هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 23:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 بهمن 1397 ساعت 15:07
دوشنبه 1 بهمن 1397 14:46 ساعت
2019-1-21 15:07:10
شناسه خبر : 304352
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از منابع میدانی، عناصر مخفی گروه تروریستی داعش بیشترین تحرکات را در استان های صلاح الدین و کرکوک دارند و در هفته های گذشته چندین حمله را علیه نیروهای عراقی انجام دادند.
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از منابع میدانی، عناصر مخفی گروه تروریستی داعش بیشترین تحرکات را در استان های صلاح الدین و کرکوک دارند و در هفته های گذشته چندین حمله را علیه نیروهای عراقی انجام دادند.
گروه بین الملل-رجانیوز: بیست و پنجم آذرماه در گزارشی به جزئیات حضور هسته های خاموش گروه تروریستی داعش در استان های مرکزی و شمالی عراق پرداختیم که همچنان در برخی مناطق ناامنی ایجاد می کنند.
 
همین مسئله یاعث شده گروه هایی از نیروهای امنیتی، ارتش، بسیج مردمی و پلیس همچنان در مناطق آلوده حضور پرقدرت خود را حفظ کنند تا آخرین بازمانده های گروه تروریستی داعش را از پای درآورند.
 
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از منابع میدانی، عناصر مخفی گروه تروریستی داعش بیشترین تحرکات را در استان های صلاح الدین و کرکوک دارند و در هفته های گذشته چندین حمله را علیه نیروهای عراقی انجام دادند.
 
 
نیروهای عراقی که در مناطق و محورهای مختلف استان صلاح الدین در آمادگی کامل به سر می برند به حملات هسته های خاموش داعش واکنش قاطع نشان دادند و در نهایت تلاش آنان را ناکام گذاشتند.
 
مناطق جنوبی، مرکزی و شمالی استان صلاح الدین از جمله حومه شهرهای « بلد، سامراء، تکریت، العلم، بیجی و الشرقاط» بیشترین نقاطی به شمار می آیند که مورد حملات عناصر مخفی داعش قرار گرفتند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، مقاومت نیروهای عراقی در استان صلاح الدین خشم حامیان غربی تروریست های داعش را به دنبال داشته است و همین مسئله باعث شده فشارها بر رزمندگان بسیج مردمی افزایش یابد.
 
به گفته منابع میدانی، دولت های غربی به خصوص آمریکایی ها در روزهای گذشته با طرح بهانه های واهی از مقامات عراقی خواسته اند تا نیروهای بسیج مردمی را از استان صلاح الدین خارج کنند تا بتوانند سناریوی جدید خود را در این استان اجرا کنند.
 
 
گفته شده، کشورهای غربی در ماه های گذشته تلاش زیادی کرده اند تا یک گروه تروریستی جدید دیگر متشکل از بازمانده های داعش، عناصر بعثی و برخی از ساکنان محلی را در استان صلاح الدین ایجاد کنند.
 
براساس آخرین اخبار به دست آمده، این گروه تروریستی تحت عنوان حراس الدین ( محافظان دین) معرفی شده که با ایجاد اختاف مذهبی میان اهل سنت و شیعیان به دنبال ایجاد برهم زدن امنیت استان صلاح الدین است.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، حملات هسته های خاموش داعش و توطئه های جدید حامیان غربی تروریست ها فقط به استان صلاح الدین ختم نشده و استان کرکوک هم در روزهای گذشته شاهد افزایش تحرکات بوده است.
 
بیشترین درگیری ها در مناطق مرکزی، جنوب غربی و شمال غرب استان کرکوک ( الحویجه، البسل، الرشاد، اریاض، الدبس و... ) به وقوع پیوسته است اما نیروهای بسیج مردمی در تمامی موارد موفق شده اند حملات تروریست های داعش را به طور کامل دفع کنند.
 
یک منبع میدانی در گفت وگو با گروه بین الملل رجانیوز در پاسخ به این سوال که چرا حضور تروریست های داعش در استان کرکوک مشهود است، گفت: رصدهای میدانی نشان می دهد صدها تن از عناصر تروریستی داعش در مناطق کوهستانی تحت کنترل اقلیم کردستان حضور دارند.
 
 
این منبع میدانی افزود: عناصر تروریستی داعش در جریان عملیات پاییز سال 96 نیروهای عراقی به سمت مناطق تحت کنترل اقلیم متواری شده اند و شواهد نشان می دهد نیروهای وابسته به بارزانی به آنان کمک می کنند.
 
وی با بیان این که تروریست های داعش در رشته کوه های « مخمور» در جنوب استان اربیل و نزدیکی های مرزهای شمال غرب استان کرکوک مستقر هستند، گفت: تعداد عناصر داعش در این منطقه به حدود 500 تن می رسد.
 
این منبع میدانی تصریح کرد: در هفته های گذشته عمده حملات تروریست های داعش به مواضع نیروهای عراقی در استان کرکوک از طریق منطقه مخمور پشتیبانی شده و با همکاری برخی نیروهای بارزانی صورت گرفته است.
 
منطقه راهبردی مخمور از سمت غرب، جنوب غرب و جنوب به ترتیب به جنوب استان نینوا، شمال استان صلاح الدین و شمال غرب استان کرکوک متصل می شود و همین مسئله اهمیت این منطقه را چند برابر کرده است.
 
موقعیت مهم منطقه مخمور نشان می دهد، دولت های غربی و در رآس آنان آمریکایی ها درصدد هستند با کمک نیروهای تحت فرمان بارزانی و بازماندهای گروه تروریستی داعش امنیت استان های کرکوک، صلاح الدین و نینوا را دوباره به چالش بکشانند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، میادین نفتی استان کرکوک یکی از اهداف اصلی است اما نیروهای امنیتی، ارتش و بسیج مردمی در آماده باش کامل هستند تا به هرگونه حمله ای واکنش قاطع نشان دهند.