هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 10:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 14:58
چهارشنبه 13 آذر 1398 14:49 ساعت
2019-12-4 14:58:28
شناسه خبر : 330940
مطهری در تازه‌ترین اظهاراتی که در دانشکده الهیات دانشگاه تهران داشته، در حضور دانشجویان با کمال وقاحت یک دروغ آشکار را به رهبر انقلاب اسلامی نسبت داده است.
مطهری در تازه‌ترین اظهاراتی که در دانشکده الهیات دانشگاه تهران داشته، در حضور دانشجویان با کمال وقاحت یک دروغ آشکار را به رهبر انقلاب اسلامی نسبت داده است.

گروه سیاسی-رجانیوز: علی مطهری کسی است که نامش با حاشیه و موضع‌گیری‌های بی‌ربط پیوند خورده است. کسی که اظهار نظراتش در بیشتر مواقع دروغ از آب در می‌آید.

 

او در تازه‌ترین اظهاراتی که در دانشکده الهیات دانشگاه تهران داشته، در حضور دانشجویان با کمال وقاحت یک دروغ آشکار را به رهبر انقلاب اسلامی نسبت داده است.

 

به گزارش رجانیوز، مطهری در سخنانی که اخیراً درباره گران شدن بنزین داشت، با اعلام اینکه دولت مخالف سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین بوده، گفته است: بنزین با اصرار رهبری گران و سهیمه‌بندی شده است!

 

اما ظهر امروز محمود واعظی رئیس دفتر روحانی با تکذیب اظهارات مطهری مبنی بر اینکه دولت مخالف سهمیه‌بندی بنزین بوده است، گفته های وی در ارتباط با اصرار رهبری بر گران کردن بنزین را نیز رد کرد.

 

واعظی گفته است: رئیس‌جمهور مخالف طرح بنزینی نبودند، اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند من تایید نمی کنم.

 

علاوه بر واعظی، علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در صحبت‌هایی مشابه، ادعای مطهری را تکذیب کرد. ربیعی در این باره به خبرنگاران گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بود. رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند.

 

گویا دروغگویی مطهری برای او تبدیل به یک رویه شده است و باید هر از چند گاهی اظهاراتی خلاف واقعیت داشته باشد.

 

مطهری در سال گذشته نیز در اظهاراتی عجیب، نامه‌های امام در ارتباط با عزل مرحوم منتظری از قائم مقامی رهبری و غیر قانونی دانستن فعالیت نهضت آزادی در کشور را جعلی دانسته بود.

 

گفتنی است که ادعای جعلی بودن نامه های امام خمینی، از سوی طرفداران مرحوم منتظری و اعضای نهضت آزادی، برای سرپوش گذاشتن بر واقعیات تاریخ مطرح می‌شود.

 

در ماجرای خود سوزی سحر خدایاری نیز، علی مطهری همنوا با ضد انقلاب با اتخاذ مواضعی علیه قوه قضائیه، این قوه را مسئول خودسوزی خدایاری دانسته بود که همان زمان نیز مشخص شد که اظهارات مطهری خلاف واقع بوده است.

 

با این حال دروغ آخر مطهری با دیگر اظهاراتش فرق می‌کند و نباید به سادگی از کنارش گذشت. او در حضور دانشجویان بی مهابا با دروغ بستن به رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را مسئول افزایش ناگهانی نرخ بنزین معرفی می‌کند.

 

حالا با روشن شدن دروغ بودن سخنان مطهری در دانشگاه تهران، انتظاری که از دستگاه قضا می‌رود این است که با این نماینده مجلس برخورد کند. چرا که مماشات با مطهری این جرئت را به بقیه اصلاح‌طلبان حامی دولت می‌دهد که با دروغ بستن به رهبر انقلاب اسلامی، از پاسخگویی درباره عملکرد دولت مورد حمایتشان فرار کنند.