هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 19:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت 10:41
دوشنبه 19 فروردين 1398 10:32 ساعت
2019-4-8 10:41:10
شناسه خبر : 313470
آقای روحانی در چند سال گذشته حتی به تایلند سفر کرد اما چرا حاضر نشد بعد از شکست داعش در سوریه، به این کشور سفر کند؟ مگر این اتفاق یک دستاورد تاریخی برای جبهه اسلام در برابر ائمه کفر نبود؟
آقای روحانی در چند سال گذشته حتی به تایلند سفر کرد اما چرا حاضر نشد بعد از شکست داعش در سوریه، به این کشور سفر کند؟ مگر این اتفاق یک دستاورد تاریخی برای جبهه اسلام در برابر ائمه کفر نبود؟
گروه سیاسی-رجانیوز: هشتمین قسمت از فصل دوم برنامه اینترنتی «رو در رو» با حضور سردار سعید قاسمی از فرماندهان دفاع مقدس منتشر شد. فیلم کامل این گفتگو را از اینجا مشاهده کنید.
 
به گزارش رجانیوز، در ابتدای برنامه سعید قاسمی با بیان برخی از خاطرات قبل از انقلاب گفت: قبل انقلاب قرار بود برای ادامه تحصیل به لیون فرانسه بروم اما با اینکه تمام شرایط برایم مهیا بود و در آستانه سفر بودم، حوادث انقلاب نظرم را عوض کرد و در ایران ماندم.
 
وی با بیان اینکه علی شریعتی و کتابهایش مرا وارد فضای انقلاب کرد، افزود: فضای انقلاب اجازه نمی داد از ایران دل بکنم و راهی فرانسه بشوم و دوست داشتم از نزدیک آن تحولات را دنبال کنم و در تظاهرات ها شرکت کنم. لذا در ایران ماندم و در بسیاری از حوادث قبل از انقلاب نیز مثل تسخیر برخی پادگان ها و ... نقش فعالی داشتم. بعد از انقلاب هم میخواستم برای ادامه تحصیل به فرانسه بروم که آشنایی با محمد بروجردی در کردستان مسیر زندگی ام را عوض کرد و برای همیشه قید رفتن از ایران را زدم.
 
قاسمی ادامه داد: شروع جنگ و آشنایی با محمد بروجردی نگاهم را به خیلی مسایل تغییر داد. او مصداق آیه ی «اَشِدّآءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» بود و یک شخصیت چند بعدی داشت که کاملا جذبش شدم و برای همین تصمیم گرفتم در ایران بمانم و در جنگ شرکت داشته باشم، برای همین نیز وارد سپاه پاسداران شدم.
 
این فرمانده دفاع مقدس در ادامه با بیان خاطراتی از جنگ و آشنایی اش با احمد متوسلیان نیز گفت: حاج احمد یک شخصیت ویژه و جذابی داشت، شاید شبیه او را در برخی فیلم ها دیده باشید اما او یک شخصیت واقعی بود، یک مبارز واقعی که نگاه کردنش هم لذت داشت.
 
وی همچنین با بیان برخی خاطراتش از حاج احمد متوسلیان برای اولین بار، به سرنوشت وی اشاره کرد و گفت: خیلی ها اصرار دارند از کلمه «شهید» برای احمد متوسلیان استفاده کننند تا زودتر پرونده او را مختومه کنند.
 
قاسمی افزود: چند سال قبل سید حسن نصرالله در دیداری خصوصی به من گفت در مسئولین شما این اشتیاق را نمی بینم که برای برگرداندن احمد متوسلیان پای کار بیایند، سید حسن معتقد بود احمد متوسلیان زنده است.
 
وی افزود: شاید خیلی ها از این سخن من ناراحت شوند اما آنهایی که نظامی هستند به خوبی می دانند که بعد از فتح خرمشهر که احمد متوسلیان را از دست دادیم، دیگر فتوحات نظامی نداشتیم.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه با اشاره به پذیرش قطعنامه 598 (جام زهر) نیز گفت: این مساله کار مشترک هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی و میرحسین موسوی بود و  محسن رضایی در این ماجرا از سوی هاشمی فریب خورد و از نامه اش به هاشمی به شکل دیگری استفاده شد.
 
قاسمی افزود: تا قبل پذیرش قطعنامه 598 ایران 12 هزار اسیر دست عراقی ها داشت اما بعد از پذیرش قطعنامه در عرض چند روز 12 هزار اسیر دیگر دست دشمن افتاد. بعد از قطعنامه 598 دشمن بخشهایی از خاک ما را تصرف کرد که تا 8 سال قبل از آن نتوانسته بود آن شهرها را بگیرد.
 
وی تاکید کرد: ماجرای پایان جنگ، قطعنامه 598، جام زهر و عملیات مرصاد را در کتاب های درسی نمی آورند چون می خواهند کسی از آنها عبرت نگیرد و برجام های بعدی را بر کشور تحمیل کنند.
 
قاسمی گفت: در دهه 60 به مسافرانی که می‌خواستند برای تفریح به کشورهای خارجی بروند دولت ایران دلار میداد اما همان دولت (دولت موسوی) میگفت برای ادامه جنگ بودجه نداریم!
 
وی با بیان خاطره ای از حاج همت گفت: این شهید عزیز می گفت بچه ها بجنگید که اگر نجنگید دشمن در خاک خودمان عنان کارمان را دست می گیرد، این حرف را وقتی فهمیدم که نیروهای سازمان ملل بعد از پذیرش قطعنامه به تهران آمدند، به ناموس ما تجاوز کردند و و در همان خاکی که پیکر شهدا را جمع می کردیم قوطی های مشروبشان را پرت می کردند و ما مجبور به پاسداری از آنها بودیم! همین مساله باعث دوری من از عرصه و چند سال انزوایم شده بود.
 
قاسمی با تاکید بر اینکه پاسخ به شبهات جنگ باید در کتب درسی منتشر شود اما درس حسین فهمیده را هم حذف کردند، گفت: به جایش همچنان افسانه پتروس فداکار را برای بچه ها درس می دهند!
 
این فرمانده دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از رویکرد دولت در قبال موضوع سوریه و مدافعان حرم نیز گفت: آقای روحانی در چند سال گذشته حتی به تایلند سفر کرد اما چرا حاضر نشد بعد از شکست داعش در سوریه، به این کشور سفر کند؟ مگر این اتفاق یک دستاورد تاریخی برای جبهه اسلام در برابر ائمه کفر نبود؟
 
قاسمی در پایان نیز با بیان خاطراتی از سید مرتضی آوینی  و چگونگی شروع تفحص پیکرهای شهدا بعد از پایان جنگ گفت: شبی که سید مرتضی آوینی گفت میخواهم از شهدای فکه، یک کربلا بسازم فردایش شهید شد.
 
لازم به ذکر است ادامه این گفتگو هفته آینده منتشر خواهد شد.