هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 17:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 11:48
پنجشنبه 16 اسفند 1397 10:45 ساعت
2019-3-7 11:48:03
شناسه خبر : 309454
 صحبت های اخیر خاتمی به گونه ای است که مخاطب به خود شک میکند که نکند این صحبت ها مربوط به دوران دولت نهم و مجلس هفتم است که اصلاح طلبان نتوانسته بودند قدرت را در قوه مجریه و مقننه تصاحب کنند!
صحبت های اخیر خاتمی به گونه ای است که مخاطب به خود شک میکند که نکند این صحبت ها مربوط به دوران دولت نهم و مجلس هفتم است که اصلاح طلبان نتوانسته بودند قدرت را در قوه مجریه و مقننه تصاحب کنند!
گروه سیاسی-رجانیوز: «تکرار رای به روحانی یعنی تکرار امید به آینده ای بهتر» این صحبت های محمدخاتمی است در انتخابات 96 است. او که رای آوری روحانی را مترادف با افزایش امید مردم میدانست حالا در جلسه با اصلاح طلبان از ناامیدی مردم ابراز نگرانی میکند و به جای پاسخگویی به وعده های فریبنده، از نظام میخواهد که خود را اصلاح کند!
 
به گزارش رجانیوز: خاتمی، رئیس دولت اصلاحات که اگر بخواهیم از کارنامه سیاه او در دوران ریاست جمهوری اش بگذریم اما نمی توان از خیانت وی در سال 88 و شورش علیه جمهوریت و اسلامیت گذشت. حتی اگر بخواهیم جرم نابخشودنی فتنه سال 88 و به آشوب کشیدن کشور و به خون غلطیدن مردم  را به یاد نیاوریم اما نمی توانیم از سکوت وی در مقابل بی تدبیری و بی کفایتی های لیبرال ها در دولت روحانی بگذریم چراکه او با سیاه نمایی و قلب واقعیت گفتمان نادرست غرب گرایی را بر کشور تحمیل کرد امروز درکنار مرحوم رفسنجانی و حسن روحانی از مسببان اصلی وضع موجود شناخته می شود. او بدون اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی چه در بازار خودرو و مسکن و چه در بازار گوشت و نیازهای خوراکی که همه دست پخت دولت مورد حمایتش است تیغ انتقاد خود را به سمت نظام میبرد. صحبت های اخیر وی به گونه ای است که مخاطب به خود شک میکند که نکند این صحبت ها مربوط به دوران دولت نهم و مجلس هفتم است که اصلاح طلبان نتوانسته بودند قدرت را در قوه مجریه و مقننه تصاحب کنند!
 


تکرار خاتمی.mp4 | دانلود فیلم 

 سخنگوی فراکسیون امید مجلس در حالی از ملاقات جمعی از اعضای فراکسیون امید با محمد خاتمی خبر داد که چندی پیش یکی از اعضای لیست امید جلسه با خاتمی را وقت تلف کردن برای حرف های سیاسی دانسته بود. رحیمی جهان‌آبادی نماینده لیست امید مجلس و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفته بود: «امسال نیز در جلسه دیدار با خاتمی شرکت نمی کنم چون نمی خواهم وقتی که متعلق به موکلان و پیگیری مشکلات آنان است را به چالشهای سیاسی هدر بدهم، رفع بدبختیهای مردم را  واجب تر  از جلسات پر چالش این چنینی می دانم»
 
اما گویا تعدادی از اصلاح طلبان فراکسیون امید که تاکنون هم خبر خوشی از آنها به مردم نرسیده است به این وقت تلف کردن علاقه نشان دادند. البته این نکته نیز قابل توجه است که از فراکسیونی که حدود 130عضو دارد چیزی نزدیک به 40 نفر از آنها فقط حاضر به شرکت در دیدار غیرقانونی با این فرد بدنام شده اند!
 
 
خاتمی که در دیدار اعضای فراکسیون امید مجلس صحبت کرده است گفته: «نباید درباره دلایل وضعیت فعلی کشور به دنبال مقصر بگردیم بلکه باید علل افزایش بی اعتمادی مردم به مسئولان را به صورت دقیق ریشه یابی کرد!» وی به صراحت اعلام میکند که نباید دنبال مقصر بگردیم چرا که یکی از متهمان ردیف اول این ظلم به مردم خودش است.
 
وی در قسمتی از صحبت های خود عامل مشکلات اقتصادی کشور را به بیرون از کشور پاس میدهد و دولت روحانی را تبرئه میکند. وی گفته: «بخش مهمی از مشکلات فعلی مرتبط با عوامل بیرونی است.» او البته در ادامه میگوید «تصمیاتی که گرفته می شود می تواند عامل تشدید کننده وضعیت فعلی کشور باشد.» اما اشاره نمیکند که منظور او از تصمیمات کدام تصمیمات است و چه کسی آن را اتخاد کرده است؛ چرا که باید به تصمیم دولت در تعیین نرخ اجباری ارز فسادساز 4200تومانی جهانگیری و پیش فروش سکه و سیاست های نادرست آخوندی در حوزه مسکن و وزاری صنعت روحانی اشاره کند. خاتمی به هیچ عنوان وارد انتقادات جزئی نمیشود چراکه باید به شریکان سیاسی خود انتقاد کند و این امر برای اصلاح طلبان خوشایند نیست.
 
وی که قبلا علت رای دادن به دولت و لیست اصلاح طلبان را «امید به آینده» معرفی کرده بود گفت: «اگر نحوه اداره کشور بگونه ای باشد که مردم ناامید شوند و فکر کنند هیچ کور سوی امیدی وجود ندارد بسیار خطرناک است باید سعی کنیم به این مرحله نرسیم.»
 
 
او در حالیکه با فتنه آمریکایی-صهیونیستی 88 همراهی داشته و تاکنون حاضر نشده به صورت رسمی از آن اعلام برائت کند در مطلبی طنزگونه گفته است: «ما در مقابل براندازان ایستاده ایم و تاکید داریم که باید در داخل کشور اصلاحات صورت بگیرد. این حامی قرارداد خجالت آور برجام حتی ادعا میکند که اصلاح طلبان در مقابل دشمن خارجی می ایستند!»
 
او میگوید: «نظام اسلامی باید اصلاح پذیر و انعطاف پذیر باشد.» مشخص نیست وی درمورد چه اصلاحاتی صحبت میکند در حالیکه مجلس و دولت را اصلاح طلبان در دست دارند.  
 
او بازهم بدون اینکه به دولت انتقادی کند از برجام که امروز کاغذپاره ای بیش نیست را دستاورد دولت معرفی کرده و هشدار میدهد که عده ای میخواهند آن را خیانت معرفی کنند: «تلاشی وجود دارد که اثبات کند برجام یک خیانت بزرگ در تاریخ ایران بوده است در حالیکه برجام حقیقتا کار بزگی بوده است.» او که سواد ناچیزی در حوزه بین الملل دارد حتی میگوید: «همین که ایران از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل در شورای امنیت خارج شد خود دستاورد مهمی است.» این درحالی است که ایران هیچ گاه ذیل فصل هفتم نبوده است و اصلاح طلبان بارها به دروغ این موضوع را مطرح کرده اند.
 
او به حامیان چشم و گوش بسته خود دستور میدهد که برای تصویب لوایح استعماری تلاش کنند: «مجلسی که FATF را با همه مشکلات و جوسازی ها تصویب کرد باید این دستاورد را حفظ کند.» شاید باید تلاش خاتمی برای تحمیل لوایحی که منجر به خودتحریمی کشور و فشار اقتصادی به مردم میشود را در راستای اهدافی دید که آنها نتوانستند در آشوب گری و شورش های خیابانی سال 88 بدست بیاورند.
 
وی که دامن خود و هم‌پیاله هایش را از مشکلات امروز بری و پاک میداند میگوید: «جریانی می خواهد اثبات کند که تمام مشکلات کشور بر عهده اصلاح طلبان و دولت است!» او توضیح نمیدهد که بی مدیریتی بازار گوشت، مسکن، خودرو و فروش ارز و سکه و در یک کلام مدیریت بودجه و اقتصاد که دربست در اختیار دو شریک سیاسی اش یعنی روحانی و لاریجانی قرار دارد را چه کسی باید پاسخ دهد؟
 

 دیدگاه کاربران

این فتنه گر خائن دوباره دم دراورده