هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 19:34
چهارشنبه 7 آذر 1397 19:17 ساعت
2018-11-28 19:34:29
شناسه خبر : 300015
شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) همانند بسیاری از دستگاه های اجرایی کشور نیز در ابتدای وقوع این زمین لرزه، حسب رسالت خود، مبنی بر نقش آفرینی هرچه بیشتر در مسئولیت های اجتماعی، به یاری مردم استان های زلزله زده شتافت که ماحصل آن اعطای کمک بلاعوض، امضای تفاهم نامه های ساخت و تجهیز مدارس زلزله زده و ایجاد کمپین های کمک رسانی توسط این شرکت است.
شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) همانند بسیاری از دستگاه های اجرایی کشور نیز در ابتدای وقوع این زمین لرزه، حسب رسالت خود، مبنی بر نقش آفرینی هرچه بیشتر در مسئولیت های اجتماعی، به یاری مردم استان های زلزله زده شتافت که ماحصل آن اعطای کمک بلاعوض، امضای تفاهم نامه های ساخت و تجهیز مدارس زلزله زده و ایجاد کمپین های کمک رسانی توسط این شرکت است.
زلزله کرمانشاه به بزرگی ۷٫۳ در مقیاس بزرگای گشتاوری شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد.، با توجه به حجم خسارت و گستردگی جغرافیایی و از همه مهمتر، از دست دادن ۵۷۴ هم وطن، تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۶ را به نام خود ثبت کردبیشترین آمار تخریب های ناشی از این حادثه، از شهرهای قصر شیرین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی گزارش شده‌اند. بر اثر این زلزله بسیاری از زیرساخت های اجرایی این مناطق آسیب جدی دید و بسیاری از منازل دچار خسارت‌های مالی شدند.
 
به گزارش رجانیوز، در پی وقوع این حادثه در استان های کرمانشاه و ایلام، سازمان های دولتی، بانک ها، بیمه ها، نهادها و تشکل ها برای یاری زلزله زدگان آستین بالا زدند. شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) همانند بسیاری از دستگاه های اجرایی کشور نیز در ابتدای وقوع این زمین لرزه، حسب رسالت خود، مبنی بر نقش آفرینی هرچه بیشتر در مسئولیت های اجتماعی، به یاری مردم استان های زلزله زده شتافت.
 
تسهیل در ارتباط هموطنان زلزله زده و اقدامات پیشگیرانه و تسریع در اقدامات پس از وقوع زلزله کرمانشاه 
به دنبال وقوع این حادثه و با توجه به ترافیک بالای ارتباطی در مناطق زلزله زده، این شرکت توانست با اقدامات پیشگیرانه و تسریع در اقدامات پس از وقوع زلزله، علی رغم افزایش بسیار زیاد ترافیک منطقه، سرویس دهی به هم وطنان زلزله زده به صورت نرمال، به انجام برساند.
 
در همین رابطه، این شرکت در همان ساعات ابتدایی و باتوجه به اهمیت ارتباطات در نقاط زلزله زده به منظور برقراری ارتباط مردم با دستگاه های یاری رسان، با اعزام تیم های متخصص فنی در این مناطق، اقدام به پایدار نمودن ارتباط و انتقال ترافیک کرد. تیم های فنی و امدادی اپراتور اول در این مناطق حاضر شدند و با توجه به نیاز اعلام شده، با افزایش دو برابری ظرفیت شبکه، ارسال ۱۰ سایت اضطراری و ۵۰ ژنراتور دیزلی از تهران و سایر استانهای همجوار، سایت هایی را که بدلیل قطع برق، در معرض اتمام شارژ باتری بودند را دوباره فعال کردند. بطوریکه تمامی سایت ها، با ژنراتورهای ارسالی، فعالیت خود را از سر گرفتند. 
 
گفتنی است با توجه به صدمه دیدن بسیاری از زیرساخت های کشور در مناطق زلزله زده، می بایست اپراطورهای ارتباطی کشور، در اولین اقدام با تجهیز سایت ها به برق اضطراری، سرویس دهی به مناطق زلزله زده را میسر می کردند که این امر با توجه به اهتمام این شرکت، محقق شد. انتقال سایت های BTS اضطراری به مناطق زلزله زده، افزایش ظرفیت سایت های موجود و بازدید از کلیه سایت های منطقه و حصول اطمینان از عملکرد مناسب آنها، از دیگر اقدامات اپراتور اول در مناطق زلزله زده بوده است.
 
تمدید طرح مکالمه رایگان و ارسال سیم کارت های رایگان اعتباری و توزیع بین هموطنان زلزله زده
از سوی دیگر همراه اول با تمدید طرح مکالمه رایگان در ۱۴ شهر زلزله زده استان های کرمانشاه و ایلام(اسلام آباد غرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب، قصر شیرین، کرند، گهواره، گیلان غرب، چوار، زرنه، ایوان و سرابله) اعلام کرد که این طرح تا ساعت ۱۴ فردا(چهارشنبه۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت.
 
در اقدامی دیگر، همراه اول با ارسال سیم کارت های اعتباری رایگان جهت توزیع بین زلزله زدگان، سعی در بهبود وضعیت ارتباطی مناطق زلزله زده داشت.
 
اعطای کمک بلاعوض 50 میلیارد ریالی و ایجاد کمپین "مثل اول"
علاوه بر این، این شرکت در راستای مسؤولیت اجتماعی و سهیم شدن در امر خداپسندانه، هیأت مدیره همراه اول، با حضور بلافاصله بعد از وقوع زمین لرزه، طی جلسه ای با اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به بازسازی مدارس زلزله زده این استان موافقت کرد.
 
در همین رابطه، شرکت همراه اول در مراسم جشن ۲۴ سالگی اپراتور اول که ۱۷ مرداد ماه سال جاری همزمان با روز خبرنگار و با حضور بیش از ۲۰۰ خبرنگار فعال در رسانه های کشور، مهندس فرهنگ مدیرعامل همراه اول، دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، مهندس شیرزاد مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد، خبر از انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور داد که حاکی از مشارکت این شرکت در نوسازی مدارس در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و سایر مناطق محروم کشور دارد.
 
 در همین راستا  مقرر گردید، این شرکت طی تفاهمنامه دوم در خصوص اعطای کمک های جمع آوری شده مشترکین همراه اول برای تجهیز و نوسازی مناطق محروم از طریق راه اندازی سامانه #۲۴*  توسط همراه اول، مبادرت ورزد.
 
در همین ارتباط، این کمپین که با نام «مثل اول» شناخته می شود، برای بازسازی مدارس مناطق محروم کشور ایجاد شده است، که طی آن همراه اول با امضای تفاهم نامه فوق، سامانه *۲۴# را برای کمک های مستقیم مردمی راه اندازی کرده است.
 
گفتنی است این سامانه قرار بود تا جشن عاطفه ها در شهریور ماه سال جاری ادامه داشت که به دلیل استقبال مردم، تمدید شده است.
 
استمرار ساخت مدارس در مناطق زلزله زده از محل بودجه همراه اول و ایجاد سرویس جدید برای کمک رسانی مستمر
افزون بر این، از محل بودجه همراه اول ۸ مدرسه در این استان در حال ساخت است که شامل ۴ مدرسه در ثلاث باباجانی، یک مدرسه در روانسر، یک مدرسه در سرپل ذهاب، یک مدرسه در گیلانغرب و یک مدرسه در دالاهو، می شود.
 
همچنین اپراتور اول در سامانه *۲۴#، سرویس جدیدی اضافه کرده تا مشترکینی که قصد کمک مستمر دارند، بتوانند با عضویت در این سرویس به صورت روزانه هم کمک های خود را واریز کنند.