هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 15:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 فروردين 1399 ساعت 15:57
يكشنبه 17 فروردين 1399 15:53 ساعت
2020-4-5 15:57:55
شناسه خبر : 335926
عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» تأکید کرد که بیانیه اخیر گروه‌های مقاومت عراق، به صورت کامل، موضع ملت این کشور را درباره حضور اشغالگران آمریکایی مشخص کرد.
عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» تأکید کرد که بیانیه اخیر گروه‌های مقاومت عراق، به صورت کامل، موضع ملت این کشور را درباره حضور اشغالگران آمریکایی مشخص کرد.
گروه مقاومت-رجانیوز: «سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق درباره توطئه جدید ایالات متحده آمریکا علیه این کشور هشدار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل فارس، السعدی به شبکه خبری «العهد» گفت که بیانیه اخیر گروههای مقاومت عراق، به صورت کامل، موضع ملت این کشور را درباره حضور اشغالگران آمریکایی مشخص کرد.
 
 
 
وی تأکید کرد که موضع ملت عراق، مخالفت با حضور آمریکا در خاک این کشور است؛ به ویژه اینکه، واشنگتن، حاکمیت عراق را نقض و در مسائل داخلی دخالت کرد و موجب فساد در این کشور شد.
 
این نماینده خاطر نشان کرد، درباره تشکیل دولت انتقالی، «مشخص شد که دولت آمریکا، طرح روشن و آشکاری در عراق دارد تا بر منابع آن تسلط پیدا کند».
 
السعدی ادامه داد: «مرجعیت و ملت عراق، فرصت زیادی به این نیروها (آمریکایی) دادند که در محاسبات خود بازبینی کرده و تصمیم ملت عراق را بپذیرند؛ [ملتی] که برای اخراج این نیروها، دست به تظاهرات میلیونی زد».
 
وی در پایان تصریح کرد، عراق از طریق شکایت در دادگاههای بین‌المللی، تمامی مسیرهای رسمی را طی کرده، ولی « در قبال تجاوزات مکرر عراق در عراق، شاهد هیچ موضعی از سوی جامعه بین‌الملل نیستیم».
 
در همین ارتباط، هشت گروه وابسته به سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق روز گذشته پیام‌هایی به نظامیان تروریست آمریکایی و طیف‌های سیاسی عراق دادند.
 
در این بیانیه تأکید شد، ملت عراق، نشان داد که قاطعانه مخالف حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی، نقض حاکمیت عراق، کشتار ملت و ترور فرماندهان این کشور و بمباران اردوگاههای نیروهای امنیتی است.
 
این گروه‌ها تأکید کردند، پس از عدم پذیرش تصمیم ملت، دولت و مجلس عراق، و عدم خروج نیروهای آمریکایی و تداوم تجاوز به حاکمیت عراق، نیروهای آمریکا نشان دادند که اشغالگر هستند و جز زبان زور، هیچ چیزی نمی‌فهمند.