هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 23:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 ساعت 16:33
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 16:30 ساعت
2019-5-21 16:33:27
شناسه خبر : 318771
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز به اهمیت درگیری ها در جنوب غرب استان نجران اشاره کرد و گفت: پیشروهای همزمان رزمندگان یمنی از جنوب شرق استان عسیر به سمت مرزهای استان، رژیم سعودی را به شدت وحشت زده کرده است.
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز به اهمیت درگیری ها در جنوب غرب استان نجران اشاره کرد و گفت: پیشروهای همزمان رزمندگان یمنی از جنوب شرق استان عسیر به سمت مرزهای استان، رژیم سعودی را به شدت وحشت زده کرده است.
گروه بین الملل-رجانیوز: تجاوز نظامی ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی به کشور یمن به سرکردگی آمریکایی ها و رژیم های تحت فرمان منطقه اش (سعودی ها و اماراتی ها) وارد پنجمین سال متوالی شده است.
 
دولت آمریکا و کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان با فروش دهها میلیارد دلار سلاح از این جنگ 5 ساله سودهای هنگفتی را به جیب زدند و دلارهای نفتی رژیم های مرتجع منطقه را به غارت بردند.
 
در روزهای نخست تجاوز نظامی این گونه تبلیغ می شد که نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت در کمترین زمان ممکن تسلیم و شکست را خواهند پذیرفت اما این رویایی بود که هیچ گاه به واقعیت نپیوست و در میدان نبرد نتیجه دیگری رقم خورد.
 
رزمندگان یمنی با وجود حداقل امکانات نظامی در میدان ایستادگی کردند و یک درس فراموش نشدنی دیگر هم به نیروهای ائتلاف دادند و بخش های از استان های جنوبی عربستان را به کنترل درآورند تا ائتلاف حساب کار دستش بیاید.
 
رژیم آل سعود برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته در استان های نجران، عسیر و جیزان تلاش های زیادی کرد و حتی نیروهای مزدور چند ملیتی را به استخدام درآورد اما باز هم نتیجه ای نگرفت و حالا در معرض یک شکست بزرگ دیگر است.
 
 
به گزارش رجانیوز، سعودی ها در روزهای گذشته دوباره شانس خود را برای کنترل مجدد بر استان های جنوبی آزمایش کردند و عملیات بزرگی را با بسیج نیروهای مزدور چند ملیتی در استان های نجران و عسیر ترتیب دادند.
 
نیروهای مزدور رژیم سعودی در استان نجران، حملات را از منطقه « الشبکه» برای تسلط دوباره بر برخی از مناطق از دست رفته آغاز کردند اما با واکنش قاطع رزمندگان یمنی مواجه شدند و پس از درگیری های سنگین ناکام ماندند.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، مزدوران سعودی در 7 روز بیش از 12 مرتبه علیه نیروهای یمنی در جنوب غرب استان نجران عملیات انجام دادند اما هر بار با مقاومت روبه رو شدند و به نتیجه ای دست نیافتند.
 
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز به اهمیت درگیری ها در جنوب غرب استان نجران اشاره کرد و گفت: پیشروهای همزمان رزمندگان یمنی از جنوب شرق استان عسیر به سمت مرزهای استان، رژیم سعودی را به شدت وحشت زده کرده است.
 
 
این منبع میدانی افزود: رژیم آل سعود به خوبی می داند اگر نیروهای یمنی از جنوب شرق استان عسیر وارد استان نجران شوند باید از بخش های وسیعی از مناطق جنوبی عقب نشینی کند و همین مسئله باعث شده عملیات های گسترده ای را علیه نیروهای یمنی ترتیب دهند که البته تاکنون با شکست روبه رو شده شده اند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، موج حملات نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی فقط به استان نجران خلاصه نشد و آنان حملات گسترده‌ای را برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته در جنوب شرق استان جیزان عربستان انجام دادند.
 
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی با وجود درگیری های سنگین و نفس گیر، حملات مزدوران سعودی را از دو محور در حومه شرقی کوه « حجفان» دفع کردند و مناطق تحت کنترل را در این محور مهم و حساس حفظ کردند.
 
حومه شرقی کوه « الدود» محور اصلی عملیات نیروهای مزدور رژیم سعودی برای حمله به مواضع تحت کنترل رزمندگان یمنی در جنوب شرق استان جیزان بود و موفقیت آنان در این محور معادلات میدانی را به طور کامل تغییر می داد.
 
مزدوران سعودی  خوب می دانستند که نیروهای یمنی درصدد هستند کوه « الدود» را به تسلط دربیاورند تا راه را برای پیشروی به سمت الخوبه یکی از مهم ترین شهرهای جنوب شرق استان جیزان باز کنند و به همین دلیل عملیات پیش دستانه ای را در این محور آغاز کردند.
 
نباید فراموش کرد رزمندگان یمنی در ماه های گذشته از محور جنوب غرب استان صعده به دروازه های شرقی شهر الخوبه رسیدند و در مقطع فعلی تلاش کردند از حومه شرقی کوه الدود به این شهر نزدیک تر شوند و این موضوع رژیم آل سعود را به شدت نگران کرد.
 
 
هدف نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت از رسیدن به شهر الخوبه، محاصره مزدوران سعودی در مناطق اشغالی جنوب غرب استان صعده و شمال استان الحجه یمن است و همین مسئله باعث شده سعودی ها به آب و آتش بزنند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، مزدوران سعودی در نهایت حملات سنگین خود را برای عقب راندن نیروهای یمنی در حومه شرقی کوه « الدود» انجام دادند اما باز هم با مقاومت روبه رو شدند و دست خالی از میدان بازگشتند.
 
بدون شک نیروهای مزدور چند ملیتی به دستور رژیم سعودی در روزهای آینده حملات دیگری را برای نجات استان های جنوبی عربستان انجام خواهند داد تا از میزان فشارها بکاهند اما تجربه سال های گذشته نشان داده رزمندگان یمنی با وجود تمام سختی ها گزینه عقب نشینی را انتخاب نخواهند کرد چرا که با این واژه غریبه هستند و خوب می دانند یکی از محورها که سرنوشت جنگ را تعیین می کند مناطق جنوبی عربستان است.