هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 20:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 12:16
دوشنبه 4 آذر 1398 11:39 ساعت
2019-11-25 12:16:04
شناسه خبر : 330393
امنیت ملی خیلی وقت است که برای اصلاح‌طلبان معنایی ندارد و  این جماعت در مقاطع مختلف، با تخریب نهادهای امنیتی کشور به دنبال کسب وجهه برای خودشان هستند.
امنیت ملی خیلی وقت است که برای اصلاح‌طلبان معنایی ندارد و این جماعت در مقاطع مختلف، با تخریب نهادهای امنیتی کشور به دنبال کسب وجهه برای خودشان هستند.

گروه سیاسی-رجانیوز: در هفته‌ای که گذشت، همزمان با به اغتشاش کشیده شدن برخی از مناطق کشور توسط آشوبگران و سوءاستفاده فرصت‌طلبان از اعتراض مردم به گران شدن بنزین، 77 نفر از شخصیت‌های اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای به برخورد نیروهای انتظامی با بر هم زنندگان امنیت انتقاد کرده و خواستار تحت تعقیب قرار گرفتن این نیروها شدند.

 

امضاء کنندگان بیانیه به ‌جای‌ نکوهش رفتارهای خشونت‌آمیز-که خسارت های زیادی را متوجه مردم ساخت-، به نقد نهادهای انتظامی و امنیتی پرداخته و عجیب‌تر آنکه آشوب‌گران را «مردم عاصی» خوانده‌اند.

 

 

در بخشی از این بیانیه آمده است: «پاسخ خشونت‌بار به تجمعات مردمی در اعتراض به گرانی بنزین طی دو روز گذشته در چندین شهرستان متأسفانه تاکنون فاجعه به همراه داشته و به قرار اطلاع منجر به جرح و حتی قتل نفس شده است. شلیک بی‌محابای تفنگی که از محل بیت‌المال برای دفاع از مردم فراهم شده به‌سوی شهروندان عادی و غیرمسلح که برای ابراز اعتراض و یا خشم خود به خیابان آمده‌اند، مطلقا و فارغ از موضوع اعتراض غیرقابل توجیه و جنایتی است که قانون و دستگاه قضاء نباید حتی لحظه‌ای در تعقیب بانیان، آمران و عاملان آن تعلل کند.»

 

امضاء کنندگان این نامه که محسن آرمین، زهره آقاجری، مصطفی تاج‌زاده، علی تاجرنیا، احمد منتظری، عبدالله ناصری، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، الهه کولایی و شهیندخت مولاوردی از چهره‌های شناخته شده‌شان هستند، در بیانیه خود بدون اینکه به خسارت‌هایی که آشوب‌گران به مردم تحمیل کردند و بدون نام بردن از نیروهایی که جان خود را در راه حفظ امنیت فدا کردند، با پررویی تمام سنگ فتنه‌انگیزان را به سینه می‌زنند.

 

 

این اولین باری نیست که تجدیدنظر طلبان، از اغتشاش‌گران و اخلال‌گران امنیت ملی حمایت می‌کنند.

 

در ایام فتنه 88، پس از آنکه نیروهای کف خیابانی اصلاحات در روز عاشورا حرمت شکنی کرده و باورهای مردم را زیر پا له کردند، یکی از سران فتنه در بیانیه‌ای، حرمت‌شکنان را «امت خداجو» نامید!

 

 

البته به نظر می‌رسد که بیانیه اخیر اصلاح‌طلبان تندرو، بیشتر در این جهت بوده است که نشان دهند حامی مردم معترض هستند. بالاخره چیزی به انتخابات مجلس شورای اسلامی نمانده و اصلاحات نیازمند رای مردم است.

 

اصلاح‌طلبان حتی برای جلب نظر خارجی‌ها نیز، امنیت ملی را ذبح می‌کنند.

 

«برجام منطقه‌ای» طرحی بود که پس از حوادث تروریستی تهران و با هدف تسلیم ایران در برابر آل سعود و حامیانش، از سوی اصلاح‌طلبان مطرح شد.

 

در واقع تجدیدنظر طلب‌ها با برجام منطقه‌ای به دنبال خلع سلاح ایران در منطقه بودند تا خشنودی دشمنان را به دست آورده و سپس آن را به مثابه ابزار تبلیغاتی در داخل کشور به کار ببرند.

 

چنانچه «حسین موسویان» از اعضای سابق تیم مذاکره کننده هسته ای که در آمریکا اقامت دارد در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته است:«عربستان و متحدانش قدرت موشکی و توان هسته‌ای ایران را نشانه اهداف سلطه‌جویانه ایران می‌دانند.... این گوشه‌ای از دلایل بی‌اعتمادی است.»
 
موسویان در ادامه گفته است: «تهران و ریاض باید اعتمادسازی متقابل را از گام‌های کوچک شروع کنند تا روزی به آن نقطه برسیم که هر دو کشور نقش، جایگاه و منافع یکدیگر در منطقه را به رسمیت بشناسند.»
 
موسویان از یکسو تاکید دارد که توان موشکی ایران باعث بی اعتمادی آل سعود شده است و از سوی دیگر مدعی است که تهران و ریاض باید اعتمادسازی متقابل را از گام‌های کوچک شروع کنند.
 
اصلاح‌طلبان برای راضی نگه‌داشتن آمریکا و اروپایی‌ها،  حاضر بودند که مذاکرات بر سر موشک‌ها و توان نظامی کشور که ضامن امنیت ملی است را نیز آغاز کنند.
 
اهانت اصلاح‌طلبان به تأمین کننده‌های امنیت کشور نیز به نیروهای داخل کشور ختم نمی‌شود.
 
در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بود که غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی، در افتتاحیه ستاد روحانی در اصفهان، مجاهدات های مدافعان حرم را به آدم‌کشی تشبیه کرد!
 
 
کرباسچی گفته بود: «ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه اینجا‌ها صلح برقرار شود. اما آیا این کار با پول دادن و اسلحه خریدن و زدن و کشتن انجام می‌شود؟مگر ما این جوان‌های عزیز را از آب درآوردیم که بگذاریم شهید شوند. ما دلمان می‌سوزد جوان‌هایمان شهید شوند و مردم کشته شوند.»
 
البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در روزهای نخست جنگ سوریه،  تجدیدنظرطلبان خواهان عدم حمایت ایران از حکومت اسد بودند و این اعتراضات را موج دموکراسی خواهی مردم سنی مذهب سوریه می‌دانستند.
 
امنیت ملی خیلی وقت است که برای اصلاح‌طلبان معنایی ندارد و  این جماعت در مقاطع مختلف، با تخریب نهادهای امنیتی کشور به دنبال کسب وجهه برای خودشان هستند. شاهد مثالش نیز بیانیه اخیر هفتاد و هفت نفر از اصلاح‌طلبان در تخریب نیروهای انتظامی و امنیتی کشور و حمایت از آشوب‌گران است.


دیدگاه کاربران

مرگ بر خائنین و نمایندگان خائن ملت و فته گران از 78 تا 88 تا 96 تا 98

1-اولا" من این حق را دارم که به جناب آقای کرباسچی بگویم: تو غلط میکنی به مدافعان ایران و مبارزان علیه "داعش" بی احترامی کنی. اگر مبارزین علیه داعش با آنان در هر جا نمیجنگیدند شایدحتی همسر یا فرزندان توو امثال تو بخصوص اگر دختر و خیلی جوان بودند امروز در آغوش این وحشی های تروریست بودند. 2- در هر جای دنیا از امریکا تا اروپا و آسیا و آفریقا گرفته تا کشورهای همسایه همه جا با تروریستها با شدیدترین مبارزه برخورد میکنند. بعنوان مثال:در شهر" فیلادلفیا" با گروه "موو" یعنی حرکت در شهر "ویکو" با طرفداران "دیوید" برخورد قاطعانه! انجام گرفت. چنانچه نمیدانید کمی سواد و مطالعه نیاز دارید. در پاریس هم هر هفته میبینید با تظاهر کنندگانیکه حتی بانک و خانه و پاساژ و ... را آتش نمیزنند چه برخورد قاطعانه! میشود گاهی حتی چشم هم کور شده . در عربستان که حتی در کنسولگری انسانی را که از دیدگاه شاهزاده فقط سخن ناروا گفته ((اره اره)) و سپس (با اسید) از بین میبرند. الته سرش را قطعه قطعه نکردند چون باید برای شاهزاده هدیه میبردند تا پاداش بگیرند.در مورد فرصت طلبان (نه اصلاح طلبان) ذکر شده فعلا" نمینویسم.