هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 مهر 1401
ساعت 09:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 18 فروردين 1399 ساعت 21:39
دوشنبه 18 فروردين 1399 21:35 ساعت
2020-4-6 21:39:40
شناسه خبر : 335992
با تورم افسارگسیخته ای که در طی سالهای گذشته در ایران اتفاق افتاد و باعث گران شدن بیش از اندازه برخی از کالاها شد، کالاهایی مصرفی مثل خودرو در ایران عملاً تبدیل به سرمایه هایی گران بها شدند. چرا که خریداران مجبور شدند که برای خودروهای حتی داخلی، به اندازه حقوق و درآمد چند سال خود را بپردازند.

این موضوع در خودروهای وارداتی بیشتر خودش را نمایان کرد. چرا که قیمت آن ها بر پایه قیمت ارز محاسبه می شد و طی دو سال گذشته قیمت ارز در ایران بیش از پنج برابر شد. در کنار اینها ممنوعیت واردات خودرهای خارجی هم مزید بر علت شد تا افزایش چند برابری را برای ماشین های خارجی داشته باشیم.

حال شخصی که اتومبیل مد نظر خود را با پرداخت مبلغ گزافی خریداری می کند، یکی از نگرانی هایش این است که خودرو وسیله ای در حال حرکت است و امکان اینکه اتفاقاتی برای این کالای با ارزش بیافتد و همین حوادث باعث از دست رفتن سرمایه شخص بشود بسیار زیاد. از این اتفاقات ناگوار می توان به تصادفات رانندگی، آتش سوزی و انفجار خودرو، سرقت وسیله نقلیه، بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و طوفان اشاره کرد.

هر چقدر خودرو را گران تر تهیه می کنیم، نگرانی ما هم بابت خسارات احتمالی به اتومبیل عزیزمان افزایش پیدا می کند. اما در این زمینه یک راهکار خوب وجود دارد.

می توانیم خودرو را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهیم. خرید بیمه بدنه به ما این امکان را می دهد که سرمایه با ارزشی را که بابت خرید خودرو پرداخت کرده ایم را در جایی امن نگهداری کنیم و بتوانیم لذت رانندگی بدون نگرانی را هم تجربه کنیم.

 

 

اما واقعاً داشتن بیمه بدنه چقدر لازم است؟

همین قدر که بدانیم امکان دارد با یک ضربه ساده به خودرو ما، چندین میلیون تومان به بدنه خودرو خسارت وارد شود و ما باید از جیب خودمان خسارت را بپردازیم، و آن هزینه را با درآمد ماهانه خود مقایسه کنیم به عمق فاجعه پی می بریم.

در کل می توان گفت که بیمه نکردن خودرو، بخش اعظم ریسک از دست رفتن سرمایه را به عهده جیب مالک خودرو خواهد گذاشت که واقعاً ریسک بزرگی است.

البته در سالهای گذشته شرکت های بیمه هم متناسب با تقاضای روز افزون برای خرید بیمه بدنه خودرو، قیمت های خود را تعدیل کرده اند و تخفیفات خوبی را در این زمینه اعمال می کنند. یکی از این شرکت ها بیمه سامان است که در زمینه بیمه های اتومبیل در کنار پرداخت خسارت مناسب، توانسته است تخفیفات ویژه ای را اراه نموده و پوشش های خوبی هم در بیمه بدنه ارائه داده و رضایت مشتریان را جلب کند. و همچنین امکان پرداخت حق بیمه بدنه به صورت اقساط را هم فراهم نموده است.

پیشنهاد می کنیم، با تماس با کارشناس بیمه نسبت به محاسبه قیمت بیمه بدنه اقدام کنید. خواهید دید که نرخ بیمه بدنه نسبت به سرمایه ای که در اتومبیل خود نهفته دارید، مبلغ بسیار اندکی است و خرید این بیمه نامه توجیه اقتصادی خیلی خوبی دارد.