هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 اسفند 1388 ساعت 16:12
پنجشنبه 13 اسفند 1388 19:42 ساعت
2010-3-4 16:12:02
شناسه خبر : 30326

وزارت امور خارجه رژیم صهیویستی در واکنش به ارسال کارت‌پستال‌های ضدصهیونیستی از سوی کودکان مدارس ابتدایی اسپانیا ابراز تاسف عمیق خود را اعلام کرده است.

به گزارش شبکه ایران به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین رژیم صهیونیستی به مقامات اسپانیایی به خاطر ارسال کارت پستال‌های "ضد صهیونیستی" از سوی کودکان اسپانیایی به سفارت این رژیم در مادرید انتقاد کرد.

کودکان 9 ساله اسپانیایی با ارسال کارت پستال‌هایی به سفارت اسراییل در مادرید این رژیم را به کشتن کودکان فلسطینی و جنگ‌افروزی در منطقه برای کسب پول بیشتر متهم کرده‌اند.

سخنگوی سفارت رژیم صهیونیستی در این کشور مقامات دولتی اسپانیا را به ترویج عقاید ضدصهیونیستی در مدارس دولتی این کشور به عنوان ضدصهیونیستی ترین کشور اروپایی متهم کرده است.

این اعتراض پس از آن صورت می‌گیرد که کودکان 8 و 9 ساله اسپانیایی از یک دبستان ابتدایی دولتی در منطقه "آلموینز" در نزدیکی شهر والنسیا کارت پستال‌هایی برای سفیر اسراییل در این کشور فرستادند و بر روی این کارت‌ها اعلام کردند که اسراییل باید کشور آنها را ترک کند و دست از سر فلسطینیان بردارد.

کودکان اسپانیایی: چرا به خاطر پول کودکان را می‌کشید؟
سخنگوی سفارت رژیم صهیونیستی افزوده است که بر روی برخی از این کارت‌ها هم شعارهایی مانند "چرا بچه‌ها را می‌کشید؟" و "پول همه چیز نیست!" یا "اگر کسی باید برود این اسراییل خواهد بود به خاطر اینکه آنجا سرزمین شما نیست" در اعتراض به رژیم صهیونیستی نوشته شده است.

وی همچنین اعلام کرده است که رابطه میان یهودیان و پول دیگر کلیشه‌ای شده و کشتن کودکان نیز کلیشه‌ای است که در قرون وسطی در اسپانیا اجرا می‌شد. ما به آن فکر می‌کنیم اما تنها به عنوان بخشی از گذشته و بدیهی است که دیگر وجود ندارد.

"ژوان مالوندا" مدیر مدرسه ابتدایی "ال‌کاستل" در آلموینز که گفته می‌شود کارت‌ها از آنجا ارسال شده با تایید اینکه دانش‌آموزان این مدرسه این کارت‌ها را ارسال کرده‌اند این موضوع که به دانش‌آموزان این مفاهیم تلقین شده است را رد کرد.

وی اعلام کرد: بسیاری از کارهای ارسال این کارت‌ها در خانه‌های دانش‌آموزان انجام شده و بازتابی از فضای اجتماعی اطراف این دانش‌آموزان است. آنها به سادگی تنها یک کارت پستال در خصوص این موضوع نوشته‌اند.
وی تاکید کرده است که ما به آنها یاد می‌دهیم که رفتاری منتقدانه داشته باشند اما در عین حال از آنها می‌خواهیم که انتقادات خود را با دیگر دیدگاه‌ها نیز مورد سنجش قرار دهند.

مالوندا که پشتیبانی والدین دانش‌آموزان را نیز در سال گذشته که مقامات محلی سعی در برکناری وی از سمتش را داشتند با خود همراه دیده است همچنین اعلام کرد که وی از دیدگاه سفیر اسراییل نیز استقبال می‌کند و به سخنان آنها بی‌توجهی نشان نخواهد داد.

ابراز تاسف عمیق وزارت امور خارجه اسراییل از کودکان اسپانیایی!

روزنامه هارتص نیز از تصمیم وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی برای احضار "آلوارو ایرانزو" سفیر اسپانیا در این رژیم خبر داده اما در عین حال افزوده است که این تصمیم در نهایت با گفتگویی تلفنی با وی لغو شد.

این روزنامه ادعا کرده است که مقامات این رژیم اعلام کرده‌اند که ظاهرا برخوردهای ضداسراییلی در حال انجام در مدارس اسپانیا است و هر بار سفارت این کشور از مدارس متفاوتی کارت‌پستال‌های ضداسراییلی دریافت می‌کند و این طور به نظر می‌رسد که این جنبش در حال حرکت مدرسه به مدرسه است.

"نائور گیلون" معاون اروپایی وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی خود با سفیر اسپانیا ابراز تاسف شدید اسراییل از ارسال کارت‌پستال‌های ضدصهیونیستی توسط کودکان اسپانیایی را اعلام کرده است.

سفیر اسپانیا نیز تاکید کرده است که ارسال این کارت پستال‌ها هیچ ارتباطی با برنامه‌های وزارت آموزش دولت اسپانیا ندارد و ابتکار عادی شهروندان اسپانیایی است.