هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 مهر 1400
ساعت 08:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 ارديبهشت 1398 ساعت 11:40
دوشنبه 23 ارديبهشت 1398 11:31 ساعت
2019-5-13 11:40:50
شناسه خبر : 317642
نیروهای سوری و مقاومت خوب می دانند برای تثبیت مواضع در شهرک « کفرنبوده» باید شهرک « الهبیط» و مناطق حومه را در محور شرقی به کنترل دربیاورند تا از نفوذ مجدد تروریست‌ها جلوگیری شود.
نیروهای سوری و مقاومت خوب می دانند برای تثبیت مواضع در شهرک « کفرنبوده» باید شهرک « الهبیط» و مناطق حومه را در محور شرقی به کنترل دربیاورند تا از نفوذ مجدد تروریست‌ها جلوگیری شود.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دوشنبه هفته گذشته کاسه صبر دولت سوریه لبریز شد و نیروهای ارتش این کشور عملیات پاکسازی مناطق اشغالی شمال استان حماه و جنوب استان ادلب را از لوث وجود گروه های تروریستی آغاز کردند.
 
حملات مداوم توپخانه ای و موشکی گروه های تروریستی به مواضع نیروهای سوری و نقض مکرر آتش بس باعث شد عملیات آزادسازی مناطق شمالی سوریه آغاز شود که با مشارکت نیروهای جبهه مقاومت و نیروی هوایی ارتش روسیه همچنان ادامه دارد.
 
نیروهای ارتش سوریه در روز نخست عملیات با پشتیبانی مستشاران نظامی جبهه مقاومت و جنگنده های روسی از محور « الکرناز» در شمال استان حماه طوفانی وارد میدان شدند و  تروریست ها را در شوک فرو بردند.
 
به گزارش رجانیوز، رزمندگان سوری در مرحله نخست عملیات در شمال استان حماه موفق شدند شهرک‌های «الجنابره و البانه» را به کنترل دربیاورند و گام اول را برای پاکسازی مناطق آلوده بلند بردارند و از تروریست ها زهر چشم بگیرند.
 
نیروهای ارتش سوریه در ادامه این عملیات به سمت مناطق اشغالی جنوب استان ادلب حرکت کردند و پس از درگیری های سنگین توانستند ارتفاع راهبردی «عثمان» و مزارع «الراضی» را از اشغال تروریست ها خارج کنند.
 
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، آزادی ارتفاع « عثمان» برای نیروهای سوری یک پیروزی مهم و راهبردی بود چرا که ارتباط عناصر تروریستی از شهر « قلعه مضیق» در شمال استان حماه با شهرک « کفرنبوده» در جنوب استان ادلب قطع شد.
 
 
حرکت نیروهای سوری به سمت شهرک راهبردی و بسیار مهم « کفرنبوده» پس از آزادی ارتفاع « عثمان» قابل پیش بینی بود اما قبل از آن یگان های توپخانه، موشکی و جنگنده های روسی ماموریت یافتند تا مواضع تروریست ها را در این محور شخم بزنند.
 
صبح روز چهارشنبه هفته گذشته ( هجدهم اردیبهشت ماه) یگان های زمینی ارتش سوریه 48 ساعت پس از حملات سنگین توپخانه ای، موشکی و هوایی عملیات را برای پاکسازی شهرک راهبردی « کفرنبوده» آغاز کردند.
 
درگیری های سنگین در حومه « کفرنبوده» تا ظهر ادامه یافت و در نهایت نیروهای سوری موفق شدند وارد این شهرک شوند و تثبیت مواضع را در این محور در دستور کار قرار دادند چرا که خوب می دانستند ضد حملات تروریست ها برای اشغال دوباره این نقطه مهم به سرعت شروع می شود.
 
شهرک راهبردی «کفرنبوده» در جنوب استان ادلب و حومه شمال استان حماه واقع شده و یکی از دروازه های ورود به عمق مناطق اشغالی استان ادلب به شمار می آید و جزء مهم ترین پایگاه تروریست ها در شمال سوریه یود.
 
 
با پاکسازی شهرک کفرنبوده راه نیروهای ارتش سوریه برای آزادسازی مناطق حومه از جمله « «الهبیط، الصخره، عابدین، کفرعین و…» باز شد و این پیروزی لرزه بر اندام تروریست ها انداخت.
 
شهرک « کفرنبوده» از محور شرقی به شهرک بسیار مهم «خان شیخون» و از محور غربی به شهر «قلعه مضیق» متصل می‌شود و همین موقعیت حساس اهمیت فتح بزرگ نیروهای را بیشتر به چشم آورد و نمایان کرد.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی شهرک « کفرنبوده»، عملیات دیگری را برای پاکسازی شهرک «الهبیط» آغاز کردند و درگیری ها در این محور همچنان ادامه دارد.
 
 
نیروهای سوری و مقاومت خوب می دانند برای تثبیت مواضع در شهرک « کفرنبوده» باید شهرک « الهبیط» و مناطق حومه را در محور شرقی به کنترل دربیاورند تا از نفوذ مجدد تروریست‌ها جلوگیری شود.
 
گروه بین الملل رجانیوز در بخش دوم این گزارش به جزئیات عملیات نیروهای ارتش سوریه و تحولات میدانی در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در حدفاصل بازه زمانی نوزدهم تا بیست دوم اردیبهشت ماه خواهد پرداخت که بازهم به شکست گروه های تروریستی همراه بود.