائم نیستند باید آب و غذا به میزان کافی ذخیره کنند و با افرادی که اجناسی را به شما تحویل می دهتد نباید تماس مستقیمی داشته باشند و خانه را به جز موارد ضروری ترک نشود و نباید با کسی تعامل چهره به چهره و مستقیم داشته باشند و با اعضای خانواده یا هم اتاقی نیز حداقل باید به اندازه ۲ متر فاصله داشته باشند.
 
افرادی که فکر کرده به ویروس کرونا مبتلا شده یا جواب تست انها مثبت است باید از شروع علایم به مدت حداقل ۷ روز خود قرنطینگی کنند و باید با فردی تماس مستقیم نداشته و اگر در خانه تنها زندگی می کنند در منزل بمانند و اگر در کنار افراد دیگر هستند باید در یک اتاق تنها باشند. این افراد می توانند اجناس را از خانواده یا پیک دریافت کنند اما نباید هیچ تماس یا صحبتی با طرف مقابل داشته باشند .
 
دقیقا چند نفر آلوده هستند؟
 کسانی که آلوده هستند ولی هیچ علامتی ندارند و تنها راه تشخیص اندازه‌گیری پادتن‌ها (آنتی‌بادی) در خون است. فقط با این کار است که می‌شود بدرستی فهمید این ویروس تا چه حد و با چه سرعتی شیوع پیدا می‌کند.
 
میزان کشندگی ویروس چقدر است؟
در حال حاضر دانشمندان حدس زدند که یک درصد افراد آلوده از بین می‌روند. البته اگر تعداد بیماران بدون علامت زیاد باشد این درصد کمتر می شود.
 
علایم بیماری چیست؟
علامت‌های بیماری کرونا تب و سرفه خشک هستند. گلودرد، سردرد و اسهال هم در بعضی موارد دیده شده است و احتمالا فرد مبتلا ممکن است حس بویایی و چشایی خود را از دست بدهد.
 
احتمال دارد که کودکان هم  به این ویروس آلوده بشوند. اما معمولا علائم خفیفی دارند و در مقایسه با سایر گروه‌های سنی، آمار مرگ در آنها نسبتا کمتر است.
 
این ویروس دقیقا از کجا آمده است؟
اولین بار اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در عده‌ای در بازار فروش حیوانات در شهر ووهان چین دیده شد. اسم رسمی این ویروس، سارس-کرونا-۲ است و قرابت دارد با ویروس‌هایی که خفاش‌ها را آلوده می‌کنند.
 
آیا بیماری در تابستان کمتر دیده می‌شود؟
شیوع سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان بیشتر از تابستان است. مشاوران علمی در کشور انگلیس می‌گویند تاثیر فصل هنوز روشن نیست و اگر هم تاثیر داشته باشد کمتر از سرماخوردگی و آنفلوآنزا خواهد بود.
 
چرا بیماری برخی بسیار شدید است؟
در حدود بیست درصد از افراد دچار علائم شدیدتری می‌شوند. وضعیت سیستم ایمنی فرد نقش مهمی دارد و به نظر می‌رسد عوامل ژنتیکی هم دخیل باشند.
 
 در صورت بهبودی کامل، فرد باید مصون شود ولی چون فقط چند ماهی هست که این ویروس شایع شده، نمی‌دانیم در درازمدت چه می‌شود.