98/8/23 - 20:50 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 330071
در مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم مستند هفت روز در بهشت که در سینما هویزه مشهد مقدس برگزار شد، بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست‎اندرکاران این اردوها و مولفین کتب معرفتی «برترین آرزو» برای اولین بار در اختیار رسانه‎ها قرار گرفت.
رهبر انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران تولید کتب معارف:

در راه نشرمعارف، اصلا خسته نشوید و قوی حرکت کنید

در مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم مستند هفت روز در بهشت که در سینما هویزه مشهد مقدس برگزار شد، بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست‎اندرکاران این اردوها و مولفین کتب معرفتی «برترین آرزو» برای اولین بار در اختیار رسانه‎ها قرار گرفت.
گروه معارف-رجانیوز: ، در مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم مستند هفت روز دربهشت که در سینما هویزه مشهدمقدس برگزار شد، بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست‎اندرکاران این اردوها و مولفین کتب معرفتی «برترین آرزو» برای اولین بار در اختیار رسانه‎ها قرار گرفت.  
 
فیلم مستند 30 دقیقه‎ای هفت روز در بهشت روایتی است از برگزاری یک اردوی تربیتی، معرفتی و تفریحی که بر مبنای آموزش به همراه تفریح و با هدف معرفت افزایی برای قشر جوان و نوجوان نخبه طراحی شده و در 3 سال گذشته برای بیش از 4500 جوان و نوجوان نخبه از سراسرکشور برگزار شده است.
 
نوجوانان منتخب طی یک دوره فشرده با محتوایی از منابع تولید شده از آراء بزرگان توسط این مجموعه،به پاسخ سئوالات بنیادین خود می‎رسند و با بهره‌مندی از حضور تمام وقت اساتید و مربیان در کنار خود با معارف توحیدی و اسلامی آشنا می شوند. کلاس های فشرده و تدریس اساتید نخبه گرچه با دشواری های آموزشی همراه است اما به اذعان مخاطبان این دوره ها پاسخگوی بسیاری از شبهات آن ها نیز بوده است شبهاتی که هیچ گاه از کلاس های معارفی دوران تحصیل پاسخی مناسب برای آن دریافت نکرده اند.
 
محتوای ارائه شده در این اردوها با عنوان کتب هفت‌‏جلدی معارف کاربردی «برترین آرزو » با زبانی روان برای قشر جوان و نوجوان و طبق مبانی مرحوم علامه طباطبایی تهیه و تالیف شده است که این کتاب‎ها چندی پیش به حضور مقام معظم رهبری تقدیم شد و ایشان در دیدار با عوامل برگزاری این اردوها و دست‎اندرکاران تولید این کتب ضمن تفقد و تایید مسیر انتخاب شده بیانات و رهنمودهایی داشتند که در ادامه میخوانید.
 
این دیدار که در سفر اخیر رهبرمعظم انقلاب به مشهد مقدس و در تالار آینه حرم مطهر رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام گلپایگانی و حجت الاسلام راشدیزدی، اتفاق افتاد، معظم له پس از استماع گزارش اقدامات شکل گرفته و شرح موانع گذشته توسط مجتبی مختاری مدیرعامل موسسه جوانان آستان‌قدس‌رضوی، ضمن تفقّد از نویسنده کتب هفت جلدی «برترین آرزو» -که براساس مبانی علامه طباطبایی تالیف شده- و دست‌اندرکاران اردوهای «هفت روز در بهشت»، فرمودند: بنده این کتاب‌ها را همان دو سال پیش که به دستم رسید، خواندم. خیلی خوب بود؛ نکته‌ی عمده این بود که همان مباحثِ درست و صحیح و طرح شده در متون عمیق دینی را با زبان قابل فهم برای جوان و اثرگذار بر روی جوانان بیان کردید.
 
ایشان درباره اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی «هفت روز در بهشت» که بستر تدریس این کتب معارفی است نیز فرمودند: دایره تاثیر را توسعه دهید؛ به عدد 4هزار قانع نشوید؛ کار را به 40هزار یا بیشتر و حتی به 400هزار نفر برسانید. خدا قطعاً با شماست. همین اساتید خوب و دارای نبوغ که الان با شما هستند، نشان از نصرت الهی است. از خدا بخواهید تفضّلات خودش را بیش از پیش نصیب شما کند. بنده هم دعاگو هستم.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: انجام این کارها و به ثمر رسیدن آن، به‌علت جوان بودن شماست. فارغ از تمام خصوصیت‌ها که خدا به شما داده، مهمترین ویژگی شما جوان بودن است. دلِ‌ جوان به جهت صفا و پاکی، آمادگی جذب رحمت الهی را بیشتر دارد.
 
ایشان در همین باره افزودند: در این راه [نشر معارف] اصلاً خسته نشوید و قوی حرکت کنید؛ این مهم است. موانع نباید شما را خسته کند چراکه خدا به شما توفیق داده که در این کار و مسیر قرار گرفته‌اید. در قبل انقلاب در همین شهر، مبارزین، خودشان و خانواده‌شان با انواع محرومیت‌ها و سختی‌ها روبه رو بودند از شکنجه و ترور و آزار تا زندان و... ولی خدا دل‌های اینها را امیدوار نگه داشت. نتیجه‌اش شد پیروزی انقلاب و حاکمیت اسلام؛ چیزی که در آن زمان کسی یک درصد هم احتمال نمی‌داد اتفاق بیافتد.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه اگر شما هم در این راه استقامت کنید فردای این کشور آن چیزی خواهد بود که آرزوی امروز شماست، خاطر نشان کردند: اگر مشکلات مانع شما نشود، آرزوی امروز شما یعنی حاکمیت اسلام، تشکیل دولت اسلامی و شکل‌گیری حکومت واقعی اسلام و جهانی شدن آن قطعاً اتفاق خواهد افتاد. در این راه، موانع پیش‌رو را هم رد کنید و اگر قابل رد کردن نبود باید مانع را دور بزنید و مسیر را ادامه دهید.
 
ایشان بعد از تورّق کتاب‌های مکمّل «برترین آرزو» و استماع موضوع کتاب «عیار تجربه» و بررسی فهرست آن نیز خطاب به تولیت آستان‌قدس‌رضوی فرمودند: آقا قدر اینها را باید دانست؛ این کارها خیلی ارزشمند است. آقای مروی در ادامه نیز از شما پشتیبانی خواهند کرد.
 
در پایان این مراسم که با حضور جمعی از نخبگان و شخصیت‌های فرهنگی و رسانه‎ای کشور برگزار شد، از دو کتاب «دریچه‌ای به عالم پنهان» و «نردبان آسمان» تهیه شده در کارگروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی توسط حجت الاسلام دکتر خسروپناه رونمایی شد.