هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 18:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 17:50
جمعه 23 اسفند 1398 11:18 ساعت
2020-3-12 17:50:44
شناسه خبر : 335461
 ایلهان عمر نماینده مجلس آمریکا گفته است با بسته شدن مدارس این کشور به دلیل شیوع کرونا 22 میلیون کودک دیگر نیز از دسترسی به غذا محروم میشوند و گرسنه می مانند چرا که این کودکان قبلا در مدارس می توانستند دسترسی به غذا داشته باشند!
ایلهان عمر نماینده مجلس آمریکا گفته است با بسته شدن مدارس این کشور به دلیل شیوع کرونا 22 میلیون کودک دیگر نیز از دسترسی به غذا محروم میشوند و گرسنه می مانند چرا که این کودکان قبلا در مدارس می توانستند دسترسی به غذا داشته باشند!
گروه بین الملل-رجانیوز: شیوع کرونا در همه کشورها می‌تواند وضعیت دردناکی را بوجود آورد اما واقعیت این است که اگر این بیماری آمریکا را درگیر کند به شکل باورنکردنی یک فاجعه انسانی رخ میدهد. چرا که نه تنها بسیاری از مردم آمریکا از هزینه‌های درمانی عادی خود هم برنمی‌آیند که دولت این کشور به شدت در حال کتمان کردن واقعیات بیماری کرونا در کشور خود است. یک نماینده مجلس آمریکا در این خصوص واقعیت تلخی را گفته است.
 
به گزارش رجانیوز: ایلهان عمر نماینده مجلس آمریکا گفته است با بسته شدن مدارس این کشور به دلیل شیوع کرونا 22 میلیون کودک دیگر نیز از دسترسی به غذا محروم میشوند و گرسنه می مانند چرا که این کودکان قبلا در مدارس می توانستند دسترسی به غذا داشته باشند!
 
 
 
عضو مجلس نمایندگان آمریکا قبلا نیز گفته بود: ۱۱ میلیون کودک در آمریکا با گرسنگی مانند اردوگاه پناهندگان در کنیا، مواجه اند.
 
او نوشته بود: ۱۱ میلیون کودک در آمریکا که به عنوان کشوری ثروتمند است با نوعی از گرسنگی که من در اردوگاه پناهندگان در کنیا تجربه کردم، مواجه اند.
 
وی در ادامه این توئیت آورده بود : این غیرقابل قبول است که دانشجویان ما به علت نداشتن پول ناهار، گرسنه بمانند و بدهکار شوند. آینده کودکان به جهانی کردن وعده‌های غذایی در مدارس بستگی دارد.
 
 
حالا عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث شده است تا آمریکای بدون روتوش برای مردم دنیا بهتر دیده شود.
 
برنی سندرز از نامزدهای دموکرات و رقبای جدی دونالد ترامپ 9سوال را از رقیب انتخاباتی‌اش پرسید. سوالاتی که در خود واقعیات تلخی از سیستم تبعیض آمیز و فاسد سرمایه داری در این کشور دارد.
 
این سوالات به شرح زیر است:
 
۱- چرا سالانه نیم میلیون آمریکایی ورشکسته می‌شوند، چون نمی‌توانند هزینه درمان خود را بپردازند؟ 
 
۲- اگر قانون بیمه همگانی در کنگره تصویب شود آیا واقعا این قانون باید وتو شود؟
 
۳- با میلیون‌ها آمریکایی که برای باز پرداخت وام‌های بسیار سنگین دانشجوئی زندگی‌شان مختل شده چه می‌کنید؟
 
۴ - با وضعیت زندان‌ها چه می‌کنید؟ تعداد زندانیان در آمریکا بیشتر از چین است، کشوری با ۴ برابر جمعیت آمریکا.
 
۵- با نژادپرستی در قوه قضائیه آمریکا چه می‌کنید؟
 
 
۶- با تروری که میلیون‌ها مهاجر در آمریکا بخاطر سیستم غیر انسانی موجود تجربه می‌کنند چه می‌کنید؟
 
۷- با این واقعیت که آمریکا بیشترین درصد فقر کودکان را در بین کشور‌های شبیه خود دارد چه می‌کنید؟
 
‏۸- با ۵۰۰ هزار نفری که امشب سقفی بالای سر ندارند چه می‌کنید؟
 
۹- با این واقعیت که در آمریکا میلیاردر‌ها انتخابات را می‌خرند و ۳ میلیاردر، ثروتی بیش از نیمی از جمعیت آمریکا دارند چه می‌کنید؟ "
 
در ادامه می‌توانید ویدئویی از صحبت‌های برنی سندرز و سوال‌های جالب او از رقیب انتخاباتی‌اش را مشاهده کنید: