هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 8 خرداد 1402
ساعت 11:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت 11:27
دوشنبه 29 بهمن 1397 11:22 ساعت
2019-2-18 11:27:09
شناسه خبر : 306506
سرلشکر باقری گفت: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و بانفوذ نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام می‌دهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آن‌ها را خواهد سوزاند.
سرلشکر باقری گفت: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و بانفوذ نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام می‌دهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آن‌ها را خواهد سوزاند.
گروه سیاسی - رجانیوز: سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه دیدار با آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دیدار با مراجع و علما و گزارشی از فعالیت نیروهای مسلح و برنامه‌های پیش‌رو و بهره‌مندی از منویات این عزیزان از جمله برنامه‌های سفر به قم است.
 
وی افزود: بازدید از پژوهشگاه امام صادق (ع) که از مراکز اصلی پژوهشی نیروهای مسلح در موضوعات اعتقاد و بصیرت سیاسی است از جمله برنامه‌های این سفر است.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این حادثه تروریستی‌ بسیار تلخ و دردناک بود و از خداوند متعال برای شفای همه مجروحان آرزوی شفا دارم.
 
وی با بیان اینکه کشور پاکستان مسئولیت اساسی در دفاع از مرزهای خود و پاکسازی سرزمین همجوار مرزهای ما ‌از این گروهک‌ها ‌برعهده دارد، تصریح کرد:‌ متاسفانه پاکستان توانایی کمی را در قسمت بلوچستان خود مستقر کرده و ‌‌‌مرزها از سمت کشور پاکستان کاملا باز است.
 
سرلشکر باقری افزود: با وجود مرز بسیار طولانی کشورمان با پاکستان که حدود یک هزار کیلومتر است و بخش زیادی از مرز را طی سالیان گذشته مسدود کرده و ‌نیرو مستقر کرده‌ایم اما بخش‌هایی از آن باز است و گروهک‌های تروریستی از آن نفوذ می‌کنند.
 
وی گفت: اردوگاه و مراکز آموزشی مخفی و نیمه‌مخفی در کشور پاکستان توسط گروهک‌های تروریستی ایجاد شده ‌که با پول و سلاحی که عربستان و امارات در اختیارات آن‌ها قرار داده ‌آموزش می‌بینند و تلاش می‌کنند با سازماندهی در کشورمان ناامنی و حوادث تروریستی ایجاد کنند.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: گروهک‌های ترویستی در 2 ماه گذشته تلاش‌های زیادی برای ایجاد ناامنی در کشورمان انجام دادند اما 95 درصد آن‌ها کشف و خنثی و مقابله شد ولی تعداد محدودی حادثه پیش آمد که حادثه اخیر بسیار تلخ بود.
 
سرلشکر باقری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با گروهک‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان بیان کرد: با مقامات نظامی و سیاسی پاکستان ارتباط برقرار کرده و با فرماندهان ارتش آن‌ها تماس تلفنی برقرار شد و از آن‌ها خواسته شد که ‌به طور جدی در منطقه حضور پیدا کرده و مسئولیت به عهده بگیرند و با گروهک‌های تروریستی مقابله کنند و یا اجازه دهند ‌نیروهای ما وارد شده و با این گروهک‌های تروریستی مقابله شود.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه براساس اطلاعاتی که در اختیار کشور پاکستان قرار دادیم از روز گذشته ارتش پاکستان عملیاتی را در منطقه بلوچستان ‌علیه گروهک‌های تروریستی آغاز کرده‌اند، گفت: ممکن این برخورد کارساز نباشد اما ‌به مذاکرات و فشار بر پاکستان ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم این گروهک تروریستی از سیستان و بلوجستان ریشه‌کن شود.
 
وی با بیان اینکه باید ‌ثبات و امنیت از ناحیه پاکستان در منطقه سیستان و بلوچستان حاکم شود، افزود: ‌اگر به هر دلیلی مراکز آموزشی، اردویی، آمادی و استقرار گروهک‌های تروریستی در پاکستان قصد ادامه فعالیت داشته باشند براساس منشور ‌ملل ‌متحد، این حق طبیعی و بین‌المللی ‌جمهوری اسلامی است که راسا با این مراکز برخورد کرده و در صورت ضرورت انتقام گرفته می‌شود.
 
سرلشکر محمدباقری در بخش دیگری از سفر خود به استان قم، در جمع نیروهای مسلح استان در سپاه قم اظهار داشت: پس از چهل سال از پیروزی انقلاب در 22 بهمن‌ ماه امسال شاهد حضور بی‌نظیر مردم در صحنه با وجود فشار سنگین اقتصادی و عملیات روانی دشمن بودیم.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و بانفوذ نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام می‌دهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آن‌ها را خواهد سوزاند.
 
وی با بیان اینکه حضور مردم در 22 بهمن نشان از درک انقلابی مردم و بصیرت بی‌نظیر آن‌ها و پاسخ دندان‌شکنی به یاوه‌گویی‌های تمام دشمنان انقلاب بود، افزود: ملت ایران هر زمان که احساس کنند دشمن بخواهد از مشکلات درونی کشور به نفع خود استفاده کند با حضور حماسی و بصیرانه خود توطئه‌های آن‌ها را خنثی می‌کند، که این حضور پرشور و انقلابی مردم مسئولیت‌های مسئولان را بیشتر می‌کند.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وحدت و نزدیکی بین نیروهای مسلح در سطح کشور از برکات انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: ‌انقلاب اسلامی هدیه بی‌نظیر خداوند متعال به ملت ایران بعد از 14 قرن مجاهدت عالم تشییع و دستیابی به یک حکومت حقه است.
 
سرلشکر باقری با بیان اینکه قدر انقلاب اسلامی را کسانی بهتر متوجه می‌شوند که در خارج از مرزهای انقلاب اسلامی زندگی می‌کنند، تصریح کرد: بسیاری از مردم مسلمان سایر کشورهای دنیا برای انجام ساده‌ترین اعمال عبادی با مشکل روبه‌رو هستند.
 
سرلشکر باقری با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی عنوان کرد: هر چه که از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد بر حجم دشمنی‌های موجود افزوده می‌شود، ولی ملت ایران در طول تاریخ خود شکست‌ها و حقارت‌های فراوانی را تجربه کرده است.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌شکست‌های متوالی از روسیه و از دست دادن سرزمین‌های شمالی و شرقی، اشغال ایران در جنگ‌های اول و دوم جهانی و از دست دادن نیمی از جمعیت کشور در این دو جنگ را از نمونه‌های شکست‌های متوالی ایران در طول 2 قرن اخیر عنوان کرد و ادامه داد: ‌اما ملت ایران امروز از نظر استقلال و داشتن عزت واقعی نمونه‌ای در سطح دنیا ندارد.
 
وی با بیان اینکه حراست و حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی کشور در زمین و هوا مهم‌ترین مأموریت‌های نیروهای مسلح برای حفظ استقلال و آزادی ملت ایران است، تاکید کرد: حفظ امنیت و استقلال در دنیای امروز با صرف میلیاردها دلار پول و همکاری کشورهای وابسته به آمریکا امر ساده‌ای نیست.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در طول 40 ساله گذشته همواره ناامنی‌های مرزی و توطئه‌چینی‌های دشمنان وجود داشته و ‌ناامنی و تروریست نیز از ابتدای انقلاب همواره در ایران ادامه داشته است، گفت: به‌جرات می‌گویم امروز هیچ کشوری قدرت تهدید و تجاوز به ایران را ندارد و وقتی دشمنان محاسبه‌ای بین فایده و هزینه تهدید نظامی علیه ایران را می‌کند متوجه می‌شوند هزینه این تهدید بسیار بیشتر از فایده اندک آن است.
 
سرلشکر باقری با بیان اینکه دشمن به دنبال یک شوک و پیروزی کوتاه‌مدت است اما چنین چیزی در ایران اسلامی ممکن نیست، اظهار داشت: از آنجایی‌که دشمن از تهدیدات سرد ناامید شده، امروز به تهدیدات نرم، ترور، جاسوسی، سایبری، فرهنگی و اموری مانند آن روی آورده است.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هشدار داد: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و با نفوذ دادن نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام می‌دهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آن‌ها را خواهد سوزاند.
 
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اضافه کرد: از آنجایی‌که ملت ایران در جبهه حق قرار گرفته، هیچ کشوری را یارای مبارزه و مقابله با آن نیست و اگر ملت ایران با تمام قوا وارد میدان شود مدد و نصرت الهی به کمک ما خواهد آمد و سختی و مرارتی که نیروهای مسلح‌های کشور در ابعاد مختلف بر‌عهده‌ دارند سخت‌ترین مسئولیت در بین سایر مشاغل موجود در سطح کشور است.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اهمیت‌ منطقه خاورمیانه عنوان کرد: با یک نگاه اجمالی به جهان می‌توان متوجه شد که ایران در منطقه خاصی از جهان واقع‌ شده و تمام کشورهای قدرتمند دنیا سودای رهبری بر جنوب غرب آسیا دارند، هر کشوری که بتواند رهبری جنوب غرب را کسب کند می‌تواند رهبری جهان را نیز به دست آورد، جنوب غرب آسیا امروز مرکز و قلب کره زمین است.
 
سرلشکر باقری ادامه داد: با امنیت و ثباتی که امروز در کشور وجود دارد امکان هرگونه سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساختی در آن ممکن شده است، اگر سرمایه‌گذاری میل به سرمایه‌گذاری در ایران را ندارد به مسائل اقتصادی برگشته و این مسئله ربطی به نیروهای مسلح ندارد.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ارتقای توان نیروهای مسلح از مطالبات همیشگی مقام معظم رهبری است، تاکید کرد: اگر امروز دشمن جرات تهدید و تجاوزی ندارد به دلیل همین روحیه آمادگی و توان عظیم نیروهای مسلح کشور است.