98/8/25 - 14:54 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 330136
رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب من جمله بی بی سی نیز با وارونه نمایی و تولید اخبار جعلی، تلاش می‌کنند که این اعتراضات را به انحراف بکشند.
رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب من جمله بی بی سی نیز با وارونه نمایی و تولید اخبار جعلی، تلاش می‌کنند که این اعتراضات را به انحراف بکشند.

گروه اجتماعی-رجانیوز: از امروز صبح، برخی از شهرهای کشور، شاهد اعتراضات جمعی از مردم، به افزایش نرخ بنزین بودند. مهم‌ترین تجمعات از مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز و سیرجان گزارش شده است. با برگزاری این تجمعات، پلیس در محل حضور یافته و با تذکر و راهنمایی نیروهای انتظامی، در بیشتر موارد موضوع خاتمه یافته است. مقامات محلی، از جمله فرماندهان سپاه پاسداران و ائمه جماعت در عمده موارد به میان معترضان رفتند و قول پیگیری دادند.

 

به گزارش رجانیوز، اعلام ناگهانی و بی مقدمه دولت مبنی بر افزایش نرخ بنزین، باعث ناراحتی مردم شده است. عمده اعتراضات متوجه دولت است که چرا یک شبه قیمت بنزین را افزایش داده است.

 

برخی مردم در شهرهای شیراز، گرگان، خرم‌آباد، قم، ایلام و کرج با خاموش کردن خودروهایشان و ایجاد ترافیک، ‌نارضایتی خود را نسبت به نرخ جدید بنزین اعلام کردند.

 

اما اعتراض مردم، باعث شده است که عده‌ای فرصت‌طلب، در برخی از مناطق کشور، از جمله سیرجان، به اموال عمومی و بیت‌المال حمله کنند.

 

در همین رابطه فرماندار سیرجان اعلام کرد: دیشب عده‌ای ناشناس با چهره‌های پوشانده وارد تجمع مردم شده و قصد داشتند به مخازن اصلی ذخیره سازی سوخت حمله کنند که این اقدام با مقاومت نیروی انتظامی روبرو شد.

 

رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب من جمله بی بی سی نیز با وارونه نمایی و تولید اخبار جعلی، تلاش می‌کنند که این اعتراضات را به انحراف بکشند.

 

در این بین، رسانه‌های دولتی به دنبال این هستند که اعتراضات مردم را که متوجه به سیاست‌های اقتصادی دولت است را، به اعتراض به کل حاکمیت نشان دهند.

 

به طور مثال، خبرگزاری ایسنا، با گزارشی که تحت عنوان «تصمیم نظام»، در خروجی سایت خود قرار داده، به دنبال این است که به مردم القا کند اعتراض و نارضایتی‌شان، در تضاد با حاکمیت است و به نوعی مردم را ضد انقلاب معرفی کند.

 

 

تصمیم اخیر دولت مبنی بر افزایش نرخ بنزین و احیای دوباره کارت سوخت، گرچه کار اشتباهی نیست، اما اعلام یک شبه گرانی بنزین، برای مردم شوک آور بوده است. طبیعی است که مردم نیز در اعتراض به چنین عملکردی، به خیابان‌ها بیایند. اما باید توجه داشت که حساب آنهایی که با سوءاستفاده از این نارضایتی‌ها، کشور را به آشوب کشیده و فتنه انگیزی کنند، با مردم عادی جدا است و همه را نباید به یک چوب راند.

 

گفتنی است که با اعلام نارضایتی مردم از افزایش سه برابری نرخ بنزین، آیت‌الله صافی گلپایگانی در بیانیه‌ای، از مجلس شورای اسلامی درخواست کرده است که مصوبه اخیر دولت را ملغی کنند.

 

در بیانیه آیت‌الله صافی گلپایگانی آمده است:  «متأسفانه در حالیکه گرانی ، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد؛ که موجب تأسف و نگرانی شدید است.

 

از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم ، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.»

 

در همین راستا آیت‌الله علوی گرگانی نیز طی بیانیه‌ای مشابه، خواستار لغو مصوبه اخیر دولت شده است. در بیانیه آیت‌الله علوی گرگانی آمده است: «مسئولین دلسوز و مدیران مملکتی باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی ایجاد آرامش در جامعه و دوری از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و حفظ وحدت ملی پرهیز از التهاب در جامعه مخصوصاً در وضعیت اقتصادی مردم یک اصل مهم می‌باشد.

 
لذا هرگونه رفتاری که موجب بروز مشکلات معیشتی بیشتر در شرایط فعلی برای مردم شود از نظر اینجانب ناپسند و برخلاف مصالح ملی است.
 
اینجانب از همه نمایندگان مجلس می‌خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز می خواهم تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد به و به کارگیری جوانان مومن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.»