هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 03:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 دى 1397 ساعت 16:54
يكشنبه 30 دى 1397 16:05 ساعت
2019-1-20 16:54:22
شناسه خبر : 304285
آمریکایی ها در حالی مدعی هستند که در شکست دادن گروه تروریستی داعش نقش اساسی داشته اند که این نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت بودند در پاکسازی مناطق جنوبی استان دیرالزور در غرب رود فرات در آذرماه سال 96 پیش قدم شدند.
آمریکایی ها در حالی مدعی هستند که در شکست دادن گروه تروریستی داعش نقش اساسی داشته اند که این نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت بودند در پاکسازی مناطق جنوبی استان دیرالزور در غرب رود فرات در آذرماه سال 96 پیش قدم شدند.
گروه بین الملل_رجانیوز، بیست و ششم دی ماه امسال در بخش دوم گزارش «چه کسی داعش را در سوریه شکست داد» با ارائه مستندات میدانی به جزئیات نبردهای سنگین در استان دیرالزور پرداختیم. 
 
نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در جریان درگیری های نفس گیر با عناصر تروریستی داعش توانستند محاصره شهر دیرالزور را پس از 3 سال بشکنند و خود را به شهر راهبردی « البوکمال» در نزدیکی های مرزهای عراق برسانند تا ارتباط زمینی تهران - مدیترانه برقرار شود.
 
 
در این گزارش نیز برای این که ادعاهای رئیس جمهور آمریکا مبنی بر نقش محوری کاخ سفید در شکست داعش را به چالش بشکیم فقط کافی است به ادامه روند تحولات میدانی پس از آزادسازی شهر البوکمال در بیست و نهم آبان ماه سال 96 بپردازیم، موضوعی که در رسانه های غربی سانسور می شود.
 
آمریکایی ها در حالی مدعی هستند که در شکست دادن گروه تروریستی داعش نقش اساسی داشته اند که این نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت بودند در پاکسازی مناطق جنوبی استان دیرالزور در غرب رود فرات در آذرماه سال 96 پیش قدم شدند.
 
 
نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت در جریان درگیری های سنگین در این محور موفق شدند مناطق مهمی از جمله «ایستگاه نفتی پمپاژ دوم و حومه شرقی حمیمه» را به کنترل خود دربیاورند و عناصر تروریستی داعش را به سمت بیابان هایی شرق استان حمص عقب برانند.
 
 قابل ذکر است در حال حاضر بازمانده های هسته های خاموش گروه تروریستی داعش در مناطق بیابانی جنوب شرق و شرق استان حمص در مساحتی حدود 5 هزار کیلومتر مربعی به صورت پراکنده حضور دارند.
 
به گزارش گروه بین المل رجانیوز، پاکسازی مناطق اشغالی در استان دیرالزور ( کرانه غربی رود فرات) پایان کار نبود و نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ادامه به سمت مناطق آلوده در جنوب سوریه پیشروی کردند.
 
بازمانده های گروه تروریستی داعش بخش هایی از جنوب غرب استان دمشق را در اشغال داشتند اما نیروهای سوری و مقاومت در کمترین زمان ممکن با انجام چند عملیات متوالی موفق شدند این مناطق آلوده را هم به کنترل درآورند.
 
اواخر فروردین ماه امسال هم نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت عملیات پاکسازی جنوب شهر دمشق ( اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود) را از لوث وجود عناصر تروریستی داعش آغاز کردند.
 
 
درگیری های سنگین در جنوب شهر دمشق حدود یک ماه به طول انجامید و در نهایت نیروهای سوری و مقاومت در سی ام اردیبهشت ماه امسال موفق شدند اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود را از اشغال داعش خارج کنند و یک پیروزی بزرگ دیگر را در نبرد با تکفیری ها به ثبت برسانند.
 
برای کسانی که به دنبال حقیقت هستند تا بدانند در سوریه چه گذشته باید توضیح داد که جبهه مقاومت پس از پاکسازی مناطق آلوده در جنوب شهر دمشق در نیمه مرداد ماه امسال به سمت مناطق شمال شرق استان سویداء حرکت کرد تا تروریست های داعش را هم در این محور به زانو دربیاورد.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، پاکسازی مناطق اشغالی در شمال شرق استان سویداء از لوث وجود عناصر تروریستی داعش حدود دو هفته ادامه یافت و در نهایت مساحت هزار و 265 کیلومتر مربعی در اول شهریورماه امسال به طورکامل آزاد شد.
 
اگرچه نیروهای جبهه مقاومت در شمال شرق استان سویداء با مشکل خاصی روبه رو نشدند و عملیات را در سریع ترین زمان ممکن به پیش بردند اما نبردهای سنگین با تروریست های داعش در غرب استان دمشق حدود سه ماه به طول انجامید.
 
ناهموار بودن مناطق غربی استان دمشق باعث شد تا نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت مساحت آلوده 435 کیلومتر مربعی را پس از 90 روز درگیری نفس گیر در بیست و هشتم آبان ماه آزاد کنند اما این مسئله ای است که آمریکایی ها هیچ گاه به آن اشاره نمی کنند و با وقاحت تمام خود را عامل پیروزی بر گروه تروریستی داعش در رسانه های جهان معرفی می کنند.
 
 
در این گزارش به صورت مشروح به نبردهای سنگین جبهه مقاومت با گروه تروریستی داعش پرداخته شد و حالا این آمریکایی ها هستند که باید به جای ژست مبارزه با تروریسم به سوال بی پاسخ افکار عمومی توضیح دهند که چگونه 4 هزار تن از عناصر تروریستی داعش در قالب دهها کاروان نظامی بدون هیچ گونه ای مزاحمتی از شهر رقه خارج شدند و هیچ مشکلی برای آنان به وجود نیامد در حالی که در تیررآس جنگنده های ائتلاف غرب بودند و این فقط یکی از صدها سوالی است که جواب داده نشده است.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، هزاران تن از عناصر تروریستی داعش در یک سال گذشته توسط ائتلاف غربی به کشوری دیگر در غرب آسیا منتقل شدند و بازهم این آمریکایی ها هستند که باید روشن کنند که چرا به دنبال انحراف کردن اذهان عمومی هستند.
 
 
در مجموع سه گزارش « چه کسی داعش را در سوریه شکست داد» سعی شد تا به صورت مستند به ادعاهای آمریکایی ها در مبارزه با گروه تروریستی داعش پاسخ دهیم و بدون شک دهها گزارش دیگر هم قابل ارائه است؛ گروه بین الملل رجانیوز در آینده جزئیات دیگری از حمایت های دولت آمریکا از گروه تروریستی داعش را منتشر می کند و قضاوت را بر عهده افکار عمومی می گذارد.