هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 19:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 15:11
چهارشنبه 14 آذر 1397 14:49 ساعت
2018-12-5 15:11:59
شناسه خبر : 300589
ریشه گستاخی و وقیح شدن گروه های تروریستی را باید در حملات ادامه دار آنان به مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان های شمالی حلب، ادلب، حماه و لاذقیه جست وجو کرد که با خویشتن داری و البته واکنش های محدود نیروهای سوری مواجه شد.
ریشه گستاخی و وقیح شدن گروه های تروریستی را باید در حملات ادامه دار آنان به مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان های شمالی حلب، ادلب، حماه و لاذقیه جست وجو کرد که با خویشتن داری و البته واکنش های محدود نیروهای سوری مواجه شد.
گروه بین الملل-رجانیوز: در بخش نخست گزارش «چرا عملیات پاکسازی مناطق اشغالی شمال سوریه متوقف شد» به این موضوع پرداختیم که فشارهای جبهه غربی-عربی-صهیونیستی حامی گروه های تروریستی با سناریوی دروغین حمله شیمیایی و اجرای توافق سوچی میان دولت های ترکیه و روسیه باعث شد تا تروریست ها از مرگ حتمی نجات یابند و نفسی بکشند.
 
حدود 75 از متوقف شدن عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی آخرین پایگاه گروه های تروریستی در محور شمالی گذشته و حالا تحولات به سمتی پیش رفته که تروریست ها و حامیان آنان در میدان نبرد گستاخ تر شده اند.
 
ریشه گستاخی و وقیح شدن گروه های تروریستی را باید در حملات ادامه دار آنان به مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان های شمالی حلب، ادلب، حماه و لاذقیه جست وجو کرد که با خویشتن داری و البته واکنش های محدود نیروهای سوری مواجه شد.
 
 
حملات گروه های تروریستی و نقض توافق سوچی از اوایل آبان ماه امسال به وضوح قابل مشاهده بود و این مسئله به خوبی در حومه غربی شهر حلب احساس شد چرا که مواضع نیروهای ارتش سوریه در این محور به شدت هدف قرار گرفته شد.
 
سوم آبان ماه، گروه های تروریستی حملات سنگینی توپخانه ای را علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در حومه غربی شهر حلب انجام دادند و در ادامه یگان های زمینی آنان علیه نیروهای سوری در مناطق «صالات اللیرمون، حومه جمعیه الزهرا، کفرحمره و اکثار البذار» هجوم آوردند.
 
تروریست ها درصدد بودند با عقب راندن نیروهای سوری، دروازه غربی شهر حلب را به اشغال دربیاورند و مرکز شهر را نا امن کنند اما با واکنش قاطع مواجه شدند و از نفوذ آنان در مناطق غربی شهر حلب جلوگیری به عمل آمد.
 
 
اگر چه عملیات گروه های تروریستی در این محور دفع شد اما این هجوم سنگین نشان داد که تروریست ها با چراغ سبز حامیان منطقه و فرامنطقه ای درصدد هستند خود را از موقعیت ضعف و خلاء خارج و در شمال سوریه قدرت نمایی کنند.
 
گروه های تروریستی که در تابستان امسال به شدت تلاش می کردند با اجرای سناریوی حمله شیمیایی و نسبت دادن آن به ارتش سوریه خود را نجات دهند اما فصل پاییز به بهاری برای آنان تبدیل شد چرا که در چندین مرحله به نیروهای سوری هجوم آوردند اما با واکنش که منافع شان را به صورت جدی به خطر بیندازد روبه رو نشدند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، گستاخی گروه های تروریستی فقط به حمله متوالی به مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان های شمالی ختم نشد و آنان با همکاری عناصر تروریستی - رسانه ای موسوم به کلاه سفیدها به تحرکات مشکوک تری دست زدند که نشان داد نقشه دیگری را آماده اجرا کرده اند.
 
 
چهارم آذرماه زمانی که اهالی محله های «خالدیه، حمعیه الزهرا، الشهباء» و خیابان «النیل» در غرب شهر حلب با چند خمپاره حاوی مواد شیمیایی ( کلر) هدف قرار گرفته شدند، جزئیات بیشتری از تحرکات گروه های تروریستی برای شعله ور کردن درگیری ها در شمال سوریه آشکار شد.
 
حملات شیمیایی گروه های تروریستی تحت حمایت جبهه غربی - عربی - صهیونیستی با همکاری گروه رسانه ای تروریستی موسوم به کلاه سفیدها انجام و باعث شد بیش از 107 تن از اهالی غرب شهر حلب مجروح شوند.
 
به گفته منابع میدانی، مقدمات حمله شیمیایی به مناطق مسکونی غرب شهر حلب از ماه ها قبل تدارک دیده شده بود و مواد سمی از طریق مرز ترکیه به غرب استان حلب انتقال داده شده بود و براساس اطلاعات به دست آمده، چند گروه از نیروهای متخصص فرانسوی به صورت مستقیم در تجهیز موشک ها و خمپاره ها به مواد شیمیایی نقش اساسی ایفا کردند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیور، تحرکات گروه های تروریستی پس از حملات شیمیایی به غرب شهر حلب پایان نیافته و شواهد میدانی نشان می دهد آنان با کمک حامیان غربی به ویژه نیروهای فرانسوی به تجهیز موشک ها و خمپاره ها به گازهای سمی و شیمیایی ادامه می دهند.
 
 
براساس اطلاعات به دست آمده، تاکنون دهها موشک و خمپاره مجهز به کلاهک های شیمیایی از طریق نیروهای فرانسوی به گروه های تروریستی تحویل داده شده اند و به نظر می رسد سناریوهایی دیگر علیه نیروهای ارتش سوریه در مناطق اشغالی در نظر گرفته شده است.
 
گزارش ها حاکیست، عناصر تروریستی درصدد هستند با انجام چند حمله، نیروهای سوری را تحریک کنند و همزمان با پاسخ یگان های موشکی و توپخانه ای ارتش سوریه به مناطق مسکونی تحت اشغال حمله شیمایی کنند و این مسئله را به نیروهای دولتی نسبت دهند تا فشار بر دمشق افزایش یابد و علاوه بر این که از عملیات در مناطق شمالی جلوگیری می کنند، زمینه هم برای دخالت نیروهای خارجی فراهم شود.