هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 13:09
سه شنبه 14 آبان 1398 13:00 ساعت
2019-11-5 13:09:48
شناسه خبر : 329579
اقشار مختلف مردم در مراسم امروز حضور یافته و اعلام انزجار خود، عدم کارایی و مقابله با سیاست‌های استکبار جهانی را با شعار همگانی «مرگ بر آمریکا» به جهانیان اعلام کردند.
اقشار مختلف مردم در مراسم امروز حضور یافته و اعلام انزجار خود، عدم کارایی و مقابله با سیاست‌های استکبار جهانی را با شعار همگانی «مرگ بر آمریکا» به جهانیان اعلام کردند.

گروه سیاسی-رجانیوز: مراسم ۱۳ آبان با حضور گسترده دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در برابر لانه جاسوسی آمریکا در تهران و در سراسر کشور برگزار شد. با توجه به گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اعمال انواع تحریم‌ها و دشمنی‌ها توسط آمریکا علیه ملت ایران، حضور اقشار مختلف مردم و خصوصا نسل چهارم انقلاب که وقایع دهه‌های 50 و 60 را ندیده‌اند، در حماسه‌هایی مانند مراسم یوم‌الله 13 آبان امسال و در چهلمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا چشمگیر و دیدنی بود.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از عصر ایران، راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 13 آبان امسال حال و هوای خاصی نسبت به سنوات قبل داشت؛ بخش مهمی از این شور و نشاط را می‌توان نشأت گرفته از بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در روز گذشته درباره موضوعاتی مانند مقابله جمهوری اسلامی با آمریکا، مذاکره و اقتدار موشکی و همچنین رسوایی مقامات آمریکایی، بی‌نتیجه بودن فشار و ابزار تحریم در برابر ملت ایران دانست.

 

برخی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 1358 را سرآغاز دشمنی آمریکا با ایران دانسته‌اند که امام خامنه‌ای در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان که روز گذشته در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، سرآغاز دشمنی آشکار آمریکا با ایران را کودتای 28 مرداد 1332 دانسته و اظهار داشتند: آمریکایی‌ها از ابتدای روابط با ایران، با طرح‌های بظاهر دوستانه، باطنا با ملت ایران دشمنی می‌کردند که این دشمنی با کودتای 28 مرداد علنی شد و این مقطع آغاز خصومت علنی آمریکا با ایران است.

 

اقشار مختلف مردم اعم از نوجوانان، جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان، طلاب، کارمندان و بازاریان از اصناف مختلف با طیف‌های مختلف سنی در مراسم امروز حضور یافته و اعلام انزجار خود، عدم کارایی و مقابله با سیاست‌های استکبار جهانی را با شعار همگانی «مرگ بر آمریکا» به جهانیان اعلام کردند.

 

بعد از طنین‌انداز شدن شعارهای ضد آمریکایی-اسراییلی- استکباری دسته‌جمعیِ حاضران و پیش از سخنرانی امیر سرلشکر موسوی، قطعنامه شش‌بندی تظاهرات یوم‌الله 13 آبان توسط حجت‌الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران قرائت شد که در پایان هر بند، حاضران در مراسم گلبانگ تکبیر سر دادند. متن قطعنامه تظاهرات‌کنندگان به شرح زیر است: با سلام و درود به روح بلند احیاگر اسلام ناب محمدی و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت روح‌الله، دمنده روح جهاد و استکبارستیزی در کالبد مردم شریف و متدین ایران و مسألت طول عمر بابرکت توأم با صحت، مزید توفیقات و عزّت روزافزون مقتدای عظیم‌الشأن و ولی‌امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای از ذات اقدس احدیت جلّ و علا، ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله سیزدهم آبان ماه «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهانخوار» با ندای ملکوتی الله اکبر – خامنه‌ای رهبر و شعار کوبنده مرگ بر آمریکا اعلام می‌داریم:

 

1- راهبرد مقاومت فعال در برابر دسیسه‌های شیطانی ام‌الفساد قرن، آمریکای جهانخوار و هم‌پیمانان طاغوت اعظم را یک تکلیف دینی – آرمان تغییرناپذیر انقلاب اسلامی و رسالت انسانی خویش دانسته، هر نوع گفتمان تفرقه‌افکنانه و تحرکات کوته‌فکرانه دو قطبی‌سازی مذاکره مقاومت در جامعه را شدیداً محکوم می‌نماییم.

 

2- با ارج‌نهادن به اقدام هوشمندانه و انقلابی تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در سال 1358، استفاده حداکثری از اسناد لانه فساد و جاسوسی طاغوت اعظم در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها برای روشنگری و آشنایی جوانان عزیز با عمق دشمنی کینه توزانه و توطئه‌های ضدبشری آمریکای جنایتکار را با جبران قصور صورت گرفته سنوات قبل و اقدام فوری دستگاه های اجرایی ذیربط خواهانیم.

 

3 ـ کماکان آمریکای در حال افول و فرو پاشی را دشمن شماره یک بشریت و سردمداران جنایت‌پیشه نظام فرعونی حاکم بر آن و کشورهای اروپایی را غیرقابل اعتماد دانسته، پرهیز مطلق از دل بستن به دشمن، اعتماد عملی به جوانان مؤمن انقلابی و رونق واقعی تولید را کلید حل معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی کشور و وظیفه ذاتی و انقلابی مسئولین اعلام می‌داریم.

 

4 ـ با تقدیر و سپاس از میهمان‌نوازی ستودنی ملت متدین عراق در حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین، توطئه رذیلانه آمریکا ــ رژیم کودک کش صهیونیستی و آل سعود خبیث با سوءاستفاده ددمنشانه از مطالبات مردمی و ایجاد آشوب و ناامنی در لبنان و عراق و تلاش مذبوحانه آنان برای تفرقه بین کشورهای مسلمان و محور مقاومت را شدیداً محکوم، دشمن‌شناسی واقع‌بینانه و هوشیاری امت اسلام بخصوص ملت غیور عراق در برابر دسیسه‌های اخیر با تبعیت از رهنمودهای مرجعیت عالی دینی را خواهانیم.5 ـ حمایت همه جانبه خود از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین های اشغالی، رشادت های انصار الله یمن سرافراز در مقابل رژیم فاسد آل سعود، مردم ستمدیده بحرین و نیجریه و دفاع از پرچم برافراشته حزب الله و مقاومت در سراسر منطقه را اعلام و گفتمان سازی و اقدام عملی دولت و ملت برای تحقق بیانیه گرانسنگ گام دوم انقلاب، متضمن تشکیل امت واحده، ایجاد تمدن اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه) را وظیفه دینی، انقلابی و انسانی می‌دانیم.6- رمز عبور سرافرازانه از پیچ تاریخی ـ عزت و سربلندی ملت و کشور ـ غلبه بر مشکلات داخلی و توطئه دشمنان خارجی را توکل بر خداوند قادر متعال ـ تبعیت محض همگان از منویات گهربار مقتدای عظیم‌الشأن و شجاع امت اسلامی، مقام معظم رهبری دانسته و ضمن اعلام آمادگی تا پای جان خود، تمامی اقشار، گروه ها و مسئولین را به تحقق عملی این مهم فرا می‌خوانیم.


تحریم‌ها و تهدیدها در اراده پولادین ملّت خلل ایجاد نخواهد کرد
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی سیزدهم آبان را نمادی از سه رویداد تاریخی در سال‌های 43، 57 و 58 دانست و اظهار داشت: در هر سه حادثه، در یک طرف بازیگر اصلی و کارگردان یعنی آمریکاست و مقابل آن رویکرد دینی و ملّی جوانان انقلابی، که در هر سه مقطع، همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به‌محوریت حضرت امام (ره) مشهود است.

 

هر سه رخداد، پیام و هدف مشترک استقلال‌‌خواهی و مبارزه با استکبار و نظام سلطه را تعقیب کرده است. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، با توجه به ابعاد و پیامدها و همچنین گستره ملّی و جهانی آن، از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار است. وی ادامه داد: این اقدام یکی از مهم‌ترین حرکت‌های خودجوش در تاریخ انقلاب‌های اصیل و مردمی جهان بود که از یک طرف ابهت پوشالی امپریالیسم آمریکا را در هم شکست و خفت و زبونی او را به جهانیان نشان داد و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مردم مسلمان ایران را در پهنه گیتی طنین‌انداز کرد.