هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 11:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 18:56
شنبه 29 تير 1398 18:53 ساعت
2019-7-20 18:56:06
شناسه خبر : 323993
یک منبع میدانی از پیشروی نیروهای امنیتی، پلیس فدرال و بسیج مردمی از محور شمالی بغداد (شمال شرق و شمال غرب) به سمت جنوب استان صلاح الدین خبر داد و گفت: عملیات تا حومه مرکز فرماندهی عملیات سامراء ادامه می یابد.
یک منبع میدانی از پیشروی نیروهای امنیتی، پلیس فدرال و بسیج مردمی از محور شمالی بغداد (شمال شرق و شمال غرب) به سمت جنوب استان صلاح الدین خبر داد و گفت: عملیات تا حومه مرکز فرماندهی عملیات سامراء ادامه می یابد.
گروه بین الملل-رجانیوز: گروهی مشترک از نیروهای امنیتی، پلیس فدرال و رزمندگان بسیج مردمی عراق از صبح روز گذشته ( شنبه) عملیات گسترده ای را علیه هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش آغاز کردند.
 
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار رجانیوز گذاشته است، عملیات نیروهای عراقی در حدفاصل مناطق شرق و شمال شرق استان الانبار تا شمال استان بغداد و جنوب استان صلاح الدین امتداد دارد.
 
به گفته این منبع میدانی، عملیات نیروهای عراقی در استان الانبار از مناطق « الخالدیه، الکرمه و ناظم التقسیم» تا منطقه مهم و راهبردی « الطارمیه» در شمال استان بغداد در حال انجام است.
 
 
این منبع میدانی از پیشروی نیروهای امنیتی، پلیس فدرال و بسیج مردمی از محور شمالی بغداد (شمال شرق و شمال غرب) به سمت جنوب استان صلاح الدین خبر داد و گفت: عملیات تا حومه مرکز فرماندهی عملیات سامراء ادامه می یابد.
 
وی با بیان این که چند گروه دیگر از نیروهای مسلح عراق برای پیش بردن عملیات از استان دیاله به سمت مناطق شمالی استان بغداد منتقل شده اند، افزود: نیروهای عراقی برای تامین امنیت منطقه « الطارمیه» در این عملیات شرکت می کنند.
 
این منبع میدانی از حضور یگان های پهپادی در این عملیات خبر داد و گفت: نیروهای عراقی درصدد هستند مناطق را در حدفاصل استان دیاله و منطقه الطارمیه در شمال استان بغداد به صورت کامل بررسی و از نفوذ تروریست های داعش جلوگیری کنند.
 
 
براساس اطلاعات به دست آمده، هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در منطقه راهبردی و مهم «الطارمیه» در شمال استان بغداد دوباره قدرت گرفته‌اند و همین مسئله باعث شده نیروهای عراقی برای پاکسازی این منطقه وارد عمل شوند.
 
منطقه «الطارمیه» از شرق به شهر «بعقوبه» از شمال غرب به شهرهای «بلد و سامراء» و از جنوب به شهر بغداد متصل می‌شود؛ این منطقه از شرق با استان دیاله، از شمال با مناطق مرکزی استان صلاح الدین و از غرب با استان الانبار مرزهای مشترک دارد.
 
 
تجدید قوا عناصر مخفی داعش در منطقه «الطارمیه» با کمک برخی عوامل و جریان‌های سیاسی داخلی عراق و دولت‌های خارجی صورت می گیرد و به معنای به چالش کشیدن شدن امنیت مناطق مرکزی عراق (بخش‌هایی از استان‌های الانبار، صلاح الدین، دیاله و بغداد) است.
 
برخی از جریان‌های سیاسی پیشتر تلاش زیادی کردند از ورود نیروهای بسیج مردمی به منطقه الطارمیه جلوگیری کنند چرا که به دنبال ناامنی در مرکز عراق هستند؛ از این منطقه به عنوان غده سرطانی در شمال استان بغداد نام برده می شود.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، هدف اصلی نیروهای مسلح عراق در این عملیات امن کردن مناطق مرکزی از جمله شرق استان الانبار، شمال استان بغداد، جنوب استان صلاح الدین و شمال غرب دیاله است.
 
 
عملیات همزمان نیروهای عراقی برای پاکسازی مناطق آلوده در مرزهای مشترک استان های صلاح الدین، نینوا و الانبار و مرزهای مشترک با سوریه که از شانزدهم تیرماه تحت عنوان « اراده پیروزی» آغاز شده همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از 50 منطقه در این محور پاکسازی شده است.