هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 ارديبهشت 1398 ساعت 14:18
يكشنبه 8 ارديبهشت 1398 12:06 ساعت
2019-4-28 14:18:27
شناسه خبر : 315805
رزمندگان یمنی که در درگیری های 5 سال گذشته موفق شده اند بخش هایی از جنوب عربستان را به کنترل دربیاورند در هفته های گذشته چند عملیات را از مناطق تحت سیطره علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی در استان های نجران - عسیر و جیزان انجام دادند.
رزمندگان یمنی که در درگیری های 5 سال گذشته موفق شده اند بخش هایی از جنوب عربستان را به کنترل دربیاورند در هفته های گذشته چند عملیات را از مناطق تحت سیطره علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی در استان های نجران - عسیر و جیزان انجام دادند.
گروه بین الملل-رجانیوز: نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت انصارالله در یک ماه گذشته ضربات مهلک و شکست های سنگینی را به مزدوران چند ملیتی سعودی - اماراتی که تحت فرمان ائتلاف غربی - صهیونیستی هستند وارد کرده اند.
 
رزمندگان یمنی که در درگیری های 5 سال گذشته موفق شده اند بخش هایی از جنوب عربستان را به کنترل دربیاورند در هفته های گذشته چند عملیات را از مناطق تحت سیطره علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی در استان های نجران - عسیر و جیزان انجام دادند.
 
(برای دیدن نقشه با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید)
نیروهای یمنی در جریان یکی از عملیات ها در استان عسیر عربستان توانستند ضربات سنگینی را به نیروهای مزدور سعودی در منطقه « الربوعه» وارد آورند؛ منطقه راهبردی «الربوعه»  دروازه شمالی برای ورود به بخش «باقم» در شمال استان صعده یمن و همچنین نقطه اتصال به استان جیزان است.
 
محاصره نیرو‌های مزدور چند ملیتی سعودی در مناطق شمالی بخش «باقم» هدف نیرو‌های یمنی از انجام عملیات در مناطق جنوبی استان عسیر است؛ مساحت زیادی از بخش «باقم» در شمال استان صعده در سال‌های گذشته به اشغال مزدوران سعودی درآمده است.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، عملیات نیروهای یمنی در مناطق جنوبی استان های نجران و جیزان عربستان ادامه دارد و محاصره نیروهای مزدور سعودی در مناطق اشغالی شمال استان صعده یمن ( مهم ترین پایگاه انصارالله) در دستور کار قرار دارد. 
 
 
پیشروی نیروهای یمنی در 30 روز گذشته فقط به مناطق جنوبی عربستان ختم نشده و پیروزی های میدانی چشمگیری در استان های ضالع و البیضاء به دست آمده و نقاط قابل توجهی از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج شده است.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله پس از چند روز درگیری سنگین در جنوب شرق استان البیضاء یمن موفق شدند بخش « ذی نائم» را به طور کامل پاکسازی کنند. 
 
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی درصدد هستند با تامین امنیت مناطق جنوب شرق استان البیضاء و فراری دادن نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی به سمت استان « ابین» بر مناطق مرکزی اشراف بیشتری داشته باشند.
 
نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله درصدد هستند مناطق اشغالی را در بخش‌های «قانیه، ناطع و نعمان» پاکسازی کنند تا امنیت کمربند شمالی استان البیضاء به طور کامل تأمین شود و نیروهای مزدور ائتلاف را به سمت استان‌های «مآرب و شبوه» عقب برانند.
 
 
در حال حاضر، بیش از 80 درصد مساحت استان البیضاء شامل مناطق جنوبی، مرکزی، غربی، شمالی و شرقی از جمله «شهر البیضاء، الرداع، ملاحم، واسط، قزن عطا، خیران، العقله، ناطع، حمره، سوادیه، ذی نائم، میکراس و ...» در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله است.
 
از غرب استان ضالع خبر می رسد، رزمندگان یمنی پس از یک هفته درگیری سنگین و نفس گیر بیش از 100 منطقه را به طور کامل پاکسازی و حدود 300 کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را آزاد کردند و به کنترل درآوردند.
 
عملیات برای پاکسازی نقاط اشغالی بخش « مریس» ادامه دارد و نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در تلاش هستند با آزادسازی کامل این بخش و مناطق مرکزی به سمت محور « قعطبه» پیشروی کنند.
 
منطقه راهبردی «مریس» دروازه جنوبی برای ورود به بخش «دمت» محسوب می شود و از محور جنوب غرب و جنوب به بخش «قعطبه» متصل و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.
 
(برای دیدن نقشه با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید)
 
رزمندگان یمنی در روزهای گذشته در جریان عملیات در حومه جنوبی بخش «دمت» توانستند مساحتی در حدود 100 کیلومتر مربع را از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج کنند؛حدود 45 درصد استان ضالع همچنان در اشغال نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی است.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، اگرچه نیروهای یمنی در مناطق جنوبی عربستان و استان های ضالع و البیضاء به موفقیت های میدانی قابل توجهی دست یافتند اما وضعیت در استان لحج خوب پیش نمی رود و نیروهای مزدور تحت فرمان ائتلاف غربی - صهیونیستی برتری میدانی دارند.
 
مزدوران سعودی و اماراتی در جریان درگیری‌های روزهای گذشته مناطق مهم و راهبردی «کرش و الحویمی» را به اشغال درآورند و شرایط را برای نیروهای یمنی در استان لحج به مراتب سخت و پیچیده‌ کردند.
 
 
در حال حاضر، نزدیک به 95 درصد از خاک استان لحج از جمله مناطق مرکزی، غربی، شرقی و جنوبی در اشغال نیروهای مزدور سعودی و اماراتی است؛ نیروهای یمنی تلاش می کنند مناطق تحت کنترل را در استان لحج حفظ کنند تا از پیشروی ها به سمت جنوب شرق استان تعز جلوگیری به عمل آورند.
 
د‌هها تن از نیرو‌های مزدور سعودی و اماراتی تحت فرمان ائتلاف غربی - صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه نیروهای یمنی در حومه منطقه راهبردی « حیفان» در استان تعز انجام دادند اما با واکنش قاطع روبه رو شدند و ناکام ماندند.
 
حیفان دروازه ورود به استان تعز از محور جنوب شرق است و از محور شرق به استان لحج متصل می‌شود؛ مزدوران ائتلاف درصدد هستند با اشغال منطقه حیفان، فشار را بر نیرو‌های یمنی در جنوب غرب استان لحج افزایش دهند.
 
در حال حاضر، حدود 40 درصد از مساحت استان تعز از جمله مناطق شمالی، مرکزی و شرقی (ماویه، التعزیه، خدیر، شرعب السلام، الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و...) در کنترل نیرو‌های یمنی است.
 
تحولات میدانی در استان های « حجه، صنعاء، الجوف، الحدیده و مآرب» تغییر خاصی نکرده است و درگیری های پراکنده میان نیروهای یمنی و نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی همچنان در جریان است.
 
(برای دیدن نقشه با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید)
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در ماه گذشته تلاش زیادی کرد تا مناطق بیشتری را از کنترل نیروهای یمنی خارج کند اما به نتیجه ای نرسید و در محورهای مختلف نیز شکست های محسوسی را متحمل شد.