هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 ساعت 17:22
دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 17:18 ساعت
2019-5-6 17:22:32
شناسه خبر : 316849
گروه های مقاومت فلسطینی که پاسخ کوبنده ای به جنایت های صهیونیست ها داده اند معتقدند این رژیم غاصب آمارهای واقعی را ارائه نداده و حاضر نیست تا تصاویر خسارت های فراوانی که دیده را منتشر کند.
گروه های مقاومت فلسطینی که پاسخ کوبنده ای به جنایت های صهیونیست ها داده اند معتقدند این رژیم غاصب آمارهای واقعی را ارائه نداده و حاضر نیست تا تصاویر خسارت های فراوانی که دیده را منتشر کند.
گروه بین الملل-رجانیوز: غزه متراکم ترین نقطه جهان که با محاصره دشمن شبیه به یک زندان پرجمعیت شده اما بیش از 70 سال است که در مقابل جنایت دشمن تا بن دندان مسلح ایستاده است. حالا غزه دیگر نه فقط از خود دفاع می کند که بر قدرت تهاجمی خود جهت مقابله به مثل با اسرائیلی ها افزوده است. در آخرین اخبار از مجاهدت نیروهای مقاومت در درگیری‌های اخیر امروز گروه‌های مقاومت با پرتاب صدها موشک قدرت دفاعی و گنبد آهنین ادعاشده توسط صهیونیست ها را به سخره گرفتند.
 
به گزارش رجانیوز؛ یک رسانه رژیم صهیونیستی اذعان کرد که ۶۵۰ موشک از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی شلیک شد که سامانه گنبد آهنین تنها موفق به رهگیری ۱۷۰ موشک شده است. این اقدام بار دیگر هیمنه پوشالی اسرائیل را فرو ریخت.
 
پایگاه خبری العهد به نقل از شبکه 12 تلویزیون صهیونیست‌ها اعلام کرد که آمار نشان می‌دهد پس از گذشت بیش از یک روز از تشدید اوضاع میان غزه و رژیم اشغالگر قدس در  31 ساعت گذشته بیش از 650 موشک از نوار غزه سرزمین‌های اشغالی را مورد هدف قرار داده‌اند که این تعداد بیش از تعداد کل موشک‌هایی است که در دور قبلی درگیری‌ها به این منطقه پرتاب شده بود.
 
این شبکه ادامه داد که از آغاز دور کنونی تنش‌ها در حدود ساعت 10صبح روز شنبه تاکنون، 650 موشک از نوار غزه سرزمین‌های اشغالی را مورد هدف قرار دادند که برخی از آن‌ها در منطقه بئرالسبع فرود آمدند. بر اساس این گزارش سامانه گنبد آهنین حدود 173 فروند از این موشک‌ها را رهگیری کرد و 35 موشک نیز در مناطق مسکونی رژیم صهیونیستی فرود آمدند.
 
رونین منلیس سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش رژیم اشغالگر قدس تاکنون بیش از 280 هدف در مناطق غزه را مورد حمله قرار داده است.
 
این شبکه همچنین از کشته شدن چهار تن از شهرک‌نشینان صهیونیستی در مناطق مختلف طی روز آخر درگیری‌ها خبر داد و اضافه کرد که چهار زخمی نیز در شرایط بحرانی در بیمارستان برزیلا تحت درمان هستند. علاوه بر این دو نفر با جراحت‌های متوسط و 24 نفر با جراحت‌های جزئی گزارش شده‌اند. این شبکه هم‌چنین به درمان 57 نفر از شهروندان فلسطینی که وحشت‌زده بودند، اشاره کرد. برخی منابع تعداد تلفات رژیم صهیونیستی را 5 نفر اعلام کرده‌اند.
 
دشمن صهیونیستی جرأت دارد حجم خسارت‌های خود را فاش کند
اما مطالب فوق روایتی است که خود صهیونیست ها ارائه داده اند. گروه های مقاومت فلسطینی که پاسخ کوبنده ای به جنایت های صهیونیست ها داده اند معتقدند این رژیم غاصب آمارهای واقعی را ارائه نداده و حاضر نیست تا تصاویر خسارت های فراوانی که دیده را منتشر کند. 
 
اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد که دشمن صهیونیستی اگر جرأت دارد حجم خسارت‌ها و تلفات خود در این دور از درگیری‌ها با مقاومت فلسطین را فاش کند.
 
فلسطین الیوم نوشته است: درهمین ارتباط، یکی از رهبران گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که سازمان سانسور و نظارت رژیم صهیونیستی اگر می‌تواند حجم تلفات و خسارت‌های وارده به شهر اشغالی عسقلان و دیگر شهرهایی که مورد حمله موشکی مقاومت قرار گرفتند، را اعلام کند.
 
وی تصریح کرد که مقاومت فلسطین در راستای پاسخ به جنایات دشمن با حمله موشکی با قدرت تخریب بالا که به تازگی تولید و به خدمت گرفته شدند، مناطق صهیونیستی را به لرزه درآورد. در همین رابطه گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس از انهدام یک خودروی نظامی حامل نظامیان صهیونیست در شرق بیت‌حانون خبر داد و تأکید کرد از این عملیات فیلم گرفته است.
 
فلسطین الیوم فقط در یک مورد، از هلاکت سه نظامی صهیونیست در شمال شرق غزه بر اثر اصابت موشک هدایت‌شونده به خودروی نظامی خبر داده است.
 
اعتراف به پیروزی فلسطینی ها
علاوه بر اعتراف صهیونیست ها کارشناسان رسانه ای حامی اسرائیل نیز به شکست دوستان خود اذعان کردند. تلویزیون بی بی سی از ناکارآمدی و آسیب پذیری گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در برابر راکت های مقاومت فلسطین گفت. کارشناس وابسته به رسانه رژیم سلطنتی انگلیس در این خصوص گفت: «حمله راکتی فلسطینی ها کارآمد عمل کرد و گنبد آهنین اسرائیل نتوانسته این راکت ها را رهگیری کند. تعداد زیادی از این راکت ها به مناطق مسکونی اصابت کرده است.»
 

بی بی سی.mp4 | دانلود فیلم 
 
در همین خصوص عبداللطیف القانوع سخنگوی جنبش حماس گفت : هرگونه آتش‌بسی که اشغالگران را برای شکستن محاصره نوار غزه ملزم و متعهد نکند، شکننده بوده و اوضاع قابل فروپاشی و انفجار خواهد بود. اتاق مشترک گروه های مقاومت تأکید کرد: نبرد با اشغالگران صهیونیستی تا زمانی که اشغالگران به خواسته های برحق ملت فلسطین پاسخ ندهد، هرگز متوقف نمی شود.
 
شیخ ماهر عبدالرزاق رئیس جنبش اصلاح و وحدت و هماهنگ کننده تجمع اسلامی در لبنان ضمن محکوم کردن جنایت صهیونیست‌ها افزود: شجاعت و پایداری مردم غزه مایه افتخار همه ما است و ما به ثبات و پایداری و جانفشانی‌‌های مردم غزه در راه پیروزی مسائل و مشکلات امت می دهند، افتخار می کنیم و به آنان می گوییم؛ موشک هایتان را بر سر صهیونیست های اشغالگر رها کنید، زیرا این موشک‌ها مایه افتخار و پیروزی امت ما هستند.
 
وی با محکوم کردن سکوت پادشاهان و حکام عرب در برابر تجاوزات و جنایات اشغالگران قدس ، آن را دلیلی بر سازش و توافق با دشمن اشغالگر صهیونیستی خواند و تأکید کرد:  مردم غزه امروز به نیابت از تمام اعراب و مسلمانان مبارزه می کنند. ‎
 
شکست های پی در پی صهیونیست ها که امروز از حمایت های ویژه آمریکا، اروپا و متحجران منطقه استفاده می کنند یادآور سخنان سید مقاومت است که پس از شکست های متعدد انان در جنگ های 33روزه و 22روزه اسرائیل را از لانه عنکبوت سست تر معرفی کرد. صهیونیست ها که با پشتوانه پول های به یغما رفته از ملت ها خود را جزو اولین ارتش های قدرتمند جهان می داند بار دیگر در برابر دستان خالی ملت در محاصره فلسطین زانو زد تا مشخص شود مقاومت مستضعفین از هر ابزاری قدرتمندتر است.