هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 مهر 1400
ساعت 15:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 دى 1397 ساعت 17:08
شنبه 22 دى 1397 16:56 ساعت
2019-1-12 17:08:41
شناسه خبر : 303933
نتایج یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نشان می دهد که ۷۳ درصد مردم با اخذ مالیات از دلالان و ۸۱ درصد مردم با تامین هزینه های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان موافقند.
نتایج یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نشان می دهد که ۷۳ درصد مردم با اخذ مالیات از دلالان و ۸۱ درصد مردم با تامین هزینه های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان موافقند.
گروه اجتماعی- رجانیوز: نتایج یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نشان می دهد که ۷۳ درصد مردم با اخذ مالیات از دلالان و ۸۱ درصد مردم با تامین هزینه های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان موافقند.
 
به گزارش رجانیوز، اخیرا یکی از مراکز معتبر نظرسنجی یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ انجام داده است که بخشی از نتایج آن در ادامه می آید:
 

*اخبار بودجه برای ۴۰ درصد مردم هیچ جذابیتی ندارد

۴۰.۴ درصد پاسخگویان گفته‌اند اخبار بودجه کل کشور «اصلاً» برای‌شان جذابیت ندارد. اخبار بودجه کل کشور برای ۲۸.۸ درصد پاسخگویان در حد «زیاد» و برای ۳۰.۵ درصد در حد «کم» جذابیت دارد.

 

 

*حدود ۴۷ درصد مردم از محتوای بودجه هیچ اطلاعی ندارند

۴۶.۸ درصد از پاسخگویان از محتوای بودجه سال ۱۳۹۸ که دولت به مجلس ارائه کرده است، «اصلاً» اطلاعی ندارند. ۳۵.۵ درصد پاسخگویان درحد «کم یا خیلی‌کم» و ۱۷.۷ درصد درحد «خیلی‌زیاد یا زیاد» از محتوای بودجه سال ۱۳۹۸ آگاهی دارند.

*حدود ۸۹ درصد مردم با بررسی دقیق تر بودجه شرکت های دولتی موافقند

با توجه به اینکه سه چهارم بودجه سال ۱۳۹۸ مربوط به شرکت‌های دولتی است، ۸۹.۲ درصد پاسخگویان با بررسی دقیق‌تر این بخش از بودجه از سوی مجلس «موافق» بوده‌اند.

*حمایت ۷۳ درصد مردم از اخذ مالیات از دلالان

۷۳.۴ درصد پاسخگویان با اخذ مالیات از دلالان و واسطه‌ها «موافق» بوده‌اند.

 

*۸۱ درصد مردم با تامین هزینه های طرح تحول از منبع مالیات پزشکان موافقند

 

۸۱ درصد پاسخگویان با تأمین هزینه‌های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان «موافق» بوده‌اند.

 

*حمایت حدود ۸۱ درصد مردم از پخش جلسات کمیسیون‌های مجلس برای بررسی لایحه بودجه

با توجه به اینکه جلسات مجلس شورای اسلامی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود، ۸۰.۹ درصد پاسخگویان با پخش جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ از صداوسیما در حد «زیاد» موافق هستند.

 

منبع: فارس