هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 خرداد 1403
ساعت 23:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 دى 1398 ساعت 16:21
سه شنبه 17 دى 1398 16:19 ساعت
2020-1-7 16:21:33
شناسه خبر : 332761
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی گفت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه‌شان میگویند من شهادت میدهم که مردم ایران از مردم دوران پیامبراکرم(ص) و حضرت امیر(ع) بهتر هستند؛ آنچه در این چند روز اتفاق افتاد، گواه صدق کلام حضرت امام(ره) بود.
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی گفت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه‌شان میگویند من شهادت میدهم که مردم ایران از مردم دوران پیامبراکرم(ص) و حضرت امیر(ع) بهتر هستند؛ آنچه در این چند روز اتفاق افتاد، گواه صدق کلام حضرت امام(ره) بود.

گروه سیاسی - رجانیوز: نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در گفتگوی زنده ویژه برنامه شبکه اول سیما به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه‌شان میگویند من شهادت میدهم که مردم ایران از مردم دوران پیامبراکرم(ص) و حضرت امیر(ع) بهتر هستند؛ آنچه در این چند روز اتفاق افتاد، گواه صدق کلام حضرت امام(ره) بود.

 

دکتر جلیلی در برنامه نگاه یک که شامگاه روز دوشنبه 16 دی پخش شد، تصریح کرد: مردم عصاره فضائل خود را در شخصیت شهید قاسم سلیمانی دیدند و با تمام وجود برای قدردانی از او به خیابان آمدند.

 

وی افزود: حاج قاسم تبلور اراده ملت ایران بود و بارها طعم شکست را به بسیاری از روسای جمهور آمریکا و قدرت های دیگر چشاند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شخصیت شهید سلیمانی، اظهار داشت: تفاوت حاج قاسم با دیگران در آن بود که او به معنای تمام، نماینده ملت ایران برای دفاع از آرمان‌ها و منافع ملی‌شان بود. مردم دیدند که ایشان با وجود هزینه های گزاف آمریکا و همپیمانش، توانست اراده دشمنان را شکست بدهد و امنیت را برای مردمش به ارمغان آورد.

 

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی با اشاره به اظهارات آمریکایی ها درباره شهید سرافزار حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد:روزی که اوباما در حال ترک کاخ سفید بود و به ارائه کارنامه خود میپرداخت، اذعان داشت که ما نتوانستیم در سوریه موفق شویم؛ به تعبیر خودشان «ژنرال سلیمانی» مانع آنها شده بود.

 

وی در ادامه، نقطه قوت عملکرد سردار سلیمانی را ایجاد امنیت و ترویج گفتمان مقاومت برای امت اسلامی خواند و گفت: ایجاد سد دربرابر تکرار جنایات رژیم صهیونیستی و غصب سرزمین‌های فلسطینی و همچنین تبدیل روند پیروزی آنها به شکست های پی‌در‌پی در برابر حزب الله شیعه و حماس سنی از کارهای بزرگ قاسم سلیمانی بود؛ او برای مردم منطقه نیز امنیت ایجاد کرد و مردم منطقه نیز دریافتند که میتوانند مقابل متجاوزان به میهن‌شان بایستند و آنها را شکست دهند.

 

جلیلی اضافه کرد: امروز غزه و حماس همان ارادتی را به حاج قاسم دارد که حزب الله دارد؛ چرا که او به شعار امنیت امت اسلامی جامه عمل پوشاند.

 

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی با ذکر خاطره‌ای از سفر هوگو چاوز رئیس جمهور وقت ونزوئلا به ایران، عنوان کرد: وقتی با سردار سلیمانی جلسه گذاشتیم، آقای چاوز هنگامی که سخنان سردار را می‌شنید، تمام قد احساس خضوع داشت.

 

تروریسم دولتی برخلاف قوانین بین‌المللی

جلیلی در ادامه به واکاوی رفتار آمریکایی ها در ترور حاج قاسم سلیمانی گفت:رفتار آمریکایی ها در قبال ترور سردار سلیمانی، یک رقابت منطقه‌ای یا تعارض منافع نبود بلکه یک دشمن آشکار بود. آنها مزدوران خود را نیز کنار گذاشتند و خودشان وارد میدان شدند تا بتوانند حاج قاسم را به شهادت برسانند؛

 

وی افزود: آمریکایی ها فقط مهمان رسمی عراق را ترور نکردند، بلکه معاون وزیر دفاع عراق که مقام رسمی این دولت بود را نیز ترور کردند.

 

ترور مستقیم حاج قاسم، نشانه استیصال در برابر او بود

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در توضیح اقدام مذبوحانه آمریکا، اظهار داشت: اقدام آمریکایی ها به ترور خلاصه در رفتار امروز ترامپ نمیشود؛ آنها بسیاری از رهبران فلسطینی و عماد مغنیه را نیز به همین شکل ترور کردند و این ماهیت آمریکاست.

 

وی افزود: هیچکس در جامعه جهانی نمیتواند بگوید که رفتار آمریکایی‌ها در قبال حاج قاسم تروریستی نبود.

 

جلیلی رفتار آمریکایی ها را از سر ضعف توصیف کرد و گفت: ترور نشانه قدرت آنها نبود؛ نشانه استیصال آنها در برابر اراده ملت ایران بود؛ از ابتدای پیروزی انقلاب با گزینه نظامی به مردم فشار آوردند و پس از آن با تحریم اقتصادی به دنبال مهار ملت ایران بودند اما نتوانستند. حالا قدرتی با آن همه ادعا، مانند یک گروهک حقیر تروریستی اقدام به ترور فرمانده نظامی ما میکند.

 

رسوایی ادعاهای غربی

وی در ادامه با کنایه به دروغگویی قدرت های غربی نسبت به برخی ادعا ها تصریح کرد: مواجهه قدرت ها با ملت ایران، دروغ بسیاری ادعاهای آنها را برملا کرد. از برکات شهادت حاج قاسم، رسوایی ادعاهای غربی ها در آزادی بیان و مبارزه با تروریسم بود. آنها حتی تحمل یک تصویر از قاسم سلیمانی را در شبکه اجتماعی خود را ندارند و ادعای آزادی بیان میکنند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به روند مداخله‌گری آمریکا در منطقه غرب آسیا اشاره کرد.

 

جلیلی در این‌باره گفت: یکی از عادات آمریکایی ها اینست که در هر کشوری که حضور نظامی پیدا کردند، آن کشور را ترک نکردند. از 1945 تابحال پایگاه های آمریکایی در ژاپن حضور دارند و علیرغم رای مثبت مردم ژاپن در رفراندوم برای خروج آمریکایی ها، همچنان آنجا هستند و دولت ژاپن نیز نتوانسته است آمریکایی ها را اخراج کند.

 

وی افزود: نخست وزیر اسبق ژاپن با شعار اخراج آمریکایی ها با رای مردم انتخاب شد و نهایتا نتوانست و استعفا داد. در ملاقاتی که با او داشتم او میگفت که آمریکا همین است و ما نیز نمیتوانیم کاری کنیم؛ من به او گفتم در همسایگی ما، ملت عراق با مقاومت توانستند آنها را اخراج کنند.

 

مصوبه اخیر پارلمان عراق، اول بسم الله بود

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به اراده شکل گرفته در عراق مبنی برا اخراج آمریکایی ها، عنوان کرد:آمریکایی ها تحت شعار مبارزه با داعش خواستند مجددا به منطقه برگردند؛ وقتی ملت عراق مشاهده کرد که آمریکا دست به چه جنایاتی میزند، نمایندگان آنها با شجاعت طرح اخراج آمریکایی ها را تصویب میکنند. این درسی بود که آنها از حاج قاسم سلیمانی آموختند.

 

وی افزود: مصوبه اخیر پارلمان عراق، اول بسم الله بود؛ آمریکایی ها باید منتظر شکست های بزرگتری باشد. رهبرانقلاب فرمودند که ما چهل سال پیش آمریکا را از ایران اخراج کردیم و او امروز باید از منطقه خارج شود و این موضوع تبدیل به مطالبه ملت ها شده است. آمریکایی ها به اتکا ابزار نظامی و اقتصادی به دنبال آن هستند که ملت ها را از خودشان بترسانند؛ ملت ما اگر موفق شد که آمریکا را در مقاطع مختلف طی چهل سال گذشته انقلاب شکست دهد بخاطر آن بود که نترسید.

 

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی در ادامه گفت: اراده دشمنان بر آن بود که میان ملت ایران و عراق فاصله ایجاد کند اما خون دو عزیز از این دو کشور آنچنان بایکدیگر ممزوج شد، که از هم قابل تشخیص نبودند. دو ملت با پرچم های یکدیگر شهدایشان را مشایعت کردند؛ آمریکایی ها از این رواج این اتحاد میترسند.

 

دکتر جلیلی در پاسخ به ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه عراق باید پول پایگاه های نظامی را بدهد، گفت: آنها میتوانند بسیاری از خواسته های خود را فهرست کنند اما مهم آنست که ببینیم میتوانند به چندتای انها دست یابد.

 

منطقه، خون‌خواه و پیرو راه حاج قاسم

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واکنش های ملت های منطقه نسبت به ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: چرا ملت ایران سر تعظیم در برابر قاسم سلیمانی فرود می‌آورد؟ زیرا حاج قاسم نماد نترسیدن در برابر آمریکا بود. شهید سلیمانی بارها برای ما تعریف میکرد که آمریکایی ها بسیار ترسو هستند.

 

وی افزود:کسانیکه روزی شعار نه غزه نه لبنان میدادند هم امروز فهمیدند که امنیت کشور بدون تامین امنیت منطقه میسر نمیشود؛ در منطقه ای که دشمنان با همه توان به دنبال ضربه به ملت ایران هستند، باید در مقابل آنها ایستاد.

 

انتقام اول: اخراج آمریکا از منطقه

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اراده شکل گرفته مبنی بر اخراج آمریکا از منطقه، آن را نشانه تحقق اراده امام خمینی(ره) در مبارزه با استکبار دانست و گفت: در جریان تسخیر سفارت آمریکا، امام(ره) متوجه کانون اصلی ضربه به ملت ایران بود. راهبرد ایشان پیش از انقلاب آن بود که مامور فرامین آمریکایی ها یعنی شاه را از میان ببرد و پس از انقلاب خود آمریکا را از ایران اخراج کند. امروز ملت ایران به مردم منطقه نشان داده است که آمریکا باید از منطقه نیز برود.

 

وی تصریح کرد: با شهادت حاج قاسم سلیمانی، روند تحولات نشان میدهد که مبارزه با آمریکا شتاب و قدرت بیشتری پیدا کرده؛ دشمن مشاهده کرد که این تفکر در یک فرد خلاصه نمی‌شود و سلائق مختلف ملت شعار مرگ بر آمریکا سر دادند اعلام کردند که «ما شیشه عطریم، بگویید به سنگ»؛ امروز عطر قاسم سلیمانی در تمام ایران پیچیده است.

 

جلیلی در بخش بعدی سخنان خود به توصیف پیام شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

 

وی در این باره گفت: پیام ملت ایران به حاج قاسم آن بود که راه تو را ادامه خواهیم دادیم؛ از سوی دیگر پیام حاج قاسم سلیمانی به ملت ایران آن بود که میتوان ایستاد، موفق شد و آمریکا را شکست داد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:حاج قاسم مصداق بارز کلام امیرمومنان بود؛ حضرت امیر در وصف یاران مطیع خود میفرمایند:«دعوا للجهاد فاجابوا» وقتی از آنها خواسته شد جهاد کنند، اجابت کردند. امثال حاج قاسم در تبعیت از ولایت شک نداشتند؛ نه یک سال و دو سال، بلکه چهل سال جهاد کردند.

 

سعید جلیلی درباره شهید سلیمانی گفت: شکوائیه های امیرالمومنین را ببینید! در دوره کمتر از 5 سال حکومت، ایشان دستور جهاد میدادند و اجابت نمیشد یا افراد خسته می‌شدند؛ اما حاج قاسم ها چهل سال جهاد کردند و اسلام را یاری کردند.به تعبیر قرآن کریم که میفرماید: « فَرِحينَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَيَستَبشِرونَ بِالَّذينَ لَم يَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم أَلّا خَوفٌ عَلَيهِم وَلا هُم يَحزَنونَ﴿۱۷۰﴾1  حاج قاسم از خدای متعال برای 80 میلیون مردم ایران و سایر امت اسلامی این بشارت را طلب میکند و شهادتش حامل این پیام است که نترسید و نگران نباشید. پیام او به ما، پیام قدرت و اقتدار است.به تعبیر قرآن بشارت خداوند به حاج قاسم درباره کسانیکه راه او را ادامه میدهند اینست که ترس و نگرانی نخواهند داشت.

 

حاج قاسم حتی یکبار هم به صداوسیما نیامد

عضو شورایعالی امنیت ملی کشورمان در توضیح تفاوت شهید سلیمانی با سایرین گفت: قاسم سلیمانی حتی یکبار هم به صداوسیما نیامد تا سخنرانی کند؛ او با عمل پیام خود را رساند. حاج قاسم با شهادتش به ما پیام عملی داد، نه پیام تلویزیونی. او با دادن سر خود به دشمن پیام داد.

 

وی افزود: او در یک خانواده‌ی روستایی رشد کرد و امروز به یک شخصیت جهانی تبدیل شده است که کسی نمیتواند بزرگی او را انکار کند. من در دیداری که چند سال پیش با پدر ایشان در خانه روستاییشان داشتم، از ایشان پرسیدم که راز موفقیت شما در تربیت چنین فرزندی چیست؟ ایشان گفت من نان حلال به او دادم؛ مردم این را با تمام وجود درک کردند.

 

انتقام یعنی پشیمان کردن دشمن

بخش انتهایی سخنان جلیلی به بررسی رفتار اروپایی ها و پاسخ ایران نسبت به ترور سردار سلیمانی اختصاص داشت.

 

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور دراین خصوص اظهار داشت:آمریکایی ها برای تثبیت راهبرد فشار حداکثری به دنبال آن هستند که ملت ایران در قبالشان منفعل باشد و واکنشی نشان ندهد و این فشار یکطرفه باشد. ما را از پیگیری فشار متقابل به خودشان بازمیدارند اما ملت پاسخ آنها را در این چند روزه داده است. اگر ما پاسخ دشمنان خود را نمیدادیم، خرمشهر هنوز هم در اشغال بود.

 

وی افزود: آنها از یک سو به دنبال این هستند که ملت ایران به فشار و تهدید آنها پاسخ ندهد و از سوی دیگر میخواهند مذاکره کنند. در مقابله با چنین دشمنی که به زیر میز میزند و توافق را به زیرپا میگذارند، پاسخ عقلا چیست؟ طبیعتا در برابر کسی که با منطق زور میخواهد اراده خود را اعمال کند، جز با منطق اقتدار نمیتوان رفتار کرد.

 

جلیلی با اشاره به پیام اخیر ترامپ پس از سرنگون شدن گلوبال هاوک توسط نیروی هوافضای سپاه، تصریح کرد:همین فردی که امروز رجزخوانی میکند وقتی پهپاد متجاوزشان منهدم شد، از ایران بخاطر آنکه هواپیمای نظامی با سرنشین‌شان را سرنگون نکرد، تشکر کرد.

 

همچنین وی در پاسخ به واکنش سه کشور اروپایی نسبت به تروریزم دولتی توسط آمریکا، عنوان کرد: تجربه واقعیت رفتار اروپایی نیز نشان دادند که منطقی نیستند؛ بیش از یک سال و نیم از خروج غیرقانونی آمریکا از توافق هسته ای میگذرد و آنها تا به امروز نه تنها این رفتار را محکوم نکردند بلکه با وقاحت تمام کشور ما را تهدید میکنند که در صورت کاهش تعهدات باید پاسخگو باشید.

 

وی افزود: اروپایی ها حتی پیش از خروج آمریکا از برجام نیز به تعهدات خود عمل نکردند.

 

جلیلی برملا تر شدن ماهیت وقیح غربی ها پس از ترور حاج قاسم سلیمانی را از برکات شهادت او خواند و گفت: اروپایی ها نه تنها تروریسم دولتی آمریکا را نیز محکوم نکردند، بلکه وقیحانه میگویند باcft  را نیز تصویب کنید. رسما میگویند ما در ترور حاج قاسم سلیمانی نسبت به ایران عقده گشایی کردیم؛ چگونه میتوانند قابل اعتماد باشند؟  این اظهارات با چه مبنای بین المللی است؟

 

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: غربی ها مدعی همه پرسی بودند؛ اهواز، مشهد، تهران و قم نتایج همه پرسی را از تلویزیون خود آنها نشان داد.

 

همچنین نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی نسبت به مطالبه مردم درخصوص انتقام خون حاج قاسم، تصریح کرد: انتقام یعنی دشمن را از کار خود پشیمان کنیم؛ اگر این کار صورت نگیرد، او جری خواهد شد. این انتقام ابعاد مختلف دارد و هیچکدام نافی دیگری نیست.

 

  1. (آنها بخاطر نعمتهای فراوانی که خداوند از فضل خود به ایشان بخشیده است، خوشحالند؛ و بخاطر کسانی که هنوز به آنها ملحق نشده‌اند [= مجاهدان و شهیدان آینده]، خوشوقتند؛ (زیرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان می‌بینند؛ و می‌دانند) که نه ترسی بر آنهاست، و نه غمی خواهند داشت.)