هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 18:49
چهارشنبه 29 آبان 1398 18:23 ساعت
2019-11-20 18:49:29
شناسه خبر : 330246
با اعتماد مردم بازی شده است. مردمی که برای این انقلاب و کشور نزدیک به 300 هزار شهید دادند. ای کاش اصلاً مصاحبه ای صورت نمی گرفت تا اعتماد مردم خدشه دار نشود. می‌خواهید کار خوبی انجام دهید، چرا با دروغ؟
با اعتماد مردم بازی شده است. مردمی که برای این انقلاب و کشور نزدیک به 300 هزار شهید دادند. ای کاش اصلاً مصاحبه ای صورت نمی گرفت تا اعتماد مردم خدشه دار نشود. می‌خواهید کار خوبی انجام دهید، چرا با دروغ؟

گروه سیاسی-رجانیوز: شامگاه دوشنبه 27 آبان، حجت‌الاسلام والمسلمین حامد کاشانی، پژوهشگر تاریخ اسلام میهمان برنامه «جهان آرا» بود.

 

به گزارش رجانیوز، این قسمت از برنامه که به «سیره اهل بیت در مدیریت جامعه و اقناع افکار عمومی» پرداخت، در ارتباط با عملکرد دولت در ماجرای سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین روی آنتن رفت.

 

حجت‌الاسلام کاشانی درباره طرح سهمیه بندی بنزین، با تایید این نکته که سهمیه بندی و طرح کارت سوخت، منطقی است، به انتقاد از عملکرد متناقض دولت پرداخت و گفت: برای هدفمند کردن بنزین، در گذشته و در دولت قبل تصمیماتی گرفته شده بود.  مسئولان فعلی تا آنجایی که می‌توانستند آن تصمیمات را مخدوش کردند. گفتند بنزین دو نرخی فسادزا است و طرح کارت سوخت اشتباه است.

 

کاشانی در ادامه خطاب به مقامات دولتی گفت: حالا که آن طرح هایی را که می‌گفتید اشتباه است و امروز می‌خواهید دوباره برگردانید، باید به مردم می‌گفتید ما اشتباه کردیم و عذرخواهی میکنیم.

 

این پژوهشگر تاریخ اسلام در ادامه با اشاره به اینکه در هفته منتهی به افزایش ناگهانی قیمت بنزین، مقامات دولتی گران شدن بنزین را تکذیب می‌کردند، گفت:بعضی وقت ها ما فکر می‌کنیم بمب اتم خطرناک است. اما اتفاقاتی که در این چند روز اخیر افتاد، از بمب اتم هم خطرناک تر است. وزیر صمت،  سخنگوی دولت و وزیر نفت، در  هفته ماقبل گران کردن بنزین، مصاحبه کردند و  گفتند خبری از افزایش قیمت بنزین نیست. بعد ناگهان مردم دیدند شد همان چیزی که سه وزیر گفتند نیست. ما باید برای اعتماد مردم مجلس ختم بگیریم.

 

کاشانی ادامه داد: با اعتماد مردم بازی شده است. مردمی که برای این انقلاب و کشور نزدیک به 300 هزار شهید دادند. ای کاش اصلاً مصاحبه ای صورت نمی گرفت تا اعتماد مردم خدشه دار نشود. می‌خواهید کار خوبی انجام دهید، چرا با دروغ؟

 

وی افزود: طبیعتاً اکنون خط این است که امنیت صد درصدی به کشور بازگردد و عموم مردم با اشرار همراهی نمی کنند و راهشان از آنها جداست. اما پس از اینکه آرامش به کشور بازگشت، مسئولینی که خلاف واقع مصاحبه کردند و به مردم دروغ گفتند، باید محاکمه شوند.

 

کاشانی گفت: آقایان دولتی باید پاسخگو باشند که اگر این طرح(سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت) مفید بود، چرا متوقف‌اش کردند؟ حضرت امیر می گوید اگر کار اشتباهی کردید حداقل عذرخواهی کنید. اما شما عذرخواهی نکردید هیچ، دروغ‌هایتان را هم فداکاری خواندید.دیدگاه کاربران

همین الان مردم ما اقدامات آقای رئیسی رو با آقای روحانی مقایسه کنند و ببینند که چه کسی فقط حرف میزنه و چه کسی داره عمل میکنه

من اواخر این برنامه رو دیدم. هی منتظر بودم تکرارش رو ببینم اما متأسفانه تکرارش پخش نشد.

فقط حسن روحانی و بی بی سی میدانستند که جمعه شب بنزین گران میشود . بین این دو ایا ارتباطی بوده است ؟

زمانی لازم است کاری انجام شود و بعد دلیلش منتفی میشود ممکن است دوباره ان مشکل ایجاد شود. الان اگر دولت کوپن را بازگرداند میگویید اگر کوپن خوب لود چرا بیش از بیست سال است که جمعش کرده اید؟