هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 22:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 ارديبهشت 1398 ساعت 14:58
يكشنبه 8 ارديبهشت 1398 14:43 ساعت
2019-4-28 14:58:56
شناسه خبر : 315824
روزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله خود تشدید فشارهای اقتصادی به ایران را نتیجه عدم واکنش تهران در پاسخ به دور پیشین تحریم‌ها توصیف کرده و نوشته است که با این وجود ممکن است ایران این بار به تحریم‌های آمریکا پاسخ دهد.
روزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله خود تشدید فشارهای اقتصادی به ایران را نتیجه عدم واکنش تهران در پاسخ به دور پیشین تحریم‌ها توصیف کرده و نوشته است که با این وجود ممکن است ایران این بار به تحریم‌های آمریکا پاسخ دهد.
گروه بین الملل-رجانیوز: روزنامه «واشنگتن‌پست» روز شنبه در سرمقاله خود درباره فشارهای تازه آمریکا به ایران، نوشته است که تلاش برای به صفر رساندن فروش نفت ایران حاصل خودداری تهران از واکنش به تحریم‌های پیشین است.
 
هیأت سردبیری واشنگتن‌پست با اشاره به تلاش دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای ایجاد موازنه میان فشار به ایران و قیمت نفت در بازار جهانی، نوشته است که واشنگتن پارسال با اعمال دور نخست تحریم‌های نفتی و در عین حال صدور معافیت برای گروهی از واردکنندگان نفت ایران، این موازنه را به آزمون گذاشت و نهایتا هم اعلام کرد که با این تحریم‌ها توانسته ۱۰ میلیارد دلار از درآمد سالانه ایران بکاهد.
 
این یادداشت می‌افزاید: «تهران، با وجود تهدیداتی که کرده بود، به این ضررها پاسخی نداد و از خطوط قرمز ایالات متحده عبور نکرد. دولت [ترامپ] که احتمالا به واسطه این انفعال جسور شده، در حال تشدید این وضعیت است و تلاش می‌کند با تهدید خریدارانی چون چین، هند، ترکیه، کره جنوبی و ژاپن به تحریم... باقی‌مانده صادرات نفت ایران را هم حذف کند.»
 
به نوشته واشنگتن‌پست، ترامپ بر روی این احتمال قمار کرده است که ایران «به جای آزمودن عزم ترامپ، بار دیگر این مجازات را هم به جان بخرد.»
 
به عقیده نویسندگان، ممکن است مخالفت‌های جدی دموکرات‌ها و اروپایی‌ها با سیاست‌های ترامپ ایران را تشویق کند که در طول ۱۸ ماه باقی مانده از دوره ترامپ هم به امید روی کار آمدن رئیس‌جمهوری جدید در آمریکا، در برجام بماند. با این وجود، این احتمال هم هست که ایران به اقدامات آمریکا پاسخ دهد، که در آن صورت ترامپ باید میان تحمل اقدامات ایران و حرکت به سمت اقدام نظامی یکی را برگزیند.
 
واشنگتن‌پست یکی از دلایل محتمل بودن درگیری را درخواست‌های ۱۲ گانه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از ایران توصیف کرده و نوشته است که این درخواست‌ها در نبود حل و فصل اختلافات منطقه‌ای، «غیرواقع‌بینانه» است.
 
این روزنامه در پایان هشدار داده است که به نظر نمی‌رسد دولت ترامپ به درستی ابعاد و تبعات احتمالی سیاستی را که در قبال ایران در پیش گرفته، درک کرده باشد.