هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 04:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 اسفند 1398 ساعت 22:48
سه شنبه 20 اسفند 1398 22:42 ساعت
2020-3-10 22:48:00
شناسه خبر : 335426
 بهتر است  رسانه‌های انگلیسی و سعودی به جای راه‌اندازی جنگ روانی در ایران از طریق اتکا به منابع نامشخص برای ارائه آمار، اندکی از ترامپ خواهش کنند تا کمتر دروغ بگوید!
بهتر است رسانه‌های انگلیسی و سعودی به جای راه‌اندازی جنگ روانی در ایران از طریق اتکا به منابع نامشخص برای ارائه آمار، اندکی از ترامپ خواهش کنند تا کمتر دروغ بگوید!
گروه سیاسی-رجانیوز: دونالد ترامپ اخیرا در اظهار نظری عجیب تمام آمارهای رسمی درباره مبتلایان به کرونا و کشته شدگان این ویروس را نادیده گرفت، این آرامش کاذبی که ترامپ سعی دارد به جامعه آمریکا تزریق کند، بی شباهت به آمارتلفات انتقام موشکی ایران از آمریکا نیست، انتقامی که در همان روز اول ترامپ گفت ارتش آمریکا هیچ گونه تلفاتی نداده است اما به تدریج با ارائه آمار قطره چکانی رسانه‌های دولتی آمریکا مشخص شد که واقعیت با صحبت های روز اول ترامپ در تناقض کامل قرار دارد.
 
به گزارش رجانیوز؛ اخیرا ترامپ در یک مصاحبه تلفنی با فاکس‌نیوز مدعی شد که آمارهای ارائه‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی مبنی بر مرگ ۳.۴ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا غلط است!
او در پاسخ به سئوالی درباره‌ی بالا بودن نرخ مرگ و میر بیماران مبتلایان به کرونا در آمریکا گفت: «فکر می‌کنم نرخ ۳.۴ درصد عدد کاملاً غلطی است!»
 
ترامپ ادامه داد: «آدم‌های خیلی زیادی این بیماری را می‌گیرند و خیلی هم خفیف است. آنها سریع خوب می‌شوند. حتی لازم نیست به پزشک هم مراجعه کنند. شما هیچوقت درباره این آدم‌ها چیزی نمی‌شنوید.»
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه درباره نرخ مبتلایانی که بر اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» جانشان را از دست می‌دهند تمامی آمارهای رسمی را زیر پا گذاشت و گفت: «من شخصاً فکر می‌کنم رقم واقعی زیر ۱ درصد است!»
 
لازم به ذکر است که کرونا برای دولت آمریکا به اندازه ای که ترامپ در رسانه ها آن را ساده می انگاشت بی خطر نیست و شبکه سی ان ان اخیرا اعلام کرد که در پی شیوع این ویروس در آمریکا بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا، کلاس های حضوری خود را تعطیل کرده اند و تعداد زیادی از مدارس آمریکا نیز تا اطلاع ثانوی، کلاً تعطیل شده اند.
 
این جنس از ساده انگاشتن های بحران‌ها توسط ترامپ صدای منتقدان داخلی او را نیز درآورد تا جایی که نشریه هیل به نقل از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که او از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به دلیل گمراه کردن مردم و دروغگویی به آن‌ها درباره دامنه شیوع ویروس کرونا به شدت انتقاد کرده است.
پلوسی از ترامپ به دلیل کم اهمیت جلوه دادن ویروس کرونا که تاکنون دست کم به ۱۷ ایالت آمریکا سرایت کرده، نقدهایی وارد کرده است. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه یک توصیه به رئیس جمهور این کشور کرد و آن این بود که به خاطر سلامتی مردم به واقعیت‌ها پایبند باشد و اشتباهات خود را بپذیرد.
 
پلوسی با انتقاد از اظهارات هفته گذشته ترامپ ادامه داد: «زمانی که او اعلام کرد فقط ۱۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر آمریکا شناسایی شده، در آن زمان ۶۰ مورد ابتلا به این ویروس گزارش شده بود. فقط ۱۵ مورد آن از خود آمریکا نشأت گرفته بود و هم اکنون تعداد مبتلایان به ۱۷۷ نفر افزایش یافته و ۱۱ نفر هم فوت شده اند.»
 
نکته ی جالب ماجرا تناقض های همیشگی رئیس جمهور آمریکاست، او با اشاره به این که خطری اقتصاد آمریکا را تهدید نمی کند بیان کرد:
«سالانه ده‌ها هزار آمریکایی بر اثر آنفولانزا می‌میرند و جایی هم تعطیل نمی‌شود، پارسال ۳۷۰۰۰ آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزای معمولی مردند؛ متوسط، هر سال بین ۲۷۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ نفر. هیچ‌جا تعطیل نشده و زندگی و اقتصاد پیش می‌رود!»
 
 
اما نکته ی جالب توجه این است که این ادعای ترامپ با درخواست کاخ سفید از کنگره مبنی بر درخواست بودجه اضطراری برای مقابله با کرونا کاملا در تقابل است!
«گیدلی» سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز اعلام کرد که دولت ترامپ قصد دارد در راستای مبارزه شیوع ویروس کرونا در آمریکا از کنگره این کشور درخواست بودجه اضطراری کند.
 
سخنگوی کاخ سفید در این خصوص به فاکس‌نیوز گفت: «ما در حال حاضر برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم از آمریکایی‌ها محافظت کنیم، نیاز به مقدای بودجه داریم. این به سلامت ما کمک می‌کند.»
 
این مقام عالی رتبه آمریکایی درباره اینکه دولت دقیقاً چه میزان بودجه برای مبارزه با کرونا از کنگره درخواست کرده است توضیحی نداد. البته ناگفته نماند برخی از رسانه‌های آمریکایی مانند واشنگتن‌پست به نقل از منابع غیر رسمی اعلام کردند که دولت ترامپ از کنگره آمریکا یک میلیارد دلار بودجه برای مبارزه با ویروس کرونا درخواست کرده است.
یک مقام دولت ترامپ نیز در گفتگو با رویترز اعلام کرده است که دولت هنوز تصمیم نهایی را درباره مبلغ بودجه اضطراری برای مبارزه با کرونا نگرفته و احتمالاً تا پایان هفته درخواست خود را تحویل کنگره خواهد داد.
 
به نظر می رسد بهتر باشد رسانه‌های انگلیسی و سعودی به جای راه‌اندازی جنگ روانی در ایران از طریق اتکا به منابع نامشخص برای ارائه آمار، اندکی از ترامپ خواهش کنند تا کمتر دروغ بگوید!
 
گفتنی است که آمارهای رسمی تا این لحظه، ۵۴۶ مورد تأییدشده از مبتلایان به ویروس کرونا و ۲۲ مورد مرگ را گزارش می دهند؛ آماری که ترامپ با دروغ های همیشگی‌اش سعی در وارونه جلوه دادن آن دارد.
«سالانه ده‌ها هزار آمریکایی بر اثر آنفولانزا می‌میرند و جایی هم تعطیل نمی‌شود، پارسال ۳۷۰۰۰ آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزای معمولی مردند؛ متوسط، هر سال بین ۲۷۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ نفر. هیچ‌جا تعطیل نشده و زندگی و اقتصاد پیش می‌رود!»