هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 9 مهر 1402
ساعت 16:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 مهر 1398 ساعت 13:11
دوشنبه 29 مهر 1398 12:39 ساعت
2019-10-21 13:11:03
شناسه خبر : 328954
 ترابی راه نجات کشور را اطاعت از رهبری دانسته است. لذا به نظر می‌رسد بایکوت ترابی از سوی برخی رسانه‌های داخلی حاکی از آن است که این رسانه‌ها اعتقادی به اطاعت از رهبری نداشته و در وهله بعدی، دغدغه حل مشکلات کشور را ندارند.
ترابی راه نجات کشور را اطاعت از رهبری دانسته است. لذا به نظر می‌رسد بایکوت ترابی از سوی برخی رسانه‌های داخلی حاکی از آن است که این رسانه‌ها اعتقادی به اطاعت از رهبری نداشته و در وهله بعدی، دغدغه حل مشکلات کشور را ندارند.

گروه اجتماعی-رجانیوز: مهدی ترابی در بازی روز گذشته تیم خود، پس از اینکه در دقیقه ۱۹ گل اول پرسپولیس را به پیکان زد، شادی پس از گل جالبی انجام داد.

 

ترابی پس از گلزنی، جمله‌ای را روی پیراهن خود به نمایش گذاشت که تخریب‌ها و فحش‌های ضدانقلاب ها را به همراه داشت. این بازیکن به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشته بود: «تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری»

 

به گزارش رجانیوز، مهدی ترابی در مصاحبه‌ای که بعد از بازی انجام داد، در این باره اعلام کرد، این کارش «دِلی» و خودجوش بوده است. اما برخی از جریان‌ها و اشخاص با برچسب‌زنی به ترابی، به تخریب او پرداختند که چرا چنین شعار انقلابی را به نمایش گذاشته است.

 


صحبت‌های ترابی| دانلود فیلم 

 

نکته جالب توجه این است که کسانی با حمله به ترابی به او تهمت زده و به باد فحش می‌گیرند، که در مواردی مشابه، با دست‌آویز قرار دادن شعار «آزادی بیان»، به حمایت از اشخاصی که به مردم کشور و ارزشهای ملت پشت کردند، می‌پرداختند.

 

از وریا غفوری، تا مهدی ترابی؛ چه کسی دغدغه مردم را دارد؟

چندی پیش بود که همزمان با بالا گرفتن بحث درباره ماجرای دروغین «دختر آبی» وریا غفوری در یکی از بازی های تیم‌اش و در راستای یک خبر کذب، با پیراهن حمایت آمیز از «دختر آبی» وارد زمین شد. همانهایی که اکنون حق اظهار نظر از مهدی ترابی را سلب کرده و به نوعی تفکر مخالف خود را تخریب می‌کنند، همان زمان با شعار احترام به تفکر مخالف، در حمایت از غفوری سنگ تمام گذاشتند.

 

 

انتقاد از فیلتر اینستاگرام، زیر سوال بردن حمایت مردم ایران از مردم مظلوم فلسطین، برخورد احساسی و جوگیرانه در مسئله «دخترآبی» از جمله کارهایی است که باعث شد وریا غفوری به سلبریتی محبوب روزنامه‌ها و رسانه‌هایی بدل شود که «مردم» هیچ جایگاهی در تفکرشان ندارند.

 

 

درحالی که با دقت به جمله‌ای که روز گذشته ترابی به نمایش گذاشت، می‌توان دریافت که دغدغه او اصلاح اوضاع کشور و معیشت مردم بوده است.

 

 

چنانچه پرویز مظلومی از پیشکسوتان استقلال نیز در این اقدام ترابی در مصاحبه‌ای گفته است: وقتی یک بازیکن دغدغه‌اش این است که مملکتش با چه شرایطی روزگار می‌گذراند، جای تبریک دارد. حرکت او باعث فرهنگ‌سازی و الگوسازی است.

 

 

جنجال برای ملایی و بایکوت ترابی

زمانی که سعید ملایی با بازی در زمین رژیم صهیونیستی مبنی بر تخریب جمهوری اسلامی، به مردم ایران پشت کرده و سپس به آلمان پناهنده شد، برخی رسانه‌های داخلی همنوا با ضد انقلاب خارج نشین در حمایت از او سنگ تمام گذاشتند.

 

 

بعنوان مثال روزنامه زنجیره‌ای شرق، در گزارشی با عنوان «داستان پیچیده سعید»، به طور غیر مستقیم و در لفافه، سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی را عامل اصلی مهاجرت ملایی دانسته بود.

 

 

از روز گذشته تا کنون، همین رسانه‌ها، تصمیم به بایکوت مهدی ترابی گرفته اند.

 

طبیعت رسانه های ضد ایرانی، مثل «ایران اینترنشنال»، «بی بی سی» و امثالهم در پوشش اخبار مربوط به ایران سیاستی دوگانه داشته باشند و صرفاً اخباری را که در جهت تخریب وجهه ایران باشد را منتشر کنند. اما بایکوت ترابی از سوی رسانه های داخلیِ مدعی آزادی بیان و تکریم عقیده مخالف، به نظریه همنوایی این رسانه ها با خارج نشین‌ها را قوت می‌بخشد.

 

نکته‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد این است که همانطور که گفته شد، ترابی راه نجات کشور را اطاعت از رهبری دانسته است. لذا به نظر می‌رسد بایکوت ترابی از سوی برخی رسانه‌های داخلی حاکی از آن است که این رسانه‌ها اعتقادی به اطاعت از رهبری نداشته و در وهله بعدی، دغدغه حل مشکلات کشور را ندارند.