هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 آبان 1398 ساعت 12:25
دوشنبه 27 آبان 1398 12:18 ساعت
2019-11-18 12:25:00
شناسه خبر : 330188
برخی از اخبار نیز حاکی از آن است که در دو روز گذشته، در شهرهایی که درگیر آشوب بودند، مساجد نیز مورد حمله اشرار قرار گرفته است.
برخی از اخبار نیز حاکی از آن است که در دو روز گذشته، در شهرهایی که درگیر آشوب بودند، مساجد نیز مورد حمله اشرار قرار گرفته است.

گروه اجتماعی-رجانیوز: طی روزهای گذشته فرصت‌طلبان با سوءاستفاده از اعتراض و نگرانی مردم به افزایش نرخ بنزین، برخی از شهرهای کشور را به آشوب کشیده و به تخریب اموال عمومی پرداختند.

 

به گزارش رجانیوز، این آشوب‌گران شب گذشته در تازه ترین اقدام خود، با حمله به مصلی نماز جمعه شهر قدس(قلعه حسن‌خان)، این مکان را به آتش کشیدند. هتک حرمت آشوب‌گران به اینجا ختم نشد. این افراد با جمع‌آوری قرآن های مصلی در یک نقطه، قرآن ها را آتش زدند!

 

 

در شهر های شیراز و کازرون نیز، آشوب‌گران با حمله به حوزه‌های علمیه، علاوه بر خسارت زدن به ساختمان‌ها، کتب و قرآن‌های موجود در حوزه‌های علمیه را به آتش کشیدند.

 

در شیراز اغتشاش‌گران یک خودروی آتش نشانی که در حال انجام ماموریت بود را به آتش کشیدند.

 

در برخی از این شهرها، فرصت‌طلبان با سوءاستفاده از صعه صدر نیروهای انتظامی، اموال کلانتری ها و پاسگاه‌های نیرو انتظامی را به آتش کشیدند.

 

حمله به نیروهای انتظامی و بسیجی که وظیفه مقابله با اشرار را بر عهده داشتند، از دیگر سناریوهای فرصت‌طلبان بود.

 

روز گذشته آشوبگران در ملارد، پس از مصدوم کردن یکی از بسیجیان عضو گردان امام حسین(ع) ملارد، وی را به شهادت رساندند.

 

در اصفهان نیز تعدادی از اراذل با مشروب خواری در انظار عمومی، بزرگراه شهید خرازی را مسدود کردند.

 

حوزه علمیه زینبیه اصفهان نیز دیشب به آتش کشیده شد و کارگران خدمات شهری که مشغول پاکسازی خیابان ها بودند مورد حمله آشوبگران قرار گرفتند. در این بین خودروی آتش نشانی هم به آتش کشیده و عواملشان برای ساعتی گروگان گرفته شدند.

 

 

همچنین در برخی از مناطق پایتخت، از جمله پیروزی و شهدا، آشوب‌گران علاوه بر حمله به بانک‌ها و پمپ بنزین‌‌ها، با سلاح‌های گرم، به نیروهای انتظامی حمله کردند.

 

 

 

در شهر پرند عده‌ای با حمله به فروشگاه شهروند، به غارت اجناس این فروشگاه پرداختند.

 

در شهرستان بهارستان استان تهران به اکثر ساختمان های دولتی حمله و به آتش کشیده شدند. مرکز کنترل توزیع برق جنوب غرب استان تهران هم مورد حمله قرارگرفت

 

شب گذشته نیز پس از حمله اوباش به یک بانک و آتش زدن آن در استان تهران، کل ساختمان و طبقات بالایی آن که مسکونی بوده است، دچار حریق شده و عده‌ای در پشت بام ساختمان محبوس شدند.

 

ورود آتش‌نشانی به صحنه به دلیل اجتماع اغتشاشگران و توقف ماشین‌ها با تاخیر قابل توجهی صورت گرفته و در لحظات آخر با تلاش مردم و اقدام پلیس جلوی یک فاجعه انسانی گرفته شد.

 

امام جمعه سربندر خوزستان نیز که از ابتدای اعتراضات به میان معترضان رفته و با آنها گفتگو می کرد دیشب مورد حمله آشوب طلبان قرار گرفت.

 

برخی از اخبار نیز حاکی از آن است که در دو روز گذشته، در شهرهایی که درگیر آشوب بودند، مساجد نیز مورد حمله اشرار قرار گرفته است.

 

ربیعی سخنگوی دولت نیز صبح امروز اعلام کرد: در برخی گزارشات آمده است که عده‌ای از سلاح های گرم و سرد استفاده کردند، از کروگان گیری تا شهادت، که تبریک و تسلیت به خانواده هایشان می‌گویم.

 

با این حال، از امروز صبح با اقدامات جدی نهاد های امنیتی و انتظامی کشور در راستای برخورد با اغتشاش‌گران، آرامش و امنیت به کشور باز گشته است.