هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 22:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 16:29
سه شنبه 14 آبان 1398 15:51 ساعت
2019-11-5 16:29:09
شناسه خبر : 329627
 فقط نماینده‌های خاطی مقصر نیستند. عدم حساسیت و بی عملی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان که باید در این مواقع با نماینده‌های هتاک و فحاش برخورد کند نیز، تأثیر کمی در ادامه‌دار شدن چنین ماجراهایی ندارد.
فقط نماینده‌های خاطی مقصر نیستند. عدم حساسیت و بی عملی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان که باید در این مواقع با نماینده‌های هتاک و فحاش برخورد کند نیز، تأثیر کمی در ادامه‌دار شدن چنین ماجراهایی ندارد.

گروه سیاسی-رجانیوز: دو سال قبل، حمدالله کریمی نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی که از طریق لیست اعتدال و توسعه وارد مجلس شده بود، با یک مأمور پلیس درگیر شد و ضمن فحاشی، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و بینی او را شکست. آذرماه سال گذشته نیز فیلم هتاکی و اهانت محمدباسط درازهی به کارمند گمرک در فضای مجازی خبر ساز شد.

 

 

در دی ماه سال 97 و پس از گذشت تقریباً یک ماه از ماجرای درازهی، نام یکی دیگر از نماینده های اصلاح‌طلب مجلس، با خودکشی یک خانم بر سر زبان‌ها افتاد(بیش‌تر بخوانید)

 

به گزارش رجانیوز، گویا قرار نیست حاشیه‌سازی های اصلاح‌طلبان به این زودی‌ها تمام شود.

 

علی مطهری و قرص ضد بارداری!

روز گذشته علی مطهری که بمناسبت چهلمین سالروز تسخیر لانه جاسوسی برای سخنرانی به دانشگاه شهید بهشتی رفته بود، در جواب انتقاد یکی از دانشجویان حاضر در سالن، به او قرص ضد بارداری پیشنهاد می‌دهد.

 

ماجرا از این قرار بود که یکی از دانشجویان در جریان تناقضاتی که در صحبت‌های مطهری وجود داشت، خطاب به وی گفت: آقای مطهری لطفاً قرص ضدفراموشی به‌همراه داشته باشید.

 

نماینده فراکسیون امید نیز در پاسخ به‌طور زننده‌ای به او گفت: من هم برای شما قرص ضدبارداری دارم.

 

 

با اینکه انتشار این قسمت از سخنان زشت مطهری در فضای مجازی، انتقادات بسیاری را برای او در پی داشت، اما مطهری همچنان قبول ندارد که رفتار او با یک دانشجو اشتباه بوده است. مطهری در مصاحبه‌ای که صبح امروز با خبرگزاری مهر داشت، در جواب این نکته که «وقتی در مراسم دانشجویی شرکت می‌کنید، باید سعه‌صدر بالایی داشته باشید و خود را آماده انتقادات تند کنید.»، گفت: «نه؛ باید به دانشجوی گستاخ، پاسخ درخور داد!»

 

 

فرار تاجگردون از پاسخگویی

طی ساعات گذشته، فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن، غلامرضا تاجگردون از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، در پاسخ به سوال یک دانشجو در ارتباط با رای او در طرح شفافیت‌آرا، می‌گوید: به تو چه!

 

دانشجو ابتدا فکر می‌کند که تاجگردون با او مزاح می‌کند، اما این نماینده مجلس اعلام می‌کند که پاسخش جدی است.

 

 

این اولین باری نیست که چنین برخوردهایی از سوی نمایندگان اصلاح‌طلب سر می‌زند. همانطور که در ابتدا آمد، اصلاح‌طلبان در حوزه هتاکی و اهانت به مردم جامعه، ید طولایی دارند و اساساً پاسخگویی به مردم به عنوان نماینده مجلس، برایشان بی معنی است و در اندیشه سیاسی‌شان جایگاهی ندارد.

 

گویا فراموش کرده‌اند که با رای مردم و برای پیگیری امورات مردم و سپس پاسخگویی درباره عملکردشان به بهارستان رفته‌اند.

 

البته فقط نماینده‌های خاطی مقصر نیستند. عدم حساسیت و بی عملی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان که باید در این مواقع با نماینده‌های هتاک و فحاش برخورد کند نیز، تأثیر کمی در ادامه‌دار شدن چنین ماجراهایی ندارد.

 

چند ماه بعد که انتخابات مجلس شورای اسلامی فرا می‌رسد، دور از انتظار نیست که اگر جریان اصلاحات پیروز انتخابات نشود، به مردم برچسب نادان و بی‌عقل بزند.