هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 20:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 آذر 1397 ساعت 12:30
پنجشنبه 29 آذر 1397 12:22 ساعت
2018-12-20 12:30:53
شناسه خبر : 302074
کم مخاطب بودن تئاتر در مقایسه با سینما باعث شده است که نظارت کمتری بر روی  اجراهای این هنر صورت بگیرد. همین مساله نیز عاملی شده است که بارها شاهد نمایش های هنجارشکن و گاها توهین آمیز به باورهای مذهبی جامعه باشیم. این بار تئاتری توهین آمیز بر روی صحنه رفته است. آن هم در یکی از سالن های حوزه هنری.
کم مخاطب بودن تئاتر در مقایسه با سینما باعث شده است که نظارت کمتری بر روی اجراهای این هنر صورت بگیرد. همین مساله نیز عاملی شده است که بارها شاهد نمایش های هنجارشکن و گاها توهین آمیز به باورهای مذهبی جامعه باشیم. این بار تئاتری توهین آمیز بر روی صحنه رفته است. آن هم در یکی از سالن های حوزه هنری.

رجانیوز_حمید رسایی: در یکی از سالن های حوزه هنری، تئاتر توهین آمیزی بر روی صحنه در حال اجراست. تصاویری که از نمایش "با من رو در رو حرف بزن" در صفحه تبلیغاتی این تئاتر منتشر شده، تصویری از صفحه نخست روزنامه کیهان مربوط به دوره دفاع مقدس را که زیر پای بازیگران است، نشان می دهد در حالی که لفظ جلاله الله و کلام امام خمینی (ره) در باره شهدا و تصویر رزمندگان اسلام در آن است!

 

قطعا این توهین ناشی از بی دقتی عناصر تولید کننده این تئاتر نیست اما تعجب بیشتر از ناظران وزارت ارشاد و حوزه هنری است که به چنین نمایش توهین آمیزی اجازه اجرا داده اند.

 

در پوستر تبلیغاتی این تئاتر که با آرم حوزه هنری منتشر شده، در توضیح خلاصه داستان آن آمده است: آیه و کیوان قصد ازدواج دارند. کیوان به همراه پدرش که تازه از خارج از کشور به ایران برگشته به خواستگاری آیه می‌روند. اما با مخالفت عمه آیه روبرو می‌شوند و همگی به دنبال دلیل مخالفت ایشان می‌گردند.

 

منتظر بررسی موضوع از طرف مسئولان ذیربط و اعلام نتیجه برخورد با عوامل هتاک و خاطی هستیم.

 

 

حمید رسایی در ادامه با اشاره به تماس مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در خصوص این خبر نوشت: بعد از انتشار این پست آقای کورش زارعی (مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری) تماس گرفتنند و ضمن تشکر از تذکر داده شده، اعلام کردند که موضوع این تئاتر مربوط به چهل سالگی انقلاب اسلامی است. منظور کارگردان اشاره به بیرون آمدن این اتفاق از دل تاریخ بوده اما متاسفانه در انتخاب صفحه روزنامه دقت نشده و موارد تذکر داده شده اصلاح میشود.

آلبوم تصاویر