هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 18:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 فروردين 1398 ساعت 15:33
سه شنبه 27 فروردين 1398 15:27 ساعت
2019-4-16 15:33:38
شناسه خبر : 314589
وقتی قرار شد نیروهای مقاومت با گروگانیگری از دشمن، زمینه آزادی احمد متوسلیان را فراهم کنند، آقایان محسن رفیقدوست، علی شمخانی و علی اکبر محشتمی پور با این کار مخالفت میکنند. استدلال این سه نفر این بود که بگذارید در همان بستر طبیعی و از مسیر دیپلماسی احمد متوسلیان را آزاد کنیم که الان 37 سال است در بستر طبیعی دارند حاج احمد را آزاد می کنند!
وقتی قرار شد نیروهای مقاومت با گروگانیگری از دشمن، زمینه آزادی احمد متوسلیان را فراهم کنند، آقایان محسن رفیقدوست، علی شمخانی و علی اکبر محشتمی پور با این کار مخالفت میکنند. استدلال این سه نفر این بود که بگذارید در همان بستر طبیعی و از مسیر دیپلماسی احمد متوسلیان را آزاد کنیم که الان 37 سال است در بستر طبیعی دارند حاج احمد را آزاد می کنند!
گروه سیاسی-رجانیوز: قسمت دوم از گفتگوی برنامه اینترنتی «رو در رو» با حضور سردار سعید قاسمی از فرماندهان دفاع مقدس منتشر شد.
 
 فیلم کامل این گفتگو را از اینجا مشاهده کنید.
 
به گزارش رجانیوز، در ابتدای برنامه سعید قاسمی با اشاره به اسارت حاج احمد متوسلیان گفت: وقتی قرار شد نیروهای مقاومت با گروگانیگری از دشمن، زمینه آزادی احمد متوسلیان را فراهم کنند، آقایان محسن رفیقدوست، علی شمخانی و علی اکبر محشتمی پور با این کار مخالفت میکنند. استدلال این سه نفر این بود که بگذارید در همان بستر طبیعی و از مسیر دیپلماسی احمد متوسلیان را آزاد کنیم که الان 37 سال است در بستر طبیعی دارند حاج احمد را آزاد می کنند!
 
این فرمانده دفاع مقدس در ادامه به بیان چگونگی حضور خود در جنگ بوسنی نیز پرداخت و گفت: در همان سالهای ابتدایی دهه 70 یک روز حاج حسین الله کرم به منزلمان آمد و گفت آماده ای به یک جای بی بازگشت (بوسنی) برویم؟ بنده هم قبول کردم.
 
وی با بیان اینکه در بوسنی به عنوان نیروی مستشاری برای کمک به مسلمانان این کشور حاضر شدیم و پس از یک دوره پر فراز و فرود توانستیم ادامه قتل عام مسلمانان این کشور را متوقف کنیم، گفت: بعد از اینکه از بوسنی به ایران برگشتم اینقدر که صحنه های دلخراش از قتل عام مسلمانان دیده بودم تا مدتی تعادل روانی ام بهم ریخته بود.
 
قاسمی افزود: مسلمانان انقلابی بوسنی مصداق تهاجم فرهنگی جمهوری اسلامی به غرب بودند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش نیز گفت: چند سال بعد از جنگ بوسنی، برای کمک به حزب الله لبنان به عنوان نیروی مستشاری به این کشور رفتم و یکی از بهترین دوران زندگی ام حضور در لبنان و آشنایی ام با شهید عماد مغنیه، حسان اللقیس، هادی نصرالله و ... بود.
 
این فعال سیاسی- اجتماعی در ادامه به ریشه یابی انحرافات بعد از انقلاب نیز پرداخت و گفت: ریشه انحرافات بعد از جنگ در دولت هاشمی بود و خاتمی آن مسیر را ادامه داد.
 
قاسمی در تحلیل دولت های نهم و دهم نیز اظهار داشت: احمدی نژاد در 4 سال اول کولاک کرد و دقیقا همان چیزی بود که همه نیروهای انقلابی انتظار داشتند اما به تدریج خارج شدنش از مسیر ولایت کار دستش داد. تحلیل من این است که یکی از علت های تغییر احمدی نژاد، نفوذ دشمن در حلقه اطرافیان او بوده است.
 
وی تاکید کرد: مشایی و بقایی جنون فکری دارند و در حدی نیستند که احمدی نژاد را مدیریت کرده باشند اما دشمن با رصد احمدی نژاد توانست بر رفتار او اثرگذاری داشته باشد.
 
قاسمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زلزله کرمانشاه در سال 96 گفت: اربعین 96 در نجف بودم که احساس کردم زلزله آمد، بلافاصله گفتند کرمانشاه زلزله آمده و خرابی ها زیاد بوده است. طبق تجربه ای که در زلزله های قبلی در بم و رودبار و ورزقان داشتم برای کمک رسانی عازم کرمانشاه شدم.
 
این فرمانده سالهای دفاع مقدس ادامه داد: چند هفته بعد از زلزله میخواستم به تهران برگردم که رهبر معظم انقلاب  به نیروهای جهادی تاکید کردند که در کرمانشاه بمانید و کمک کنید و همین باعث ماندگاری ام در کرمانشاه و شروع ساخت خانه برای مردم شد.
 
وی افزود: مسکن مهر در کرمانشاه حتی یک کشته نداد، در این باره طبق معمول دولتی ها دروغ گفتند و مشکلات را گردن دولت قبل انداختند و واقعیت این است که وزیر قبلی مسکن (آخوندی) واقعا پای کار نیامد تا برای مردم زلزله زده کرمانشاه خانه ساخته شود.
 
سعید قاسمی ادامه داد: با مدل ICF هر 27 روز یک ویلای 140 متری برای مردم کرمانشاه ساختیم و هنوز هم این کار را ادامه می دهیم ولی الان به خاطر وضعیت اقتصادی هزینه ساخت هر خانه از 55 میلیون به 127 میلیون رسیده است.
 
این فعال اجتماعی تاکید کرد: برای شروع خانه سازی ها در کرمانشاه در ابتدا سردار یزدی از سپاه تهران و آقای رییسی از آستان قدس کمکها را شروع کردند و بقیه کمک ها نیز تا امروز مردمی بوده است.
 
وی همچنین با بیان خاطره ای گفت: یکبار خانمی به من زنگ زد و گفت من اصلا تفکر شما را قبول ندارم اما چون دیدم دارید صادقانه در آنجا کار می کنید 70 میلیون تومان کمک کرد.
 
قاسمی گفت: برای ادامه ساخت خانه ها در کرمانشاه لزوما به پول نیاز نداریم، اگر مردم و خیرین مصالح ساختمانی و... را هم برسانند کافی است.
 
وی هم چنین با انتقاد از عملکرد برخی سلبریتی ها گفت: علی دایی باید توضیح دهد چرا 11میلیارد تومان از کمکهای مردمی را 9 ماه در حساب خودش نگه داشت؟
 
وی در پایان نیز نظر خود را به صورت مبسوط درباره چهره هایی مثل روحانی، حسن خمینی، جلیلی، حاتمی کیا، نادر طالب زاده، قالیباف، رضایی و... بیان کرد.